A hétvégén BL-negyeddöntőbe jutott Telekom Veszprém ellen játszotta soron következő bajnoki mérkőzését a B. Braun Gyöngyös csapata, amely a tisztes helytállás reményében utazott jóval esélyesebb riválisához. A hétfő esti mérkőzésen ennél jóval többet tett Nigrínyi Tibor legénysége, amely egészen a 26. percig nem engedte vezetéshez ellenfelét, és a szünetre is minimális, kétgólos hátránnyal vonulhatott (12-10). A második félidőben sem játszott alárendelt szerepett a jól küzdő, de támadásban egyre többet hibázó gyöngyösi alakulat, s annak ellenére, hogy a hazaiak folyamatosan növelni tudták az előnyüket, emelt fővel utazhattunk haza a Bakonyból (28-23).

01 bbgy veszprem 0217 06

A találkozó második percében, Mikita révén esett az első gól a meccsen, majd Kovacsics Péter vette be a Mikler kapuját, ezzel 2-0-ás vendégvezetést kiharcolva. Egészen a kilencedik percig sikerült kivédekeznünk a veszprémi támadásokat, akkor azonban Blagotinsek, majd egy perccel később Ancsin is betalált, ezzel egyenlővé vált az állás (2-2). Loncar révén vettük vissza a vezetést a 13. percben, majd egy perccel később érkezett a hazai válasz (3-3). Országh Ádám talált be, majd Szakály egyenlített (4-4), az első 15 percben minödssze négy gólt kaptunk a Veszprémtől. Ismét Országh volt eredményes, majd Kovacsics révén nőtt újra kétgólosra a vendégelőny (4-6) a 17. percben. Egy hazai gól után Duris talált be, majd Javier Sabaté, a veszprémiek edzője időt kért. A taktikai szünet után a Veszprém szerzett gólt, de Hegedűs gondoskodott róla, hogy maradjon a kétgólos gyöngyösi vezetés (6-8). Ligetvári gólja után Iváncsik Gergő talált be, és egyenlített, majd a 26. percben a mérkőzésen először átvették a vezetést a vendéglátók (9-8). Nigrínyi Tibor is időt kért, Kovacsics Péter büntetőből egyenlített. Zsinórban három találatot szereztek a veszprémiek, majd Loncar szépített a félidő végén, így kétgólos hátrányban vonulhattunk pihenőre (12-10).

Kapust cseréltünk a második félidőre, az addig védő Rózsavölgyi Gergő helyére Holló Márk állt be a kapuba. Bár az első támadást a hazai gárda vezethette, mégis Reznicek szerezte a játékrész első találatát, amellyel egy gólra zárkóztunk. Ligetvári negyedik gólját szerezte, de Hegedűs válaszolni tudott. Utána sajnos két percre kiküldték a játékvezetők, az emberelőnyt pedig a hazaiak fiatal játékosa, Ubornyák Dávid váltotta gólra (14-12). Hat perccel a félidő kezdete után négygólosra hízott a hazaiak előnye, majd Kovacsics Pétert is kiállították. Holló Márk védéseinek is köszönhetően kihúztuk kapott gól nélkül, Mikitának pedig szépítenie is sikerült (16-13). Blagotinsek gólja után Kopljart állították ki a játékvezetők, így mi kerültünk emberelőnybe. Országh Ádám talált be, majd bő fél perccel később ismét eredményes volt, ezzel két gólra zárkóztatva a mieinket (17-15). Támadásban több hibát is elkövettünk, így a hazaiak egymás után háromszor is betaláltak, s a mérkőzés addigi legnagyobb különbségét alakították ki (20-15). Juhász Károly büntetőből volt eredményes a 47. percben, majd egy hazai találat után Urbán Egon lőtt gólt (21-17). Két veszprémi találatra jutott most egy gyöngyösi, Oliveira talált be, ezzel 23-18-ra módosítva az állást, majd időt kértünk, hogy rendezzük a sorainkat. Oliveira szerzett újabb gólt, majd a vendéglátók kétszer is büntetőből találtak be (25-20). Keresztes Péter zárkóztatta csapatunkat, majd Becirovic is betalált. Egy perccel a vége előtt már eldőlt a találkozó, de Loncar még növelni tudta a gyöngyösi gólok számát, és bár a végéig még kétszer eredményes volt a hazai gárda, a 28-23-as vereség miatt nem kell szégyenkeznünk.

