Nagy csatát vívott Tatabányán a B. Braun Gyöngyös csapata az élvonalbeli férfikézilabda-bajnokság tizedik fordulójában.  A találkozó végéig felváltva vezettek a csapatok, de tetemesebb előnyt egyik alakulat sem tudott kidolgozni, így az utolsó öt percre is csak egygólos hazai előnnyel fordultak a felek. A véghajrában a hazaiak kerekedtek felül, így pontot nem sikerült szereznünk, de nagy küzdelemre kényszerítettük az esélyesebb hazaiakat.

tatab bbgy hl

Az első perc végén Németh Tamás büntetőből szerezte meg a mérkőzés első találatát, majd Mikita Matej is betalált, kétgólos előnyhöz juttatva csapatunkat. A hazaiak válasza után Mitar Markez a harmadik gyöngyösi gólt lőtte, így a 4. perc végén 3-1-re vezettünk. Németh növelte tovább az előnyünket, majd a Tatabánya a hetedik perc végére két góllal közelebb zárkózott (3-4). A 10. perc elején Lubomir Durist állították ki a játékvezetők, és hétméterest is ítéltek, amiból a házigazdák ki tudtak egyenlíteni. Pásztor Ákos góljával vette át a vezetést a bányász, majd Mikita egyenlített (5-5). Németh lőhetett hetest, amivel ismét nálunk volt az előny, és bár a Tatabánya ismét egalizált, Martins és Németh találataival a 17. percre két góllal meg tudtunk lépni ellenfelünktől (6-8). Mikta növelte a vendégtalálatok számát (7-9), majd a házigazdák egy gólra zárkóztak (8-9). Hét perc volt hátra az első játékrészből, amikor megszületett a tatabányaiak 9. találata, a félidő hajrájában pedig a vezetést is átvették a hazaiak, akik 11-9-re megléptek. Kovacsics Péter büntetőből zárkóztatta a mieinket, az utolsó perc elején pedig Mikta egyenlített (11-11). A vendéglátók hétméterest értékesítettek, kialakítva a félidő végeredményét: 12-11.

A második játékrész kihagyott tatabányai hétméteressel indult, így Kovacsics ugyancsak büntetőből egyenlíteni tudott. Markez kiállításával emberhátrányban folytattuk, és megismétlődött a forgatókönyv: a hazaiak elhibázott büntetője után Kovacsics lőtt gólt hétméteresből, ezzel ismét egyenlő volt az állás (13-13). Urbán Egon révén a 35. percben átvettük a vezetést, de nem tudtuk megőrizni: nyolc perccel a játékrész kezdete után ismét a bányásznál volt az előny, a 41. perc végén pedig már kettővel mentek a hazaiak (16-14). Loncar szépített, de a Tatabánya visszaállította a kétgólos hazai vezetést. Rodolfo talált be, majd két percre emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel, az egyenltés helyett ellenfelünk lépett el két góllal a mieinktől (18-16). Tíz perccel a vége előtt két elhibázott büntető után a harmadikat már értékesítették a házigazdák, ezzel a mérkőzés legnagyobb különbségét alakították ki (19-16). Duris góljával zárkóztunk, majd Gábori találata után már csak egygólos hátrányban voltunk (19-18). Pásztor Ákos szerezte a 20. tatabányai gólt, Kovacsics pedig ismét biztos kézzel értékesített egy büntetőt, így öt perccel a vége előtt megint csak egy volt közte (20-19). Mikitát állították ki a játékvezetők, és csak majdnem sikerült kihúznunk kapott gól nélkül a két percet, emberhátrányunk utolsó másodperceiben Ilyés betalált, majd másfél perccel a vége előtt Juhász Ádám is eredményes volt, ezzel eldőlni látszott a mérkőzés (22-19). A gyöngyösi alakulat azonban még ekkor sem adta fel, Loncar révén mínusz kettőre zárkóztunk, pontot mentenünk azonban sikerült: a Tatabánya Pásztor Ákos büntetőjével beállította a végeredményt: 23-20.

K&H férfi kézilabda liga, 10. forduló

Grundfos Tatabánya KC – B. Braun Gyöngyös 23-20 (12-11)

Tatabánya, 700 néző

V.: Bonifert F., Oláh V.

Tatabánya: Iancu, Székely (kapusok) – Bozovic 1, Pásztor 7 (1), Vujovic 6 (2), Juhász Á. 5, Harsányi, Ilyés 1, Grigoras, Dénes, Szöllősi, Vranjes 2 (2), Vrankovic 1, Rosta, Rozner. Edző: Matic Vladan.

Gyöngyös: Hudák, Holló M. (kapusok) – Martins 1, Urbán 1, Németh T. 4 (2), Kovacsics 4 (3), Gábori 1, Duris 1, Loncar 2, Lele, Rodolfo 1, Markez 1, Mikita M. 4, Igó Á. Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.

Konkoly Csaba: – Az első félidei teljesítményünkre nem lehet panaszom, kiválóan játszottak a fiúk. A második félidőben nagy taktikai csata folyt a pályán, ami nem bírta el a technikai hibáinkat, és ez döntötte el a két pont sorsát. A következő ellenfelekre ugyanilyen fegyelemmel és elszántsággal kell készülünk, mint erre a meccsre tettük.

Hudák Henrik: – Rendkívül jól küzdöttünk, de fontos szituációkban technikai hibákat vétettünk, ami a rendkívül rutinos Tatabánya ellen nem fér bele, főleg idegenben.

Matic Vladan: – Taktikailag nagyon felkészült ellenféllel találtuk szembe magunkat, és Hudi remek teljesítménye is nehézségeket okozott számunkra. Túl idegesen kezdtünk, és amit edzésen tökéletesen meg tudtunk valósítani, azt mérkőzésen most sem sikerült. Egyelőre bányászunk vagyunk, de remélem, eljön az idő, amikor kicsit művészek is leszünk.

Pásztor Ákos: – Hatalmas csatát vívtunk egymással. Amíg nem megy a támadás, addig kénytelenek vagyunk védekezésben kisegíteni egymást, és ezt szerencsére a közönégünk is érzi, és átsegítenek bennünket a nehezebb szituációkon.