Hatgólos hátrányból fordítva, nagy küzdelemben, egygólos győzelmet aratott a magyar férfi válogatott Hollandiában. A 2018-as Európa-bajnokság selejtezőmérkőzését Debre Viktor, a válogatott és a B. Braun Gyöngyös edzője értékelte.

01 debre valogatott

Férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 2. forduló

HOLLANDIA-MAGYARORSZÁG 27-28 (17-13)

Hertogenbosch, játékvezetők: Dentz, Reibel (franciák).

HOLLANDIA: Ravensbergen, Eijlers (kapusok), Baart, Falke 2, Haenen, Leenders, Neuteboom, Polman, Schagen 5, Smits, I. Steins, L. Steins 9, van den Beucken 3, van Olphen 3, van Schie 1, Verjans 4. Szövetségi kapitány: Joop Fiege.

MAGYARORSZÁG: Mikler, Fazekas (kapusok), Ancsin, Bánhidi 2, Balogh 2, Bodó 3, Császár, Gulyás 5, Győri, Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 6 (6), Lékai 5, Nagy K. 2, Schuch, Zubai. Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6.

Debre Viktor edző: – Készültünk a hollandokra, a kulcsembereiket próbáltuk kikapcsolni, de emiatt túlzottan megnyitottuk a falat és sok gólt kaptunk a hatos vonalról. Az első félidőben rosszul teljesítettünk, de a második félidőben helyreállt a védekezés és Fazekas Nándor is kitűnő teljesítményt nyújtott, ráadásul Bodó Richárd és Bánhidi Bence is hozzá tudott tenni a játékhoz támadásban.

A csoport állása: 1. Dánia 4 p (65-43), 2. Magyarország 4 p (52-43), 3. Hollandia 0 p (47-57), 4. Lettország 0 p (39-60)

A sorozat májusban folytatódik, a mieink számára az olimpiai bajnoki címvédő dánok elleni két mérkőzéssel.