TELEKOM VESZPRÉM – B. BRAUN GYÖNGYÖS 28-23 (12-10)

V.: Sándor L., Szikszay Cs.

Veszprém: Borbély, Mikler – Iváncsik G. 2, Kopljar 1, Ancsin 1, Terzic, Blagotinsek 6, Milasevic 2 (2), Molnár B. 1, Szakály 4, Szeitlerik, Szita 2, Ubornyák 3, Lékai, Ligetvári 5, Tóth A. B. 1. Edző: Javier Sabaté.

Gyöngyös: Rózsavölgyi, Holló M. – Országh 4, Urbán 2, Kovacsics 3 (1), Keresztes 1, Reznicek 1, Duris 1, Hegedűs M. 2, Loncar 3, Oliveira 2, Juhász K. 1 (1), Jóga, Tóth G., Mikita M. 2, Becirovic 1. Edző: Nigrínyi Tibor.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

Nigrínyi Tibor: – Teljesen elégedettek lehetünk ezzel a mérkőzéssel, egy jó csapat otthonában gyakorolhattuk azokat a taktikai elemeket, amelyekre szükségünk van. Nagyon kellett küzdenünk, hogy megszorítsuk őket. Gratulálok a Zágráb elleni Bajnokok Ligája győzelmükhöz és továbbjutásukhoz. Ez a kemény meccs talán kicsit érezhető is volt rajtuk. Ráadásul a mai találkozón nem játszottak azok, akik általában húzóembereik a BL-ben. Gratulálok a játékosaimnak, ha így folytatjuk, akkor a hátralévő mérkőzéseinken is lesz keresni valónk.

Rózsavölgyi Gergő: – Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, és hogy bejutottak a BL legjobb nyolc csapata közé. Hatalmas élmény itt játszani, különösen nekem, aki itt nevelkedtem. A játékunkkal elégedettek lehetünk, megtettük, amit a mester kért tőlünk, valamint formációkat is gyakoroltunk. A továbbiakban a következő, Eger elleni mérkőzésre koncentrálunk.

Xavi Sabaté: – Gratulálok a csapatomnak és az ellenfélnek is, jó mérkőzést játszottunk. Egyik célunk ma az volt, hogy minél több játékosunk pihenőt kapjon, így a benevezett Terzic és Lékai is. A másik pedig az volt, hogy a fiatalok sokat játszanak, és nyerjünk. Sokat kell tanulniuk, de ha nem játszanak, akkor ez nem megy. Ma szerintem Ubornyák játszott a legjobban, aki nagyon jól dolgozik. Örülök, hogy folyamatosan négy-öt fiatal játékosunk is egyszerre a pályán tudott lenni. Holnaptól már készülünk a SEHA Liga négyes döntőjére. Sok sikert kívánok a Gyöngyösnek a továbbiakban, remélem, hogy sikerül bennmaradniuk az első osztályban.

Ubornyák Dávid: – Gratulálok a Gyöngyös csapatának, kemény védekezéssel találtuk szemben magunkat. Én személy szerint próbáltam megvalósítani, amit a mester kért, hogy megtörjük az ellenfél védelmét. Örülök, hogy hazai pályán is szerephez jutottam. Mi, fiatalok a továbbiakban is arra koncentrálunk, hogy minél jobbak legyünk és ezáltal a lehető legtöbb játéklehetőséghez jussunk.