Újabb gyöngyösi siker az NB II-ben

Kemény mérkőzésen aratott győzelmet a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata a férfi kézilabda NB II. északkeleti csoportjának felnőtt mezőnyében. Fiataljaink a Nádudvari ASK-t győzték le két góllal. NB I-es ifjúsági csapatunk az első szomszédvári rangadót sikerrel vette, a Mezőkövesd legyőzése után az Eger elleni csata következik.

Végig küzdve sikerült kiharcolnia a győzelmet a B. Braun Gyöngyös U23-as csapatának a Nádudvari ASK otthonában, ahol a félidőben még 14-14-es döntetlenre álltak az NB II. északkeleti csoportjában szereplő csapatok, végül azonban a mieink kerültek ki győztesen a csatából, és 29-27-es sikerükkel negyedik győzelmüket könyvelhették el a bajnokságban.
A csapat edzője, Mátyási-Kőrösi Fruzsina így értékelte a találkozót: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, két teljesen más felfogású csapat találkozott. Igyekeztek lassítani, altatni a játékot, amire sajnos vevők voltunk, de végig küzdve sikerült az első idegenbeli győzelmünket kiharcolni.

U23 cs

Nádudvari Akarat Sportkör – B. Braun Gyöngyös U23 27-29 (14-14)
Játékvezetők: Major, Székely.
Gyöngyös: Reviczki R., URBÁN E. 7 (1), Fazekas 6, VAD Zs. 1, Veres B. 2, Tóth G., KISS M. 3. Cserék: Holló M., Molnár M. 2, Nagy-Hajdú, Mák R., Ivitz B., Jóga N. 3, RUTKA B. 5. Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/1.

Ifjúsági csapatunk az NB I-es felnőtt gárdához hasonlóan egymás után játssza a szomszédvári rangadókat, igaz, a múlt szombati, Mezőkövesd elleni győzelem (33-27) és az Eger elleni hazai derbi között három hét telik el, Nigrinyi Tibor tanítványai november 18-án 16 órától lépnek pályára a megyeszékhelyiek ellen a Dr. Fejes András Sportcsarnokban.

Az előttünk álló hétvégén első számú U12-es csapatunknak szoríthatunk, a fiatalok ugyanis a Kálváriaparti Általános Iskola tornacsarnokában lépnek pályára vasárnap. A mieink 10 órától a Tiszaföldvár, 14 óra 10 perctől pedig a Túrkeve ellen játszanak. A másik gyöngyösi U12-es csapat Hatvanban vendégszerepel, ahol a házigazdák mellett a Salgótarjánnal néz majd farkasszemet.