Újra pályán a farkasok
| Kategória: Híreink

A 2021-2022-es szezonra való felkészülés a héten kezdődő edzőmérkőzések sorával folytatódik a HE-DO B.Braun Gyöngyös NB I-es csapatának.

Elsőként a Budakalász együttesét fogadtuk, szerencsére szép számú néző előtt, akik, végre élőben szurkolhattak a fiúknak, két, teljesen ellentétes játékképet és eredményt mutató félidőn keresztül. Az első félidőben a farkasfalka régi önmagát mutatva, 6-7 gólos előnyben is zárva, végül 5 pontos előny birtokában vonult pihenőre.

A második félidő a Budakalász 30 perce volt, a mérkőzést végül 27-29 arányban a vendégek nyerték, de mint minden edzőmérkőzésen, egyik csapat számára sem az eredmény volt a fontos, hanem azoknak a hibáknak a feltárása, amin még dolgozni kell majd a csapatoknak a bajnoki szezon kezdetéig, ezekből pedig mindkét oldalon szép számmal akadt.

Konkoly Csaba – vezetőedző: Az első félidőt úgy kezdtük, ahogy azt előzetesen terveztük, azzal a vehemenciával és akarattal. Működtek a megbeszélt és eddig gyakorolt dolgaink. A második félidőben több technikai hibával játszottunk, ezzel megkönnyítettük a Budakalász dolgát. Ebben a harminc percben hitehagyottan játszottunk, ami eddig nem jellemzett bennünket, és nem is szeretném, hogy jellemezzen bennünket.

Alexader Tomic – kapus: Az első meccs nagyon érdekes volt számomra. Próbáltuk ma összerakni a dolgainkat. Az eredmény nem sokat számít, láttuk a problémákat. A következő meccset szintén a Budakalász ellen játszuk majd pénteken, addigra próbáljuk kijavítani a hibáinkat.

Csoknyai István – vezetőedző, Budakalász: Tipikus edzőmérkőzés volt ez, az első félidőt a hazaiak uralták. A félidőre csak kozmetikázni sikerült az eredményen, de a második félidő nekünk sikerült jobban. Mindkét csapat sokat futott, de mindkét gárdán látszik, hogy a felkészülés elején jár. Mindkét részről láttam jó teljesítményeket. Boldogok vagyunk, hogy sikerült nyernünk, mert azt látjuk, hogy a Gyöngyös egy nagyon erős, egy nagyon kompakt csapat, aki ellen mindenkinek nehéz dolga lesz, főleg hazai pályán. Két nap múlva visszavágó, tudatos volt a program összeállítása ebben a formában. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz annak a meccsnek az eredménye, hogyan sikerül mindkét oldalon a látott hibák javítása ilyen rövid idő alatt. Egyértelmű pozitívum a mi részünkről, hogy a fiataljaink jól megoldották a rájuk jutó feladatokat.

Folytatás 6-án, pénteken Budakalászon, a farkasfalka edzőmérkőzésen legközelebb 10-én, kedden lép majd a hazai pályára, 17.00-tól az Eger együttesét látjuk vendégül.