A házigazda Tatabánya nyerte az ötödik helyért zajló párharc első mérkőzését a B. Braun Gyöngyös ellen. A házigazdák végig uralták a mérkőzést, az első félidő derekára már háromgólos előnyt dolgoztak ki, amit a játékrész végére négygólosra hizlaltak. A 14-10-es hazai vezetésről idnuló második félidő elején a mieink egy gólra felzárkóztak ugyan, de a Tatabánya hamar visszaállította a négygólos különbséget, amit a mérkőzés végéig meg is tudott őrizni, és a mieink hiába küzdöttek hősiesen, a végére a hazaiak fölényes győzelmet arattak, így 1-0-ára vezetnek a két győzelemig tartó párharcban. Folytatás jövő szombaton Gyöngyösön.

Férfi kézilabda NB I., 5. helyért

Grundfos Tatabánya – B. Braun Gyöngyös 36-26 (14-10)

2014. 05. 04., 18:00, Földi Imre Sportcsarnok

V.: Medve Róbert, Nagy I. László

Grundfos Tatabánya: Teodor, Szente – Pásztor Á. 6, Diaz 4, Kiss Á., Bodó 3, Harsányi 6, Nagy Sz., Juhász Á. 1, Kanyó Á. 1, Mazák M. 7, Dénes, Djukic, Katzirz, Krivokapic, Törő 8.

Vezetőedző: Debre Viktor

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Koller 4, Sándor Á. 1, Debreczeni 7, Szalafai 3, Varsandán 2, Atsushi 2, Iváncsik Á. 1, Frey 4 (2), Hajdu 2, Szöllősi.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 10, ill 8 perc.

Hétméteresből: 1/0, ill 2/2.

A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 a tatabánya javára.

Gulyás István: – A második félidő közepéig jól játszottunk, akkor azonban egy belső vita miatt elveszítettük a kontrollt, és hiába kértem kétszer is időt, nem sikerült kézben tartanunk a mérkőzést, ezt pedig a Tatabánya kihasználta. Azt gondolom, különösebb jelentősége nincs annak, hogy mennyivel kaptunk ki, a szombatra kell koncentrálnunk, a második mérkőzésig vissza kell állítani a morális egyensúlyt, és akkor lehet esélyünk hazai környezetben.

0504 tat bbgy37

1-5. perc: A mérkőzést a megszokott kék színű szerelésben pályára lépő házigazdák kezdik, a mi oldalunkon Szalafai, Koller, Frey, Debreczeni, Sándor Ákos és Iváncsik védekezik. A kapuban Hudák kezdett. Diaz szerzi a mérkőzés első gólját (1-0). Támadó szabálytalanság miatt veszik el a bírók, megint jöhetnek a házigazdák. Frey labdát szerez, és Iváncsikot indítja, aki kiegyenlít (1-1). Debreczeni jól blokkolja Diaz lövését, de a lepattanót Mazák szerzi meg és lövi Hudák kapujába (2-1). Mekaru lövését Teodor védi, majd Hudák védése után Debrecezni indul (2-2).

6-10. perc: Törő lövése mellémegy, de később Frey átadása sem pontos. A tatabányai támadást Katzirz fejezi be, de lövését Hudák védi. Iváncsik nem tud túljárni Paul Teodor eszén, Mazák azonban második gólját is megszerzi, ezzel 3-2-re vezet a hazai csapat. Szép figura végén Koller akaszt nagy gólt a jobb felsőbe (3-3). Hudák egymás után két Mazák-lövést is megfog, mi jöhetünk. Iváncsik kerül helyzetbe a beálló helyén, de ejtését fogja Teodor. Mazák harmadik gólját lövi (4-3).

11-15. perc: Koller lövése elakad Teodorban, így Törő kétgólosra növelheti a tatabányai előnyt (5-3). Sándor Ákos büntetőt harcol ki. Frey áll oda a hetesvonalra, lövése a felső kapufáról vágódik a gólvonal mögé (5-4). Hudák hiába véd, az lerohanásunk nem jó, így ismét Törő szerez gólt (6-4). Mekaru lő estében, de Teodor véd, a labda a Bányászé. Jó a blokk, így Hudáknak könnyű dolga van, ismét mi támadunk. Frey bejátszását Krivokapic füleli le, a hazaiak következő gólját Törő szerzi (7-4). Gulyás István időt kért. Frey lövése a kapufáról kifelé pattan, így marad a háromgólos különbség, és lepereg a mérkőzés negyede.

0504 tat bbgy41

16-20. perc: Diaz büntetőt harcol ki, de Krivokapic fölé lövi. Koller kínaira tette fel Varsandánnak, aki pontosan célzott (7-5). Törő negyedik góljával 8-5, majd Koller próbálkozik távolról. A talpról elengedett lövés Teodor segítségével a kapufán csattan. Hudák védése után Frey lő egy szépet a felső sarokba (8-6). Bodó Richárd szerez gólt átlövésből (9-6).Hudák véd, majd tatabányai labdaszerzés után Törő inídtásból vonalra lép. Varsandán játszik be Debreczeninek, aki csapatunk hetedik gólját szerzi (9-7).

