Az élen telelnek a serdülő lányok

Második sikerüket könyvelhették el az NB II-es felnőtt bajnokságban a HE-DO B. Braun Gyöngyös U23-asai, míg U14-es lánycsapatunk győzelemmel kezdte szereplését a felsőházi rájátszásban. Serdülő lánycsapatunk megőrizte százszázalékos mérlegét a bajnokság szünetére.

U23-as együttesünk második győzelmét aratta az NB II-es felnőtt bajnokságban a Nádudvar ellen. A két pont megszerzésével együttesünk ellépett a sereghajtó pozíciójából, és a Túrkevét megelőzve négy pontjával a 11. helyen áll a tabellán. Gráf Martin a csoport góllövőlistáján 71 találatával a második helyen szerepel. A juniorok december 7-én 16 órától a Tatabánya elleni NB I-es mérkőzés felvezetéseként a DEAC együttesét fogadják a Dr. Fejes András Sportcsarnokban.

Ifjúsági- és serdülőcsapatunk egyaránt alulmaradt az elmúlt hétvégén Békésen, ám a két együttes a vereség ellenére is megőrizte előkelő helyét a tabellán: az ifi a 4., míg a serdülő a 2. helyről várja a folytatást. Csütörtökön mindkét alakulat hazai pályán szerepel: a serdülők 14, az ifjúságiak 16 órától mérkőznek a Békéscsabával a Dr. Fejes András Sportcsarnokban.

U14-eseink a Békés elleni győzelemmel és a Gyömrőtől elszenvedett vereséggel zárták az első osztályú bajnokság alapszakaszát, és várják a középházi küzdelmeket. Az összesített 7-12. helyért zajló küzdelemsorozatban a Gyömrő, a Budaörs, a Pécs, a Veszprém és a Várpalota lesz a mieink ellenfele. Az alapszakasz legeredményesebb gyöngyösi játékosa Szucsik Barnabás volt, aki 47 találatával az összesített góllövőlista 4. helyén szerepel. U12-eseink az Eger ellen aratott győzelem mellett a Karavántól szenvedtek el vereséget az őszi szezon utolsó fordulójában.

A lányok mezőnyében serdülő csapatunk a III. osztályú bajnokságban százszázalékos mérleggel zárta a bajnokság első felét, és ezzel a 2019-es esztendőt is. A lányok utolsó idei mérkőzésükön a Hajdúszoboszlót győzték le magabiztosan, és nyolc mérkőzésen gyűjtött 16 pontjukkal a tabella első helyén töltik a téli szünetet. A legjobb góllövők listáját is gyöngyösi vezeti a bajnokság derekán, Pápai Eszter Panna 67 szerzett góljával áll az első helyen.

U14-es lánycsapatunk Dabason kezdte szereplését a felsőházi küzdelemsorozatban, és az első fordulóban a Szombathely elleni győzelemmel és a Győri ETO-val szemben elszenvedett vereséggel mutatkozott be az ország nyolc legjobb csapata között. A lányok a tabella 5. helyén állnak az első forduló után, és itt töltik a téli szünetet is, hiszen a következő fordulóra csak február 9-én kerül sor. A góllövőlistát ebben a csoportban is gyöngyösi lány vezeti, Gáspár Dorka 12 találattal szerepel az első helyen. Az U12-es lányok dupla győzelemmel búcsúztatták az évet: az egri Eszterházy és az ózdi Lóci DSE csapatát is magabiztosan múlták felül az idei utolsó fordulóban.

Utánpótlás-csapataink eredményei és mérkőzései megtalálhatók weboldalunk utánpóltás menüpontjában.