Eredményes hétvégét zártak a B. Braun Gyöngyös utánpótláscsapatai. Valamennyi alakulatunk győztesen hagyta el a játékteret, a juniorok, a serdülők és az U14-es csapat is szép sikereket ért el, miközben ifjúsági együttesünk megizzasztotta a Pick Szeged alakulatát.

Második mérkőzésén lépett pályára a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjában. Együttesünk az Eger elleni győzelemmel kezdte a pontvadászatot, ezúttal pedig Csömörön lépett pályára, és aratott négygólos győzelmet. A Csömör tavaly másodikként végzett, idén pedig nem titkolt céljuk, hogy megnyerjék a bajnokságot, ezért is volt különösen értékes a megszerzett két pont. A találkozó nagyon szorosan alakult, az első félidőben szinte végig a mieink vezettek, azonban csak egy időn túli szabaddobásból szerzett góllal sikerült egygólos előnnyel pihenőre vonulnunk. A második játékrészben aztán átvette az irányítást a hazai alakulat, de a mieink végig kiválóan küzdöttek, és meg tudták fordítani a találkozót, így nem mindennapi izgalmak után 29-25-re megnyerték a mérkőzést. Az edzőnek, Mátyási-Kőrösi Fruzsinának minden oka megvolt rá, hogy elégedetten értékelje a találkozót.

– Végig kiélezett küzdelem volt egy nagyon rutinos ellenféllel szemben. Az első félidőben végig vezettünk, azonban a második félidő első részében ők bizonyultak jobbnak. Igazi csapatmunka volt, szívvel, lélekkel küzdöttek a fiúk, aminek meg is lett az eredménye: sikerült elhoznunk a két pontot. Nagyon büszke vagyok a CSAPATRA!

U23-as alakulatunk a tabella harmadik helyén várja a folytatást, október 4-én, vasárnap hazai környezetben láthatjuk játszani a fiúkat a Salgótarjáni Strandépítők ellen.

Ifjúsági csapatunk ugyan vereséget szenvedett a jóval esélyesebb Pick Szegedtől, de a gyöngyösi fiúk derekasan helytálltak a csongrádiakkal szemben. A félidőben még csak egy gól volt a Szeged előnye, és győzelmi esély is nyílt a találkozón a mieink számára. Végül a nagyobb rutin győzött, de Nigrinyi Tibor edző így is elégedett volt csapatával.

– A csapat a várakozásomon felül teljesített, jól játszottuk le a meccset, de a Pick Szeged mégis csak a Pick Szeged. Noha a győzelemre is megvolt az esélyünk, végül a nagyobb rutin győzött, de így is elégedett voltam az egyéni teljesítményekkel, és a csapat játékával is. Sok ilyen hasznos, szoros meccsre lenne szükségünk, a srácok így tudnak igazán fejlődni.

Ifi csapatunknak ez volt a negyedik veresége a szezonban, jelenleg pont nélkül állunk a tabella 15. helyén, és várjuk a listavezető NEKA I. elleni folytatást.

01 serd asi

A serdülők simán nyertek az angyalföldiek ellen.

Serdülőink rangadóra készültek a tavaly kemény ellenfélnek bizonyult Angyalföldi Sportiskola ellen, ám végül csekély ellenállással találkoztak a pályán, és megsemmisítő, 48-13-as vereséget mértek a fővárosiakra. Az edző, Nigrinyi Tibor szerint gyakorlásra kiváló alkalom volt a találkozó.

– Remek lehetőség volt ez a mérkőzés a gyakorlásra, néhány U14-es játékosnak is tudtam lehetőséget biztosítani, így egy kicsit belekóstolhattak abba, mi vár rájuk egy korosztállyal feljebb.

Serdülőink négy mérkőzésen gyűjtött hat pontjukkal másodikak a tabellán, október 1-én pedig Salgótarjánba utaznak.

Vasárnap U14-es csapatunk számára is megkezdődött a Gyermekbajnokság küzdelemsorozata, a mieink hazai környezetben, a Kálváriaparti Sportcsarnokban kezdték a pontvadászatot, méghozzá két nagyarányú győzelemmel. Pápa János legénysége 38-10 arányban győzte le a Tiszaföldvárt, a Szolnoknak pedig mindössze egyetlen gólt engedélyeztek, miközben negyvenháromszor vették be az ellenfél kapuját.

– Számítottunk rá, hogy a régiós bajnokságban hasonló eredményeket fogunk majd elérni. Hoztuk a kötelezőt, a játékosaim a nagy különbség ellenére is végig fegyelmezetten játszottak. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni, elégedett vagyok a csapattal.

U14-es csapatunk számára október 11-én rendezik a következő fordulót a Gyermekbajnokságban, a Tiszaföldváron rendezendő fordulóban a Palóc Pumák és a Pásztó együttese lesz a mieink ellenfele.

Férfi kézilabda NB II. Észak, 2. forduló
Csömöri SSZN Kft. – B. Braun Gyöngyös U23 25-29 (12-13)
Csömör, 100 néző
V.: Barabás, Morvai

B. Braun Gyöngyös U23: REVICZKI R. (kapus) Székely D. 2, Varga B. 3, BODNÁR B. 5, VAD ZS. 1, RUTKA B. 6, Kiss M. 1 Cserék: ISTVANOVSZKI D. (kapus), Harmath M., UNGER B. 4, FAZEKAS Á. 1, ERDEI M., TEMESVÁRI M. 2, DROBLYEN D. 4.
Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina

Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/0

Következik: 2015. október 4. vasárnap 18:00