Sorozatban tizenkilencedik győzelmére készült a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjában a Gödöllő ellen. A mieink veretlenül vezetik a tabellát, és ez nem változott a pénteki meccs után sem, amelyet 29-25-re nyertek meg Doros Ákos tanítványai. Nem fogott ki a Gödöllő serdülőinken sem, ifjúsági csapatunk pedig egy félidőn át tartotta a lépést az éllovas Pick Szegeddel.

Juniorjaink jól kezdték a pénteki NB II-es mérkőzést, amelynek első hét percében gólt sem kaptak a gödöllőiektől, így viszonylag hamar jelentős előnyt tudtak kidolgozni, és a 12. percben már hét góllal vezettek (9-2). A gólgyártásban Csuka Balázs járt az élen, a kapuban pedig Holló Márk remekelt. A folytatásban Nagy Bence, Koller Tamás, Tóth Ádám, Koncz András és Munkácsi Robin is feliratkozott a góllövőlistára, de a Gödöllő is összeszedte magát, és rendre válaszolni tudott a találatainkra, a különbség tehát maradt, és tíz perccel a félidő vége előtt 12-6-ra vezettünk. A játékrész hajrájában eredményesebbé vált a vendégek játéka, és négygólosra is sikerült csökkenteniük a különbséget. Végül ötgólos vezetésnél, 16-11-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

0424 bbu23 god 1

A második félidő elején kiegyenlített volt a játék, a 35. percben 18-13-ra vezettünk. A kapuban Istvanovszki váltotta Holló Márkot, a pályán lévő csapat gerince azonban nem változott. A 40. percre hétgólosra sikerült növelni az előnyünket (21-14), a vendégek pedig időt kértek. Az egyperces taktikai szünet után sem változott a játék képe, nem tudtunk jobban ellépni ellenfelünktől, de tartottuk hétgólos előnyünket, és a második félidő derekán 25-18-ra vezettünk. A folytatásban ismét közelebb zárkózott a Gödöllő, és négy gólra tudta csökkenteni a különbséget, de az utolsó tíz percnek így is hatgólos vezetéssel vághattunk neki (27-21). A következő öt percben csak a vendégek szereztek gólt, így az 55. percben 27-23 volt az állás. A végére szorossá is válhatott volna a meccs, de három perccel a vége előtt Völker Kristóf találatával ismét négyre nőtt a különbség (28-24). Az utolsó percekben egy-egy gól esett, így alakult ki a 29-25-ös végeredmény, amivel csapatunk nemcsak veretlenségét, hanem első helyét is őrzi az NB II-es bajnokságban.

Nem fogott ki a Gödöllő serdülőcsapatunkon sem, amely 27-24 arányban győzte le a Gödöllőt a rájátszás utolsó előtti fordulójában. Nigrinyi Tibor együttese továbbra is a Váccal van versenyben a továbbjutást érő második helyért. Ennek megszerzéséhez a mieinknek az utolsó fordulóban a listavezető Tatabánya ellen is nyerniük kell, a Vácnak azonban pontot kellene veszítenie hátralévő két mérkőzésének valamelyikén.

A B. Braun Gyöngyös ifjúsági csapata csütörtökön a szezon utolsó mérkőzését játszotta a Pick Szeged ellen, és bár a Gúnya Péter vezette együttes a félidőben még vezetett esélyesebb ellenfelével szemben, a végére az éllovas érvényesítette a papírformát, és ötgólos győzelmet aratott a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban. Ifjúsági csapatunk ezzel befejezte szereplését az NB I-es bajnokságban, azonban riválisainknak van hátra mérkőzésük, ezek eredménye még befolyásolhatja a jelenleg kilencedik pozícióban álló mieink végső helyezését.

Férfi kézilabda NB II., Északi csoport, 19. forduló
B. Braun Gyöngyös U23 – Gödöllői KSC 29-25 (16-11)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, 80 néző
V.: Horváth Z., Simó A.

B. Braun Gyöngyös U23: Holló M. (kapus), Tóth Á., 4, Koncz A. 3, Munkácsi 3, Nagy Bence 3, Koller 5, Csuka B. 4 (1). Csere: Istvanovszki (kapus), Divéki 2, Völker B. 3, Völker K. 2.
Vezetőedző: Doros Ákos

Gödöllői KSC: Kármán (kapus), Kocsis D. 2, Gombás, Schmidt 1, Bátori B. 5, Varjú P. 6, Bogó 1. Csere: Czoller 5 (2), Szabó G. 1, Száler 3, Soós 1.
Vezetőedző: Bartos Gábor

Kiállítások: 14, ill. 10 perc.
Büntetőből: 2/1, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása: 6. perc.: 4-0, 12. p.: 9-2, 18. p.: 11-6, 24. p.: 13-8, 36. p.: 19-15, 42. p.: 23–17, 48. p.: 25-20, 54. p.: 27-23.