Újabb eredményes hétvégén vannak túl a gyöngyösi utánpótlás kézilabdacsapatok, amelyek összesen tíz mérkőzést játszottak az elmúlt hétvégén a különböző bajnokságokban, és mindössze két vereséget kellett elkönyvelniük. A következő napokban Florian Fenzel, a Német Kézilabda Szövetség utánpótlásszakembere tart bemutató edzéseket a fiúknak.

01 labda 12

A legidősebbekből álló gyöngyösi utánpótláscsapat, a B. Braun Gyöngyös U23-as gárdája győzelemmel folytatta szereplését az NB II-es felnőtt bajnokságban, ahol ezúttal a Fehérgyarmat volt a mieink ellenfele. Juniorjaink az első félidő végén még négygólos hátrányban voltak (8-12), ám a második játékrészben nagy akarattal megfordították a mérkőzést, és végül egygólos győzelmet arattak. Mátyási-Kőrösi Fruzsina edzőben maradt hiányérzet, de elégedett a győzelemmel.

– Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, és sajnos az egész meccsen nem tudtunk túllépni ezen. Rengeteg technikai hibával játszottunk, és a lövőteljesítményünk is gyenge volt. Azonban a csapat egy pillanatig sem adta fel, végig küzdött és hitt abban, hogy meg tudja nyerni ezt a mérkőzést. Erre mondják azt, hogy jó csapat rossz játékkal is tud győzni. Gratulálunk a fiúknak!

U23-as csapatunk négy pontjával a tabella hatodik helyéről várja a következő mérkőzést. Vasárnap, a Mezőkövesd vendégeként lépnek pályára legközelebb a fiúk.

Ifjúsági csapatunk Orosházán vendégszerepelt, és az NB I-es összecsapás előtt lejátszott találkozón nagy csatában kétgólos győzelmet aratott. A kiegyenlített mérkőzés első félidejének végén 14-14-es állást mutatott az eredményjelző, de a második félidőben Nigrinyi Tibor tanítványai a maguk javára tudták fordítani a meccset, és végül 27-25-ös idegenbeli győzelemmel gyarapították pontjaik számát. Ifjúsági csapatunk a tízedik helyről várja a szombaton 16:00-tól esedékes, Vác elleni, hazai találkozót.

A Kiemelt Serdülő Bajnokságban Rosta István csapata Szegeden lépett pályára, ahol nem tudta borítani a papírformát, és végül 35-18 arányban alulmaradt. A mieink a tizedik helyen állnak a táblázaton, szombaton 14:00 órától pedig a Mezőkövesd együttesét fogadják, aznap tehát egymás után három mérkőzést léthat a gyöngyösi közönség a városi sportcsarnokban.

Lány serdülő csapatunk Salgótarjánban lépett pályára, ahol a Strandépítők csapatával szemben csak egy gólt tudott lefaragni a végéig a félidei négygólos (12-8) hátrányából, és végül 21-17-re alulmaradt. Bahrim Liliána csapata a negyedik helyen áll, és szombaton 16:00 órától a Kálváriaparton fogadja a Kántor Anikó SE csapatát.

A Gyermekbajnokságban első számú U12-es fiú csapatunk a Kálváriaparti Általános Iskola pályáján előbb az Eger SBS második számú csapatát, majd a Túrkeve alakulatát győzte le. Kismárton Ádám és Danyi Bence legénysége 20-14-re, majd 37-4-re diadalmaskodott, így veretlenül az első helyen áll Sterbinszky Amália régió A csoportjában. November 6-án újra hazai pályán játszanak a fiúk, akkor a Tiszaföldvár és a Túrkeve lesz a mieink ellenfele.

Második számú U12-es csapatunk a Sterbinszky Amália régió B csoportjának tagjaként Egerben vendégszerepelt, ahol mindkét hazai gárdát felülmúlta, így szintén hibátlan mérleggel dicsekedhet. Köves Péter csapata november 6-án Hatvanban lép pályára a házigazdák mellett a Salgótarján csapata ellen.

Lány U11-eseink szintén pontveszteség nélkül vezetik a tabellát, legutóbb Bátonyterenyén arattak győzelmet a Beszterce és a BSSE csapata felett 12-10, illetve 16-6 arányban. Majzik Heni csapata legközelebb november 20-án, Egerben lép pályára, ahol a hazai csapat mellett a Madách DSE együttesével néznek majd farkasszemet.

Fiú utánpótláscsapataink a következő napokban német szakembertől tanulhatnak. A Gyöngyösi Kézilabda Klub vendége lesz Florian Fenzel, a Német Kézilabda Szövetség utánpótlásából, aki több bemutató edzést is tart a gyöngyösi csapatok közreműködésével.