A felsőházi szereplés volt a tét a B. Braun Gyöngyös utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén Tatabányán. A győzelem a biztos bejutást jelentette volna. Szrukolóink most is a csapat segítségére álltak, egy busznyi drukker kísérte el az együttest Tatabányára. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt kidolgozni, de a hajrában a házigazdák szerepeltek jobban, így háromgólos tatabányai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok. A második játékrészben kétszer is egyenlítettünk, de a vezetést egyszer sem tudtuk megszerezni, így elvesztettük a mérkőzést, és ezzel felsőházi reményeinket. Mivel a Balmazújváros és a Komló egy-egy pontot szerzett az utolsó fordulóban, a három húszpontos csapat között az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez alapján pedig a mieink kerültek a hármas holtverseny utolsó helyére, vagyis a nyolcadik helyről, nyolc bónuszponttal kezdjük az alsóházi rájátszást.

01 atatab bbgy web2

K&H férfi kézilabda liga, 26. forduló

Grundfos Tatabánya KC – B. Braun Gyöngyös 25-23 (13-10)

Földi Imre Sportcsarnok

V.: Tomecskó-Hunyadi T., Unyatinszky T.

Grundfos Tatabánya: Borbély, Mijatovic- Pásztor Á. 3, Diaz, Vujovic 7 (2), Juhász Á. 2, Krsmancic 5, Bodó R. 3, Harsányi 1, Crnoglavac 1, Katzirz, Törő, Mazák, Dénes J., Szöllősi Sz. 3, Gábor M. Edző: Vladan Matic.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Ménfői 1, Kovacsics P. 4, Nigrinyi, Jovetic, Rédai 1, Nagy B. 8 (7), Debreczeni, Marczinkó, Bali 4, Koller, Oliveira 4, Juhász K., Becirovic 1. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 7/7.

Debre Viktor: – Az akarattal nem volt gond, odatettük magunkat, de kritikus pillanatokban hibáztunk, ami nem fért bele, különösen egy ilyen kiélezett hajrában nem. Amikor ekkora a tét, végig koncentrálni kell, amiben ma voltak hiányosságaink.

Díjátadóval kezdődött a mérkőzés, azokat a volt tatabányai játékosokat köszöntötték a Földi Imre sportcsarnokban, akik a magyar válogatott tagjai voltak a harminc évvel ezelőtt vívott világbajnoki döntőben. A csapatban ott volt a most a B. Braun Gyöngyös vezetőedzői feladatait ellátó Debre Viktor is, akit a hazai és a vendégszurkolók is nagy tapssal fogadtak.

Gyors gólváltásokkal indult a találkozó, a hazaiak Bodó, a mieink Oliveira vezérletével küzdöttek, de Bali is eredményes volt, így az 5. perc végén 3-3 volt az állás, sőt egy perccel később a vezetést is magunkhoz ragadtuk (3-4). A Tatabánya gyorsan fordított, de 5-4-es állásnál ziccert hibázott, így a mérkőzés első tíz percében nem tudott jelentősebb előnyt kidologozni. A következő öt percben is kiegyenlített játék folyt a pályán, az első negyedóra 6-6-os döntetlennel zárult. A 18. percben volt újra két gól a különbség a hazaiak javára (8-6), de Nagy Bence harmadik hetesgóljával vissza tudtunk zárkózni mínusz egyre, majd Rédai révén egyenlítettünk. Bodó gólja után ismét plusz egy volt oda, amikor Katzirzcal együtt Debreczenit is kiállították a játékvezetők, beállónk ráadásul szövegelésért dupla büntetést kapott. A hazaiak is kaptak még egy kiállítást, így öt a négy ellen küzdöttek a csapatok. A 24. percben a házigazdák gyors egymás utánban két gólt szereztek, ezzel háromgólosra növelték az előnyüket (11-8). Ez volt az addigi legnagyobb különbség a meccsen. Innen is sikerült felzárkóznunk mínusz egyre, de a játékrész utolsó perceiben a hazaiak voltak eredményesebbek, és 13-10-es állásnál kezdődött a szünet.

A házigazdák kezdték a második félidőt, ráadásul góllal, de Kovacsics indításból válaszolni tudott, így a különbség maradt három gólos. Újabb tatabányai találat után Nagy Bence negyedik büntetőjét is értékesítette, a 36. percben pedig emberelőnybe kerültünk 16-12-es hazai vezetésnél. Nagy Bence ismét hétméterest lőhetett, és ezúttal sem remegett meg a keze, így tudtuk tartani a háromgólos különbséget. Oliveira is kiált két percre, öt az öt ellen játszottak a csapatok. A 39. percben Kovacsics kapott remek labdát a hatosvonalon Balitól, így ismét csak kettő volt közte, remek védekezésünknek és Hudák védésének köszönhetően pedig a mínusz egyért támadhattunk. Kovacsics volt ismét eredményes, ezzel 17-16-ra módosult az állás, a hazaiak pedig időt kértek. A következő percekben nagy küzdelem zajlott a pályán, a rohanásból mi jöttünk ki jobban, és a 44. percben Bali góljával egyenlítettünk (18-18). A vezetést azonban nem sikerült megkaparintanunk, sőt a hiábinkat kihasználva a Tatabánya állította vissza kétgólos előnyét. Nagy Bence hatodik büntetőgóljával jöttünk fel ismét egy gólra, majd egy Hudák-védés után az egyenlítésért támadhattunk. Nem tudtunk élni a lehetőséggel, a hazaiak pedig öt emberrel is újra eredményesek tudtak lenni, így visszaállt a kétgólos hazai vezetés. Ivo Diaz pályára lépése újabb lendületet adott a házigazda együttesnek, de álltuk a sarat, és Hudák védéseinek is köszönhetően az 54. percben még teljesen nyílt volt a csata (22-21). Az 55. percben Becirovic is feliratkozott a góllövők közé, de továbbra is futottunk az eredmény után, három perccel a vége előtt 24-22 volt az állás. Debre Viktor időkérése szakította meg a játékot, de eladtuk a labdát, így a hazaiak a háromgólos vezetésért és a mérkőzés eldöntéséért támadhattak. Eredményesen tették, és másfél perccel a vége előtt hárommal vezettek. Ménfői még betalált, de 25-23-ra így vereséget szenvedtünk.