Egymást érték a válogatott kézilabda mérkőzések az utóbbi napokban. A magyar A-válogatott Debre Viktorral a kispadon végig szoros mérkőzést játszott az olimpiai és világbajnoki címvédő francia csapattal, míg a négy gyöngyösi játékossal felálló B-válogatott két nap alatt kétszer is összecsapott a lengyelek hasonló csapatával. A junior válogatott Ménfői Attilával a soraiban a spanyolokkal mérkőzött Balatonfüreden, míg az ifjúsági válogatott Mátraházán és Gyöngyösön játszott a franciákkal.

01 debre valogatott

Debre Viktor és Xavi Sabaté. Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

Szoros, az utolsó percekig nyílt mérkőzést játszott Franciaország olimpiai- és világbajnok csapatával a magyar férfi kézilabdaválogatott Toulonban. A barátságos mérkőzés nagyobb részében a mieink vezettek, a házigazdák azonban a második félidőben egyenlítettek, majd a végjátékban megszerezték a győzelmet. Ez volt az első alkalom, hogy Xavi Sabaté szövetségi kapitány és segítője, a B. Braun Gyöngyös vezetőedzője, Debre Viktor irányította a világbajnoki selejtezőre készülő magyar nemzeti csapatot.

Mindeközben több korosztályos válogatott is pályára lépett, és valamennyi mérkőzésnek volt gyöngyösi vonatkozása. A magyar B-válogatott keretében a B. Braun Gyöngyös négy játékosa – Koller Tamás, Rédai Krisztián, Kovacsics Péter és Nagy Bence – szerepel, ők pénteken és szombaton Lengyelország B-csapatával kerültek szembe. A két balatonfüredi találkozó közül a pénteki sikerült jobban a mieink számára, akkor Nagy Bence négy góljának is köszönhetően, egygólos, 22-21-es győzelmet arattunk. Másnap a lengyelek visszavágtak, és 27-20-ra felülmúlták a Juhász István irányította mieinket. A szombati találkozón Koller Tamás kettő, míg Rédai Krisztián egy gólt szerzett.

A magyar juniorválogatott ugyancsak Balatonfüreden meccselt a spanyolok korosztályos csapatával, és mindkétszer vereséget szenvedett. A pénteki, 31-29-es vereséget követően szombaton 29-25-re maradt alul a Gyurka János irányította együttes, amelyben a B. Braun jobbszélsője, Ménfői Attila képviselte a gyöngyösi színeket.

Az ifjúsági válogatott Mátraházán edzőtáborozott, ahol a franciák korosztályos csapata volt az edzőpartnere. A két csapat Mátrahátán és Gyöngyösön is összecsapott egymással: a csütörtöki, Mátraházán rendezett mérkőzést a mieink 32-23-ra veszítették el, szombaton, Gyöngyösön pedig – noha a félidőben még 18-14-re vezetett – végül 34-28 arányban maradt alul a magyar együttes.

Amíg a válogatott játékosok a címeres mezben szerepeltek, itthon sem állt meg a munka. A B. Braun Gyöngyös csapata Bíró Imre vezetésével folytatja a felkészülést, hogy az április 20-án folytatódó rájátszásban a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa. A csapat kemény munkát végez, mert mindenki tudja, hogy a bajnokságban sok nagy csata vár még ránk.