Egri vereséggel kezdték a tavaszt a juniorok

Sűrű hetet tudnak maguk mögött a Gyöngyösi Kézilabda Klub utánpótláscsapatai. Megkezdték a tavaszi pontvadászatot a juniorok, első középdöntős meccsüket játszották a serdülők, U14-es alakulatunk pedig első helyen jutott tovább az országos elődöntőbe.

Megkezdte tavaszi szereplését a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjában a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata. Juniorjaink Egerben léptek pályára először a 2016-os esztendőben, és az első félidei döntetlen után a második félidőben alulmaradtak, így végül 37-31-es vereséget szenvedtek. Csapatunk így maradt az ötödik helyen, tíz ponttal lemaradva az éllovas PLER Budapest mögött. A középmezőnyben azonban szoros a tabella, így bőven van még lehetőség javítani a pozícióinkon. Legközelebb a negyedik helyen álló Csömör együttesével találkoznak a gyöngyösi fiatalok. A mérkőzést a Dr. Fejes András Sportcsarnokban rendezik február 27-én, szombaton, közvetlenül a B. Braun Gyöngyös NB I-es mérkőzését megelőzően, 16:00 órától.

A B. Braun Gyöngyös ifjúsági csapata nem kisebb bravúrt hajtott végre az NB I-es bajnokság legutóbbi fordulójában, mint a Csurgó legyőzése. A Csurgó ősszel hazai környezetben három góllal bizonyult jobbnak a mieinknél, így a mostani, 27-16-os sikerrel alaposan sikerült visszavágnunk riválisunknak. Ifi csapatunk a bajnoki tabella kilencedik helyét foglalja el, csütörtökön pedig a Pick Szeged együtteséhez utazik.

Serdülőink győzelemmel kezdték a rájátszást az Országos Serdülő Bajnokságban, első ellenfelüket, a Debrecent rendkívül szoros találkozón, félidei 12-12-es döntetlent követően múlták felül 24-22 arányban. A bajnokság ezen szakaszában minden pontnak óriási jelentősége van, ezért különösen értékes a hazai pályán megszerzett győzelem. A középdöntő nyolc csapatos mezőnyében harmadik helyen álló serdülők szerdán a Nyíregyháza vendégeként lépnek pályára.

A Gyermekbajnokság U14-es korosztályában az alapszakasz utolsó előtti fordulóját rendezték az elmúlt hétvégén, a Gyöngyösi Kézilabda Klub csapata pedig már most bebiztosította helyét az országos elődöntőben – méghozzá az első helyen. A mieink döntetlent játszottak a Törökszentmiklóssal, és rendkívül magabiztosan, 46-6 arányban győzték le a Füzesabony csapatát, ezzel pedig biztos résztvevői az országos elődöntőnek. Az utolsó fordulót egyébként március 6-án, Tiszaföldváron rendezik.

01 labda7

Férfi kézilabda NB II., Észak, 12. forduló

Eger SBS U23 – B. Braun Gyöngyös U23 37-31 (14-14)

A gyöngyösi góllövők: Bodnár B. 7, Temesvári M. 3 (1), Unger B. 6, Vad Zs. 2, Vas B. 1, Varga B. 5 (2), Molnár M. 5, Fazekas Á. 2. Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina.

Következik: B. Braun Gyöngyös – Csömöri SSZN Kft.
2016. 02. 27. 16:00, Dr. Fejes András Sportcsarnok

Férfi kézilabda NB I., ifjúsági, 18. forduló

B. Braun Gyöngyös – Csurgói KK 27-16 (14-7)

Következik: Pick Szeged – B. Braun Gyöngyös
2016. 02. 25. 18:00, Városi Stadion, Szeged

Országos Serdülő Bajnokság, C-D rájátszás, 1. forduló

B. Braun Gyöngyös – Debreceni SC-SI 24-22 (12-12)

A gyöngyösi góllövők: Igó Á. 3, Nagy Hajdú B. 5, Kerekes R. 5 (2), Veres B. 7 (2), Ivitz B. 4. Edző: Nigrinyi Tibor.

Következik: Nyíregyháza II. – B. Braun Gyöngyös
2016. 02. 24. 17:15 Móra Ferenc Ált. Isk. Nyíregyháza

Gyermekbajnokság, U14, Sterbinszky Amália régió

Göngyösi KK – Törökszentmiklós KC 22-22 (11-10)

GYKK: Bodnár A., Tímár Gy. (kapusok), Molnár Á. 7, Racskó Á., Egyed M. 1, Nkousa D. 3, Jaros O. 2, Tamás B., Kinyó G. 1, Előházi M., Pampuk Zs. 3, Határ P. 6. Edző: Pápa János, Pintér Zoltán.

GYKK – Füzesabonyi SC 46-6 (24-3)

GYKK: Bodnár A., Tímár Gy. (kapusok), Molnár Á. 5, Racskó Á. 5, Egyed M. 3, Jaros O. 3, Kinyó G. 5, Előházi M. 9, Csépány M. 1, Pampuk Zs. 9, Határ P. 4, Tamás B. 2. Edző: Pápa János, Pintér Zoltán.

Pápa János: – Betegségektől tizedelt együttesem csapatként jelesre vizsgázott. Sok játékosom két hét kihagyás után, egy edzéssel a lábában vállalta a rangadót, és fordulatos, kiélezett mérkőzésen szerzett pontot, ami sokat jelenthet a középdöntők során. A második mérkőzésünkre magasan maradt a játékosok adrenalinszintje, és a szimpatikus, sportszerű játékot képviselő füzesabonyiak lettek az elszenvedői örömjátékunknak. Vállalt célkitűzésünket teljesítettük, egy fordulóval a vége előtt magabiztosan, első helyen jutottunk az országos elődöntőbe.