Utánpótlás: öt győzelem a hétvégén

Miközben a B. Braun Gyöngyös felnőtt csapata második győzelmét is megszerezte az élvonalban, a gyöngyösi utánpótláscsapatok is kiválóan szerepeltek a különböző bajnokságokban. Fiataljaink összesen nyolc mérkőzésen léptek pályára az elmúlt hétvégén, és öt alkalommal győztesen hagyták el a pályát.

01 bbgy budak ifi 1001 02

Ifjúsági csapatunk a Budakalászt győzte le magabiztosan. Fotó: Cseh Balázs

Kezdjük a sort a legidősebbekkel, U23-as csapatunk harmadik mérkőzését játszotta a férfi kézilabda NB II. Északkeleti csoportjának felnőtt mezőnyében. A mieink ellenfele az ezidáig veretlen Kisvárda együttese volt, a találkozót idegenben játszották a gyöngyösi fiúk, akik az első félidőben kétgólos előnyt harcoltak ki (9-11), a második játékrészben azonban a hazaiak megfordították a mérkőzést, és végül egyetlen góllal, 24-23-ra felülmúlták a mieinket. A B. Braun Gyöngyös U23-as csapata legközelebb október 7-én, pénteken 18:30-tól, hazai környezetben lép pályára, akkor a Fehérgyarmat lesz Mátyási-Kőrösi Fruzsina csapatának ellenfele.

NB I-es ifjúsági csapatunk szombaton játszott a Budakalásszal, és csakúgy, mint a felnőttek, győzelmet könyvelhettek el. Nigrinyi Tibor legénysége már az első félidőben tízgólos előnyt dolgozott ki, és a 18-8-as állásról indult második játékrészben még három gólt közé tudott tenni, így 34-21-es győzelmet aratott. Az ificsapat a felnőtt kerettel együtt október 8-án Orosházára utazik.

Serdülőink a Kiemelt Serdülő Bajnokságban az Eger SBS Eszterházy alakulatát fogadták a városi sportcsarnokban, és hatalmas győzelmet arattak. A megyeszékhelyi gárda a félidőben még két góllal vezetett Rosta István legénysége ellen, a mieink azonban hatalmas küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, és végül megfordították a meccset, 31-30-as sikerükkel pedig második győzelmüket könyvelhették el a bajnokságban. Serdülőink csütörtökön Szegedre utaznak, ahol 18:00 órától lépnek pályára.

A serdülő lányok ellentmondást nem tűrő győzelmet arattak az elmúlt hétvégén az Országos Serdülő Bajnokság C csoportjában. Bahrim Liliána lányai a Mikolik Sport School csapatát verték 19-9-es félidő után 32-22-re, ezzel négy mérkőzésen aratott három győzelmükkel a dobogó harmadik helyéről várják a vasárnap, Salgótarjánban esedékes folytatást.

U14-es fiú csapatunk a Gyermekbajnokság I. osztályában Dabason szerepelt, ahol az éllovas Budapest Honvéd mellett a szintén dobogós helyen álló Gyömrő alakulatával kellett megküzdenie a második fordulóban. Pápa János csapata az első félidőben még tartotta a lépést a Gyömrővel (13-13), a második játékrészben azonban három góllal alulmaradt. A fővárosiakkal szemben még nehezebb dolga volt a gyöngyösi legénységnek, és bár az első félidő itt is döntetlennel zárult (8-8), végül a listavezető 21-17-es győzelmével megerősítette első helyét a tabellán. A mieink két győzelmükkel a negyedik helyen állnak, legközelebb pedig október 16-án, Százhalombattán lépnek pályára.

A Gyöngyösi Kézilabda Klub lány U13-as csapata Egerben játszotta a második forduló mérkőzéseit, és mindkét találkozóján győzelmet aratott. Majzik Heni tanítványai a Székács KE első számú csapatát 13-4-es félidőt követően 28-11-re múlták felül, a Mezőtúr ellen pedig 8-8-as félidei eredmény után 22-16-os sikert könyvelhettek el. A harmadik forduló meccseit október 16-án, Jászberényben rendezik, a második helyen álló mieink a Székács KE mindkét együttesével szembe kerülnek majd.

A következő hétvégén első számú U12-es fiú csapatunk hazai pályán játszik, a Kálváriaparti Általános Iskola pályáján az Eger és a Túrkeve együttesét fogadják, második számú csapatunk pedig Egerben lép pályára a két hazai alakulat ellen. U11-es lányaink szintén utaznak, október 9-én Bátonyterenyén játszanak a Beszterce és a BSSE csapatával.