A B. Braun Gyöngyös U23-as csapata újabb győzelmet aratott a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjában, így továbbra is hibátlan a bajnokságban. Serdülőink egygólos vereséggel kezdték szereplésüket a rájátszásban, U14-es csapatunk pedig legnagyobb riválisa, a Törökszentmiklós elleni rangadón aratott győzelmet, és az élre állt csoportjában.

A B. Braun Gyöngyös U23-as együttese a tavaszi szezon második mérkőzésén lépett pályára a Heves vendégeként szombaton. Doros Ákos legénysége már az első félidőben eldöntötte a találkozót, hiszen a szünetre 18-9-es előnyt dolgozott ki, amit a második játékrészben is meg tudott őrizni. A mieink végül 33-25-ös, nyolcgólos győzelmet arattak, így továbbra is vezetik a tabellát az NB II. Északi csoportjában, előnyük három pont a második helyezett Csömörrel szemben. Junior csapatunk legközelebb csütörtökön lép pályára, akkor hazai pályán fogadjuk a Dunaharaszti együttesét. A találkozó 18:30-kor kezdődik majd a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban.

A B. Braun Gyöngyös NB I-es ifjúsági csapata két mérkőzést is játszott az elmúlt héten. Gúnya Péter tanítványai először a Veszprém vendégeként léptek pályára csütörtökön, majd a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) 2-es számú csapatát fogadták hazai környezetben. A veszprémi mérkőzés a hazaiak győzelmével zárult, a mieink 37-27-es vereséget szenvedtek, azonban vasárnap 39-36-ra legyőzték a NEKA csapatát. Ifi csapatunk kilencedik a tabellán, március 7-én pedig a NEKA 1-es számú együttesét fogadja hazai környezetben.

Serdülőink számára a rájátszás kezdődött meg vasárnap, a C csoport bajnokaként továbbjutott mieink a B csoportban az alapszakasz második helyén végzett Vác csapatához utaztak, ahol megszakadt a bajnokság kezdete óta tartó veretlenségi sorozatuk. A mieink a rendkívül szoros, kiélezett találkozón a félidőben 10-10-es döntetlenre álltak riválisukkal szemben, végül 26-25-ös vereséget szenvedtek, ezzel lecsúsztak a tabella első helyéről. Nigrinyi Tibor legénysége azonban továbbra is továbbjutásra áll, a csoport második helyét foglalja el a Tatabánya mögött, lemaradása egy pont, és ugyanennyivel vezet a harmadik Vác előtt. Ez azt jelenti, hogy a folytatásban minden pont rendkívül fontos lesz majd, és minden egyes mérkőzésnek komoly tétje lesz. A mieink legközelebb csütörtökön lépnek pályára, 16:30-tól a Budapest Honvéd csapatát fogadják a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban.

U14-es csapatunk komoly rangadót nyert meg a hétvégén. A mieink ahhoz a Törökszentmiklóshoz utaztak a legutóbbi fordulóban, amely egy ponttal előzte meg őket a tabella élén. Pápa János legénysége a félidőben 11-11-re állt riválisával szemben, a második félidőben azonban sikerült a hazai alakulat fölé kerekedniük, és végül 24-19-es győzelmet arattak. Ráadásul U14-eseink másik meccsüket is megnyerték, a Szolnok együttesét 26-15 arányban múlták felül, így nem csak átvették a vezetést a tabellán, hanem hárompontos előnyre is szert tettek.

Az U12-es korosztály számára az elmúlt hétvégén megkezdődtek a régiós döntő küzdelmei. A döntő első fordulóját vasárnap Balassagyarmaton rendezték, ahol a Gyöngyösi KK 1-es és 2-es csapata is pályára lépett. A gyöngyösi fiatalok egymás elleni mérkőzésén a 2-es számú csapat szerezte meg a két pontot, a másik találkozón azonban mindkét alakulat győzelemnek örülhetett. A Temesvári Martin vezette 1-es csapat az Eger Eszterházy SZSE együttesét, míg a Pápa János által edzett 2-es csapat a Palóc Pumák második számú alakulatát múlta felül.