Telekom Veszprém – B. Braun Gyöngyös 39-19

A Telekom Veszprém ellen lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság harmadik fordulójában. Mindkét csapat szombati játéknap után készült a mérkőzésre, a házigazdák a Bajnokok Ligájában a Celjét győzték le, a mieink a magyar bajnokságban az Egertől szenvedtek el vereséget. A keddi meccs első félidejében taktikus, türelmes játékkal tudtuk tartani a lépést a hazaiakkal, a második játékrészben azonban a veszprémi henger átgázolt a három ifjúsági játékossal felálló mieinken. Legközelebb október 7-én, Komlón lépünk pályára.

vesz bbgy 0919

Fotó: handballveszprem.hu / Vörös Dávid

Jól kezdtük a találkozót, a mérkőzés első negyedében tudtuk tartani a lépést a Veszprémmel, amely a 13. percig nem tudott háromgólosnál nagyobb különbséget kidolgozni. Kovacsics Péter, Mikita Matej, Hegedűs Márk és Lubomir Duris találataival tapadtunk a veszprémiekre, akik a 11. percben 7-6-ra vezettek, az első negyedóra letelte után azonban már öt góllal húztak el (12-7). Kovacsics és Duris góljaival a 20. percre 13-10-re zárkóztunk, Urbán Egon pedig 15-11-re módosította az állást a 23. percben, majd Mitar Markez révén zárkóztunk 15-12-re. Igyekeztünk tapadni ellenfelünkre, öt perccel a félidő vége előtt Mikita talált be (16-13), a játékrész utolsó két találatát pedig Kovacsics és Mikita szerezte, így mindössze négygólos hátrányban vonultunk el a szünetre (19-15).

A második félidő elején egy gólt tudtunk faragni a hátrányunkból, Hegedűs találatával 20-16 volt az állás, és Ancsin gólja után Markez góljával is tartottuk a különbséget (21-17). Dumencic találatával még őriztük a mínusz négyet, a 40. percre azonban – három Marguc-gólt követően – nyolcra nőtt a távolság a csapatok között (26-18). Marguc megállíthatatlannak tűnt, a 45. percig még kétszer betalált, és Accambray, valamint Ligetvári is eredményes volt, így az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között negyedórával a meccs vége előtt (31-18). A veszprémi henger ekkor már megállíthatatlan volt, az 54. percben Nilsson 400. veszprémi színekben lőtt góljával 19 gól volt a hazaiak előnye, akik a 36. perc óta nem kaptak gólt a mieinktől (37-18). Öt perccel a vége előtt már hússzal vezettek a házigazdák, amikor Urbán Egon törte meg a húszperces gyöngyösi gólcsendet (38-19). A végére visszaállt a húszgólos veszprémi előny, így 39-19-es vereséget kellett elkönyvelnünk. Folytatás október 7-én, Komlón.

K&H férfi kézilabda liga, 3. forduló

Telekom Veszprém – B. Braun Gyöngyös 39-19 (19-15)

Veszprém Aréna, 2017. 09. 19.
V.: Bócz L., Wiedemann V.

Veszprém: Mikler, Alilovic (kapusok) – Manaskov 2, Schuch, Tonnesen 4, Gajic 5 (1), Nilsson 3, Accambray 3, Ugalde 1, Marguc 6, Terzic, Blagotinsek 2, Lékai 1, Ancsin 4, Győri 4, Ligetvári 4. Edző: Vranjes Ljubomir.

Gyöngyös: Holló M., Manazya (kapusok) – Urbán 2, Kovacsics 5, Dumencic 1, Gábori, Duris 3, Hegedűs 3, Loncar, Lele, Markez 2, Mikita M. 3, Tóth Márk, Veres B., Igó. Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 1/1, ill. 0/0.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

vesz bbgy 0919 st

Konkoly Csaba: – Két ellentétes félidőt játszottunk. Az első félidőben büszke voltam a csapatomra, a fiúk betartottak minden taktikai utasítást, és megvalósították azokat a részcélokat, amiket kitűztünk magunk elé. A második játékrészben viszont ezek a részcélok viszont semmissé váltak, ami miatt csalódott voltam, de összességében pozitív hangvételben zártam az értékelést az öltözőben. Dolgozunk tovább, készülünk a következő feladatra.

Holló Márk: – Az első félidő jól sikerült, szinte mindent meg tudunk valósítani abból, amit Konkoly Csaba kért tőlünk. Nyugodtak voltunk, jók voltak a visszafutások, labdákat is szereztünk és tudtunk 15 gólt lőni. A második félidőben sajnos szétestünk, nem jöttek össze a technikai dolgok, sok indításgólt kaptunk, és így tovább nőt a különbség a két csapat között.

Ljubomir Vranjes: – Két különböző félidőt láthattunk. A játékosaink pár napja még Celjében játszottak, ezért kicsit fáradtak voltak, nehezek voltak a lábak, kevésbé tudtak gyorsan gondolkodni, és koncentrálni. Az első félidőben a 19 lőtt gól még rendben van, de sok hibát vétettünk, a védekezésünk nem volt a legjobb. Beszélgettünk a szünetben ezekről a hibákról. A második félidőben már remek munkát végeztek a srácok, jól játszottak. Elégedett vagyok a megszerzett két ponttal. Mostantól a hétvégi, Flensburg elleni Bajnokok Ligája találkozóra koncentrálunk.

Ancsin Gábor: – Az első félidő nem úgy sikerült, ahogy azt elterveztük, viszont utána jól összeállt a védelem, Roli sok védést mutatott be, valamint több könnyű gólt tudtunk lőni. Az ellenfelünk elfáradt, ebből előnyt tudtunk kovácsolni. Ez egy jó felkészülés volt az első hazai Bajnokok Ligája mérkőzésre, ugyanakkor tudjuk, hogy a héten sok munka vár még ránk.