Országos döntőben a serdülők

Bejutott az Országos Serdülő Bajnokság döntőjébe a B. Braun Gyöngyös csapata, miután utolsó mérkőzésén, hatalmas csatában legyőzte a Nyíregyháza első számú csapatát. Több gyöngyösi utánpótlás együttes is esélyes még az országos döntőre, az U14-esek és az U12-esek egyelőre az elődöntőben gyűjtögetik a pontokat.

01 serd orsz d

Beérett az egész éves munka, a B. Braun Gyöngyös serdülő csapata kiváló teljesítményt nyújtott az Országos Serdülő Bajnokság csoportkörében és a középdöntőben, így bejutott az országos döntőbe. Együttesünk tavaly egyetlen ponttal csúszott le az országos döntőről, a megelőző két évben azonban ott volt a legjobb nyolc csapat között, idén pedig sikerült megismételni a bravúrt. Serdülőink utolsó két, középdöntős mérkőzésüket egyetlen hét alatt játszották le: kedden magabiztos, 24-15-ös győzelmet arattak a Balmazújváros csapata fölött, majd a mindent eldöntő mérkőzés következett az egyik legnehezebb ellenfél, a Nyíregyháza első csapata ellen, ráadásul idegenben. A gyöngyösi alakulat azonban kiválóan felkészült a mérkőzésre, és a kétgólos félidei előnyéből egy gólt a végéig meg tudott őrizni, így 24-23-as sikerének köszönhetően bejutott az országos döntőbe.

– Tudtuk, hogy szoros, kiélezett mérkőzést fogunk játszani, de mindenképp nyerni akartunk – mondja a csapat edzője, Nigrinyi Tibor. – Jól kezdtünk, és a félidőben két góllal vezettünk, amit a második félidőre megváltozott játékvezetői felfogás mellett is őrizni tudtunk. Le a kalappal mindenki előtt, valamennyi játékosom hatalmas fegyelemmel kézilabdázott, az egész csapat kitett magáért. Azt gondolom, az egész éves munkának érett be a gyümölcse, az országos döntőben pedig igazi örömjátékkal szeretnénk feltenni a koronát a teljesítményünkre.

Az országos döntő időpontját és helyszínét még nem jelölték ki, de az ellenfeleket már ismerjük: a B. Braun Gyöngyös mellett a C-D csoportból a TFSE-Csanádi jutott a legjobb nyolc közé, míg a többi középdöntőből a Veszprém, a Balatonfüred, a NEKA, a PLER, a Szeged és a Dabas biztosította helyét a legjobbak között.

Az országos döntőben való részvételért több gyöngyösi alakulat is harcol: első számú U12-es csapatunk egy győzelemmel és egy vereséggel kezdte az elődöntőt, így a második helyen áll a tabellán. Legközelebb április 24-én, Egerben lépnek pályára. A korosztály második számú gyöngyösi alakulata magabiztosan robog a régióbajnoki cím felé, legutóbb egy győzelemmel és egy döntetlennel zárták a küzdelmeket. Következő fordulójukat április 23-án, Gyöngyösön rendezik.

U14-es csapatunk számára az elmúlt hétvégén az országos elődöntő második fordulóját rendezték, amelyet a mieink egy győzelemmel és egy vereséggel zártak. Az edző, Pápa János így értékelt a forduló után:

– A végső győzelemre is esélyes Debrecen ellen kezdtük a napot, akikkel nagyon színvonalas mérkőzést játszottunk, és miután elhittük, hogy ellenük is van keresni valónk, a második félidőt meg is nyertük, ami azonban kevés volt a mérkőzés megnyeréséhez. Második mérkőzésünk volt számunkra a rangadó, amelyet sikerült megnyernünk. A Balmazújvárossal, illetve a Nyírsulival harcolunk a második továbbjutó helyért, ezért nagyon fontos győzelmet arattunk. Végig fej-fej mellett haladtunk, hol mi vezettünk, hol ellenfelünk, de az utolsó percre egy gólos előnnyel érkeztünk. Ekkor vitatható szituációban emberhátrányba kerültünk, amelyet nagyon fegyelmezetten sikerült kivédekezni, majd a labda birtoklásával, higgadt támadó végjátékkal sikerült megnyerni a mérkőzést. Gratulálok a csapatomnak!

01 u14 0418

U14-eseink számára az elődöntő utolsó fordulóját május 8-án, Balassagyarmaton rendezik.

Ami az idősebbeket illeti, ifjúsági csapatunk pénteken magabiztos győzelmet könyvelhetett el az NB I-es bajnokságban az Eger ellen, míg U23-as együttesünk 28-21 arányban maradt alul a Gödöllővel szemben az NB II. Északi csoportjának legutóbbi fordulójában. A juniorok edzője, Mátyási-Kőrösi Fruzsina így értékelt:

– Véleményem szerint a mezőny legegységesebb csapatával szemben maradtunk alul, akiknek a dobogón a helyük. Sok hibával játszottunk, a védekezésünk egész mérkőzésen nem működött. A támadójátékunk az első félidőben eredményes volt, aztán rengeteg ziccert hibáztunk. A legelszomorítóbb számomra, hogy mi játszottunk hazai pályán, de ezt a mérkőzést az ellenfél sokkal jobban meg akarta nyerni, mint mi.

A nyolcadik helyen álló U23-asok április 24-én, Gyömrőn lépnek pályára legközelebb, míg a kilencedik helyezett ificsapat számára 23-án, komlói vendégjátékkal folytatódik az élvonalbeli bajnokság.