A B. Braun Gyöngyös csapata hatalmas különbséggel nyerte meg tizedik mérkőzését az Országos Serdülő Bajnokság alapszakaszában. A C csoport csütörtöki találkozóján a mieink 50-8 arányban múlták felül ellenfelüket, és továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát.

Az alapszakasz feléhez érkezve a B. Braun Gyöngyös listavezetőként, ráadásul egyedüli hibátlan csapatként várhatta a Balassagyarmati Kábel elleni találkozót. Ellenfelünk a tabella utolsó előtti helyén állt, vagyis a papírforma a mieink sikerét ígérte, de ilyen különbségű győzelemre talán senki sem számított. Nigrinyi Tibor csapata az első félidőben húsz lőtt gól mellett mindössze egy találatot engedélyezet ellenfelének, és a második félidőben sem kegyelmezett, 50-8 arányú, megsemmisítő vereséget mért a balassagyarmatiakra.

– Gyakorlásnak jó volt a mérkőzés, főleg a támadást tudtuk sokat gyakorlni – értékelt Nigrinyi Tibor. – Az első félidőben a jó védekezésünkhöz kiváló kapusteljesítmény társult, a második játékrészben egy kicsit dekoncentráltabban játszottunk, de ez a nagy különség miatt érthető volt. Összességében meg voltam elégedve a csapattal, főleg mert lőttünk ötven gólt, ami bármilyen csapat ellen jó eredmény. Voltak jó és kimagasló egyéni telesítmények a csapatban, így például a beálló poszton nyújtottakkal különösen elégedett voltam – fogalmazott a csapat edzője.

A B. Braun Gyöngyös csapata tíz mérkőzésen aratott tíz győzelmével az egyetlen hibátlan csapat a mezőnyben, és magabiztosan vezeti a tabellát. A következő találkozót a gyöngyösi fiatalok november 21-én, a KSI II. ellen, hazai környezetben játsszák majd.

1113 serd bgyarmat 1

Tíz mérkőzés óta nem találtak legyőzőre a serdülők.

A napokban fiatalabb csapataink is fontos mérkőzéseket játszottak. Második számú U12-es csapatunk Pápa János vezetésével szerdán hazai környezetben győzte le két egri ellenfelét. A Kálváriaparti Általános Iskola tornacsarnokában rendezett fordulóban a mieink az Eger-Eszterházy csapatát 26-8-ra, az Egri Sportiskola együttesét pedig 31-6 arányban múlták felül. A mieink legközelebb vasárnap lépnek pályára, a salgótarjáni fordulóban a Pásztó és a Palóc Pumák csapata lesz az ellenfelünk. Első számú U12-es csapatunk szombaton játszik a Berze Nagy János Gimnázium csarnokában, délelőtt 10 órától a Törökszentmiklós, majd 14 órától a Mezőtúr lesz a mieink ellenfele.

November 9-én az U10-es korosztály fordulóját rendezték Egerben, ahol a Göngyösi Kézilabda Klub 1 és a GYKK 2 Nagyréde csapata is szép eredményeket ért el. Első számú csapatunk mindkét egri ellenfelét magabiztosan legyőzte, és a GYKK 2 ellen is sikert könyvelhetett el. Második számú csapatunknak az Egri Sportiskola legyűrése nem sikerült, az Egri Sportiskola együttesét azonban le tudták győzni.

U14-es együttesünk november 22-én játszik legközelebb, a Kálváriaparton fogadjuk majd a Törökszentmiklós és a Tiszaföldvár VSE 1 csapatát.