Váci KSE – B. Braun Gyöngyös 24-25

Vácott kezdte szereplését a K&H férfi kézilabda liga 2017/2018-as szezonjában a B. Braun Gyöngyös csapata, amely kiváló kezdés után szoros első félidőt vívott a Duna-partiakkal. A 10-10-es első játékrészt követően a második félidő első felében is szorosan alakult az eredmény, az utolsó tíz percre azonban a házigazdák négygólos előnyt harcoltak ki. A végjátékra ismét kiélezetté tudtuk tenni a találkozót, a hihetetlenül izgalmas hajrában pedig óriásit küzdve fordítottuk meg a meccset, és arattunk 25-24-es győzelmet.

01 vac bbgy 0910 71

A hazaiak kezdték a találkozót, de kiváló védekezéssel megakadályoztuk a gólszerzést, majd Mitar Markez harcolt ki büntetőt, amit Németh Tamás lőtt be Paul Teodor lába között, ezzel megszerezve a B. Braun Gyöngyös első gólját az új szezonban, és egyúttal vezetéshez juttatva csapatunkat. A 3. perc végén egy újabb Németh-gól révén már kettővel vezettünk, majd Gábori indításból módosított 0-3-ra, remekül kezdtük a meccset. Az ötödik percben esett az első hazai találat, majd a hetedik percre egyenlítettek a házigazdák (3-3). A kilencedik percben emberelőnybe kerültünk, ám gólra sajnos nem tudtuk váltani, a két perc letelte után is 3-3-as állást mutatott az eredményjelző. A 12. percben először vezettek a hazaiak, de Mikita egy betörés végén egyenlített (4-4). Markezt állították ki a játékvezetők, a hazaiak pedig kihasználták az emberfölényt, és visszavették a vezetést. Emberhátrányban nem kaptunk több gólt, de miután kiegészültünk, a hazaiak 6-4-re módosították az állást. Büntetőből zárkózhattunk volna, de Paul Teodor hárította Németh lövését. Gábori góljával jöttünk fel 6-5-re, majd ő lőtte az egyenlítő gólunkat is, ami után Gúnya Péter kért időt (6-6). A 19. perc elején Németh egy megszerzett labda után indításból volt eredményes, ezzel újra mi vezettünk (6-7). A vendéglátók egyenlítő gólja után Gábori Máté ejtetette át a hazai kapust, majd kilenc perccel a félidő vége előtt emberelőnybe kerültünk. Támadásban Mikita helyét Vladan Loncar vette át, aki rögtön egy remek passzal juttata helyzetbe a szélen a kilencedik gólunkat szerző Németh Tamást (7-9). Duris kiállításával ekkor mi lettünk kevesebben, és nem tudtuk megúszni kapott gól nélkül az emberhátrányt (8-9). Loncar szerezte a 10. gyöngyös találatot (9-10), három perccel a vége előtt pedig Hegedűst állították ki a játékvezetők. Két perc volt hátra a meccsből, amikor a hazaiak egyenlítettek, majd Konkoly Csaba kért időt. Kovacsics Péter harcolt ki hétméterest, de értékesítenie nem sikerült. Hudák bravúrjának köszönhetően a váciak nem jutottak vezetéshez, az utolsó támadásra pedig kiegészültünk. Kovacsics gólja fél másodperccel a dudaszó után esett, így maradt a szünetre a 10-10.

