Vereséggel kezdtük az Európa-bajnokságot

A dániai férfi Európa-bajnokság vasárnapi nyitónapján a világbajnoki címvédő Spanyolország 34-27-re győzött a magyar válogatott ellen. Szalafai Gábor, a B. Braun Gyöngyös jobbszélsője mindkét játékrészben pályára lépett, és két gólt szerzett. A másik gyöngyösi, Varsandán Milán nem került be Mocsai Lajos 16-os keretébe, de később még lehetőséghez juthat a kontinensviadalon.

eb2014 szMocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a szombati technikai értekezleten szűkítette 16 fősre a 18-as utazó keretet, s ekkor derült ki, hogy a csoportmérkőzéseken Varsandán Milán és a balatonfüredi Zdolik Bence lesz a két kimaradó. Később azonban a szövetségi kapitány még három alkalommal cserélhet, így Varsandánnak is juthat szerep az Európa-bajnokságon. Szalafai Gábor azonban várható volt, hogy pályára lép majd a spanyolok ellen, hiszen a jobbszélső poszton csak ő és Gulyás Péter szerepel a Dániába kiutazott keretben.

A mieink csoportjában az első mérkőzést Izland és Norvégia vívta, a találkozót a izlandiak nyerték öt góllal. Ezután következett a spanyol-magyar párharc, amelyet a világbajnok kezdett jobban, és 3-0-ra elhúzott. A folytatás sem alakult biztatóan, a spanyolok már 9-3-ra is vezettek, ekkor azonban a mieink 9-7-re felzárkóztak. Ezt követően hiába alakult 10-9-re az állás, egyenlítenünk nem sikerült, a félidő hátralévő tíz percét pedig a spanyolok uralták, így a szünetre jelentős, 17-10-es előnyt dolgoztak ki. A B. Braun Gyöngyös játékosa, Szalafai Gábor a félidő közel felét töltötte a pályán, de gólt ekkor még nem jegyezhettünk fel a neve mellé.

A második félidőben azonban a gyöngyösi szélső kétszer is betalált, egyszer szélről ejtett egy szép gólt, majd később indításból is gólra váltott egy ziccert. A játék képe azonban nem sokat változott a második játékrészben, öt gólnál közelebb nem sikerült férkőznünk a spanyolokhoz, akik végül 34-27-es győzelmet arattak. A mieink legközelebb kedden, Izland ellen lépnek pályára.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, Dánia

B-csoport, Aalborg, 1. forduló:
IZLAND‒NORVÉGIA 31-26 (16-10)
Aalborg, játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok)

SPANYOLORSZÁG‒MAGYARORSZÁG 34-27 (17-10)
Aalborg, játékvezetők: Krstic, Ljubic (szlovénok)

SPANYOLORSZÁG: Sierra, Pérez de Vargas (kapusok), Andreu 4, Canellas 1, R. Entrerrios 3, A. Garcia 2, G. Guardiola 3, Gurbindo 1, Maqueda 2, Morros, Rivera 4 (1), Rocas 5 (3), Ruesga, Sarmiento 2, V. Tomas 5 (1), Ugalde 2. Szövetségi kapitány: Manuel Cadenas.

MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 1, Császár 2 (2), Gulyás 2, Ilyés 1, Iváncsik G. 6, Lékai 4, Mocsai 2, Nagy K. 1, Schuch 2, Putics 1, Szalafai 2, Szöllősi, Vadkerti 3, Zubai. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/2.

A B-csoport állása: 1. Spanyolország 2 p (34-27), 2. Izland 2 p (31-26), 3. Norvégia 0 p (26-31), 4. Magyarország 0 p (27-34).

A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe, a legjobb 12 közé.