Hazai sikerek az I. Téli Mátra Kupán

A Gyöngyösi Kézilabda Klub első alkalommal rendezte meg a Téli Mátra Kupát, az évről évre egyre magasabb színvonalú, és óriási népszerűségnek örvendő, őszi Mátra Kupa testvérrendezvényét. A torna négy korcsoportban zajlott, és mindegyikben dobogóra állhatott hazai csapat.

01 telimatra 2018 11

Összesen huszonöt csapat nevezett be a 2018. január 21-én és 22-én, első alkalommal megrendezett Téli Mátra Kupára, amely közel 400 játékos, edzők és több száz szülő részvételével zajlott. Klubunk két helyszínen, ötvenhat mérkőzést rendezett meg olyan nagy utánpótlásműhelyek részvételével, mint a Debrecen, a Dunaújváros, a Pestszentlőrinc vagy az Éles Kézisuli. A Gyöngyösi Kézilabda Klub mind a négy korosztályban indított csapat, s valamennyiben dobogóra is állhatott hazai egyesület.

01 telimatra 2018 04

Miközben U10-U12-es csapataink a Téli Mátra Kupán szerepeltek, idősebb együtteseink is jeles tornákon vettek részt, hogy minél hatékonyabban készülhessenek a tavaszi folytatásra. Az U14-es csapatunk Ózdon lett tornagyőztes, ahol magabiztosan múlta felül az Eger, a Salgótarján és a döntőben a Kecskemét csapatát. Az ifjúsági csapatunk Csehországban, az európai hírű Novi Veseli Kempa kupán vett részt. A cseh, lengyel, német, szlovák, magyar csapatok alkotta rendkívül erős mezőnyben a 8. helyet szerezték meg.