01 vac bbgy 0910 47

Duris góljával indult a második játékrész, majd hazai egyenlítéssel folytatódott (11-11). Újabb büntetőt lőhettünk, ezúttal Dumencic állt oda a hétméteres vonalhoz, és nem hibázott (11-12). A 34. perben Kovacsics góljával 12-13 volt az állás, majd a 36. percben Hudák büntetőt hárított. A 38. percben már bőven passzívnál támadva szerezték meg az egyenlítést a házigazdák, de Loncar révén válaszolni tudtunk, így őriztük a vezetésünket (13-14). A 40. perc elején emberelőnybe kerültünk, Dumencic pedig újabb büntetőt lőhetett. Sajnos ő is hibázott, így a váciak az egyenlítésért támadhattak. Mikitát látták szabálytalannak a játékvezetők, akik kétperces kiállítást ítéltek, röviddel később pedig hetest fújtak a váciaknak. A védés ezúttal nem sikerült, a 41. perc így 14-14-es állásnál kezdődött. A 42. percben hétméteresből jutottak vezetéshez a vendéglátók, akik egy megszerzett labdával kétgólosra növelték az előnyüket (16-14). Loncar óriási gólt lőtt tíz méterről, de jött a válasz a hazaiak részéről (17-15). A 44. perc végén 18-15 volt az állás, Konkoly Csaba pedig másodszor kért időt. Urbán Egon lépett pályára, a beálló szerepét pedig Gábori Máté vállalta magára. Duris lőtt gólt, majd Kovacsics értékesített büntetőt, ezzel egy gólra zárkóztunk (18-17), ráadásul emberelőnybe is kerültünk. Hétméteresből lőtte 19. gólját a váci csapat, majd a játékvezetők megállították a támadásunkat, így a hazaiak kétgólos előnynél kérhettek időt. A taktikai szünet után visszaállt a háromgólos hazai előny, a meccsből pedig csak 11 perc maradt hátra. Röviddel később 21-17-re módosult az állás, ezzel az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között. Konkoly Csaba harmadszor is időt kért, majd tíz perccel a vége előtt Duris talált be (21-18). Kilenc perc volt hátra, amikor a Vác büntetőt értékesített, visszaállítva négyólos előnyét, és már csak nyolc perc volt vissza, mikor Hegedűs betalált (22-19). A váci gólgyártás nem állt le, így csak szaladtunk az eredmény után, de közelebb férkőznünk nem sikerült a házigazdákhoz. Gábori Máté beállóból volt eredményes, Mikita pedig lendületből, talpról lőtt a váci kapuba (23-21). Kovacsics büntetőből zárkóztathatta volna egy gólra a mieinket, de lövése a kapufán csattant. Ez volt a negyedik elhibázott hétméteresünk. Németh Tamás indításból szépített (23-22), és még volt hátra négy perc. Három perccel a vége előtt Gábori Máté egyenlített, ami időkérésre késztette a hazaiakat. A váciak ismét előnyhöt jutottak, az egyenlítésért vezetett támadásunk pedig nem volt eredményes, így két perccel a vége előtt meccslabdához jutott a Duna-parti alakulat. Hegedűst kiállították, Duris pedig egy megszerzett labdával robogott végig, amikor kiállítást érően tudták csak megállítani. Németh Tamás így büntetőt lőhetett, és megint kiegyenlített. Gábori Máté egy megszerzett labdával vette vissza a vezetést, a hazaiak pedig időntúli szabaddobást kaptak, amivel nem tudtak élni, így óriási csatában nyertük meg az első meccsünket az új szezonban.

01 vac bbgy 0910 66

K&H férfi kézilabda liga, 1. forduló

Váci KSE – B. Braun Gyöngyös 24-25 (10-10)

2017. szeptember. 10.
Vác, 300 néző
V.: Hargitai G., Markó G.

Vác: Rózsavölgyi, Paul (kapusok) – Török Á. 1, Törteli, Ménfői, Tyiskov, Grbavac 2, Baláz 5, Czene, Sakic, Holpert 10 (4), Kecskeméti, Galbos, Koller 3, Davidovic 2, Tárkányi 1. Edző: Gúnya Péter.

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Urbán, Németh T. 6 (1), Kovacsics 2 (1), Dumencic 1 (1), Gábori 7, Duris 3, Hegedűs 1, Loncar 3, Lele, Markez, Mikita M. 2. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/3.

Gúnya Péter: – Kiélezett küzdelem folyt a pályán, de erre számítottunk is. Ellenfelünket dicséret illeti, hogy végigharcolta az utolsó tizenöt percet, de ezt az előnyt meg kellett volna tudnunk őrizni, és nem lett volna szabad ennyi indításgólt kapnunk. Ugyanakkor gratulálok a védekezéshez és a kapusteljesítményhez, mert abban nem volt kivetni való. Van még mit gyakorolnunk, tanulunk ebből a mérkőzésből. Lesz lehetőségünk javítani, amivel élni is akarunk.

Koller Tamás: – Rosszul kezdtünk, de fel tudtunk állni, és négygólos vezetésnél meg volt az esélyünk arra, hogy eldöntsük a mérkőzést. Ezt sajnos elszalasztottuk, és a koncentráltságunk is alább hagyott, így egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből.

Konkoly Csaba: – Nagyon készültünk a mérkőzésre, ami nagy küzdelmet hozott, és a taktikai csata mellett a csapatom akaratereje és a végjátékban mutatott szellemisége volt a döntő. Az akarat diadala volt a mai győzelem, remélem, ez a következő fordulókban is a segítségünkre lesz. Gratulálok a Vácnak, egy felkészült csapatot sikerült legyőznünk.

Hudák Henrik: – Két azonos erősségű csapat küzdött egymással, hol az egyik, hol a másik vezetett. A második félidőben, négygólos hátrányban sem adtuk fel, és sikerült megfordítanunk a mérkőzést, így rendkívül fontos két pontot szereztünk, amihez remélem, a jövő héten még kettőt szerzünk az Eger ellen.