21-25. perc: Koller lépéshibát véd, így Bodó újabb gólt lőhet (10-7). Pásztor Ákos góljával négygólosra hízik a hazai előny (11-7). Krivokapic lövését Hudák védi, Debreczeni pedig közelebb zárkóztatja a mieinket (11-8). Mekaru lövését Teodor hárítja, Diazét azonban nem tudja megofgni Hudák (12-8). Koller szerez gólt, ezzel 12-9.

26-30. perc: Bodó szerez gólt, 13-9 az állás. Újabb Debreczeni-gól, és megint csak három a hazaiak előnye (13-10). Debreczeni két percre kiáll, így Juhász Ádámnak könnyebb a dolga (14-10). Koller lövését Teodor könnyedén hárítja, majd labdát szerzünk, és egy perccel a félidő vége előtt támadhatunk. Sajnos mi is eladjuk, így a Tatabánya jöhet. 13 másodperc van hátra a félidőből, a hazaiak időt kérnek. Törő fejezi be a támadást, de mellé lő, marad a 14-10. Szünet.

0504 tat bbgy50

31-35. perc: Mi kezdjük a második félidőt, és sikerül is góllal befejeznünk az első támadást. Mekaru elhajlásból talál be, és szépít 14-11-re. Mazák válaszol, 15-11. Szalafai szélről szépen lövi ki a hosszú felsőt (15-12). Hudák védése után megszerezzük a kipattanót, a gyors indítást pedig Varsandán fejezi be góllal (15-13). Koller átlövésből eredményes, így már csak egy gól a hátrányunk (15-14). Harsányi lövése szélről befél Hudák mellett, de Frey annyira gyorsan válaszol, hogy leírni sincs idő (16-15). Most Tamási védi a kapunkat, Krivokapic lövését hárítja, de Diazét már nem tudja (17-15).

36-40. perc: Páros kiállítás: Sándor Ákos és Dénes János tölt két percet a padon. Nem sikerül góllal befejeznünk a támadást, öt az öt ellen jön a Tatabánya. Kanyó Ádám első góljával 18-15 az állás. Varsandán próbál kapura fordulni egy kippatanóval, de Bodó szabálytalankodik vele szemben, így két percre ki kell, hogy álljon. Frey pedig hetest lőhet (18-16). Harsányi fut be beállóba, labdát is kap, és be is lövi (19-16). Újabb Harsányi-gól, ismét néggyel megy a Bányász (20-16). Gulyás István időt kért. Koller átlövésből: 20-17.

41-45. perc: Harsányi lehetetlen szögből szerzi negyeidk gólját, amivel 21-17 a hazaiak előnye. Hajdu Gábor először talál be, ő épp a Tatabány elleni kupa-bronzmeccsen sérült meg, azóta most lép először pályára. Góljával 21-18 az állás, de Harsányi révén újra 22-18-ra vezetnek a hazaiak. Mekaru második góljával 22-19, majd Harsányi hatodik találatával 23-19. Szalafai átlövésből szerzi a huszadik gólunkat, majd egy hazai találat után Debreczeni is eredményes (24-21). Pásztor Ákos góljával 25-21. Emberelőnybe kerülünk, Dénes Jánost másodszor küldik ki a játékvezetők.

0504 tat bbgy60

46-50. perc: Szalafai szép gólt lő szélről (25-22). Paul Teodor véd, Kollert pedig kiküldik a játékvezetők, húsz másodpercig öt-öt játékos a pályán, aztán emberhátrányba kerülünk. Egy tatabányai gólon kívül más nem esik, tíz perccel a vége előtt 26-22 oda.

51-55. perc: Törő góljával 27-22, mi jövünk. Mekaru belemegy, a hatgólos vezetésért támadhat a Tatabánya. Annyi még sosem volt közte. Eddig. Mazák Martin a gólszerző (28-22). Debreczeni előbb beállóból, majd egy indítás végén is betalál (28-24). Krivokapic lövését könnyedén védi Hudák, majd egy gyors támadás végén Sándor Ákos átlövésgólt szerez (28-25). Debre Viktor, a hazaiak edzője kért időt. Diaz talpról elengedett lövése a blokk- és Hudák mellett is elzúg (29-25). Lépéshibát látnak a játékvezetők, elveszik tőlünk a labdát, a plusz ötért támadnak a hazaiak. Kivédekezzük, majd ismét támadót fújnak a bírók. Törő így hetedszer is eredményes lehet, a hazaiak pedig 30-25-re vezetnek. Gulyás István időt kért, öt percünk van ledolgozni az ötgólos hátrányt.

56-60. perc: Frey lövése kijön a kapufáról, de Pásztoré amott bent van (31-25). Az utolsó négy percből kettőt emberhátrányban töltünk, a játékvezetők kiállították Debreczenit. Mazák gyorsan gólra váltja az emberlőnyt (32-25). Dénes János harmadik kétpercesét kapja, Mekaru azonban két perccel a vége előtt eladja a labdát, így Törő szerez gólt (33-25). Törő, Hajdu, Pásztor: gyorsan pörögnek a gólok. Egy perccel a vége előtt 35-26 az állás. Katzirz a végére kap egy kétpercest, forrnak az indulatok. Teodor véd, majd Pásztor gólt szerez, a hazaiak tízzel nyerik az első meccset (36-26).