Utánpótlás: újabb sikeres hétvége

Mindössze két mérkőzésen kellett vereséget elkönyvelniük a gyöngyösi utánpótláscsapatoknak az elmúlt hétvégén, pedig együtteseink összesen tíz mérkőzést játszottak. A serdülő, ifi és felnőtt csapat győzelmeinek köszönhetően három sikernek is örülhetett szombaton a hazai szurkolótábor.

01 serd mkc

Serdülőink magabiztosan győzték le a Mezőkövesdet. Fotó: Cseh Balázs

A B. Braun Gyöngyös U23-as csapata ötödik mérkőzését játszotta vasárnap a férfi kézilabda NB II. északkeleti csoportjában, ahol ezúttal a Mezőkövesd hasonló korosztályú együttese volt az ellenfele. Az idegenbeli találkozón Mátyási-Kőrösi Fruzsina csapata a félidőben háromgólos hátrányba került (18-15), végül pedig 34-26 arányú vereséget szenvedett. Az edző így értékelte a találkozót:

– Sok minden hátráltatta a mérkőzésünket, ennek ellenére jól kezdtünk, és amíg a játékosok bírták erővel jól is játszottunk. Sajnos nem volt lehetőségünk a lövőinket és irányítónkat cserélni, így elfáradtunk a végére. Tanulunk a hibáinkból.

U23-as csapatunk két győzelmével és három vereségével négypontos, és a tabella hatodik helyéről várja a folytatást. Következő mérkőzésüket október 25-én, kedden 18 óra 30 perctől hazai pályán játsszák az Eger SBS U23-as együttese ellen.

Szombaton a B. Braun Gyöngyös csapatai három, sorozatban aratott győzelemmel lepték meg a hazai szurkolókat. A sort a Kiemelt Serdülő Bajnokságban küzdő csapatunk kezdte, amely a Mezőkövesd együttesét múlta felül magabiztosan, 31-17 arányban. Rosta István legénysége a félidőben már tíz góllal vezetett (7-17). Serdülőinknek ez volt a hatodik meccse a bajnokságban, három győzelmükkel és három vereségükkel hatpontosak, és a hetedik helyről várják a Békés-Drén elleni, következő összecsapást, amelyet október 27-én, csütörtökön 16 óra 45 perctől játszanak idegenben.

Ifjúsági csapatunk sokkal nagyobb küzdelemre kényszerült a Váci KSE ellen az NB I-es bajnokságban, és bár a félidőben még a vendégek vezettek egy góllal (16-17), a végén Nigrinyi Tibor csapata örülhetett a két pontnak, miután a végletekig kiélezett mérkőzésen 30-29-es győzelmet aratott, és csakúgy, mint felnőtt együttesünk legyőzte a Vác csapatát. Nyolcadik helyen tanyázó ifistáink szombaton Komlón lépnek pályára.

A Gyöngyösi KK lány serdülő csapata a Kálváriaparti Általános Iskolában fogadta a Kántor Anikó SE csapatát az Országos Serdülő Bajnokságban, ahol Bahrim Liliána együttese már a félidőben kilencgólos hátrányba került (8-17), és ez a különbség a mérkőzés végéig megmaradt a két csapat között (17-26). Szombaton a fővárosban lépnek pályára serdülő lányaink, akik a mieinkhez hasonlóan hatpontos, XVI. kerület csapat ellen játszanak majd.

A Gyöngyösi KK első számú U14-es csapata Százhalombattán vendégszerepelt az elmúlt hétvégén, ahol a házigazdák csapata mellett a XVI. kerület együttesét is magabiztosan legyőzte, így Pápa János együttese nyolcra növelte pontjainak számát, és őrzi dobogós helyét a tabellán. A következő fordulót november 13-án, Budapesten rendezik, ahol a mieinkre a PLER és a Dabas csapata vár.

A Gyermekbajnokság II. osztályában szereplő U14-es csapatunk hazai pályán játszott vasárnap, és az Eger, valamint a Füzesabony legyőzésével gyarapította pontjainak számát. Temesvári Martin csapata immár tízpontos, és egyetlen vereségével a második helyen áll a Sterbinszky Amália régióban.

U13-as lányaink Jászberényben a Székács KE mindkét csapatát legyőzték a vasárnapi fordulóban. Majzik Heni csapata hat mérkőzésen aratott öt győzelmével a tabella második helyén várja a november 13-i, következő fordulót. Akkor Egerben az Eszterházy KFSC és a Jászberény lesz a mieink ellenfele.