Újabb győztes edzőmeccs

Kétgólos győzelmet aratott a Budakalász ellen a HE-DO B. Braun Gyöngyös a felkészülési időszak ötödik edzőmérkőzésén.

A Budakalászt látta vendégül a farkasfalka a felkészülési időszak ötödik edzőmeccsén. A 10. percig teljesen fej-fej mellett haladtak a csapatok, gólra gól volt a válasz. Ezt követően sikerült először jobban ellépnünk, három gólt raktunk közé. Előnyünk nem tartott sokáig, a kalásziak gyorsan kiegyenlítettek. Az első félidő hajrájában Tomic fontos védéseket mutatott be, annak ellenére, hogy a védekezésünk nem működött az elképzelteknek megfelelően. Menyhárt az utolsó percekben duplázott, maga ötödik gólját, a falka 15. találatát jegyezte. Hamidovic időn túli szabaddobásával és 15-15-ös állással ért véget az első harminc perc.

A folytatásban jó periódust tudhattak magukénak a szélsőink, Menyhárt mellett Lakosy is kivette a részét a gólgyártásból. A védekezésünk kezdett némileg felkeményedni, több technikai hibát vétett az ellenfél, amelyeknek köszönhetően ismét sikerült ellépnünk a vendégektől. Az utolsó tíz perc végjátékának négygólos előnnyel néztünk neki (23-19). Az 58. percben labdája volt a Budakalásznak egyre zárkózni, azonban Bartucz védése és Potisk gyors gólja után már csak a győzelmünk aránya volt kérdéses. Végül 26-24-es győzelemmel zártuk a mérkőzést.

A szeptember 3-án esedékes bajnoki rajtig még két mérkőzést játszanak farkasaink, akik augusztus 19-én Budakalászon vendégszerepelnek, majd egy hét múlva pénteken az Érsekújvárt fogadják a Dr. Fejes András Sportcsarnokban.

Felkészülési mérkőzés
HE-DO B. Braun Gyöngyös – CYEB Budakalász 26-24 (15-15)
Játékvezetők: Sándor György, Szabó Balázs

Gyöngyös: Bartucz, Tomic, (kapusok) Menyhárt 7, Gyallai, Hamidovic 2, Halász 2, Nkousa, Schmid, Potisk 3, Gráf 1, Hegedűs 1, Jóga 1, Gerdán, Bura 3, Schäffer 3, Lakosy 4, Jaros. Edző: Bíró Balázs.

Budakalász: Váczi, (kapus) Gjorojeski, Kovács 2, Berényi, Fórizs 2, Juric-Grcic 5, Koncz 6, Kiss 1, Tóth 2, Sinkovits 2, Papp 2, Maracskó, Varjú, Mikhalin 2, Vrhovina, Dávid. Edző: Csoknyai István.