Pick Szeged – B. Braun Gyöngyös 32:18

Az egri Dobó Kupán bronzérmet érő szereplés után az év első tétmérkőzését a Pick Szeged ellen játszotta a B. Braun Gyöngyös csapata: a Szegedi Városi Sportcsarnokban léptek pályára a mieink a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A találkozóra annak tudatában készültünk, hogy a magyar bajnokság egyik legerősebb csapata, a nemzetközi kupaporondon is érdekelt szegediek ellen szinte lehetetlen egy oda-visszavágós párharcot megnyerni, ám a mérkőzés jól szolgálhatja a felkészülést a szombati bajnoki rajtra. A szegedi csarnok mintegy hétszáz nézője előtt a hazai gárda kezdte a találkozót és a gólgyártást is. Ancsin után Sulc is betalált, Debreczeni és Gazdag révén azonban gyorsan kiegyenlítettünk (2:2). Két perccel később Oláh Tamás tartotta két gólon a mieinket (5:3). Újabb két szegedi találat után 7:3-at mutatott az eredményjelző, amikor Debreczeni Dávidra kétperces büntetést szabtak ki a játékvezetők. A büntetés alatt mindkét oldalon egy-egy gól esett, és 8:4-es állásnál Nagy Károly időt kért. A félidő derekára ötgólos különbség alakult ki, Oláh Tamás labdája találta meg az utat a kapuba Mikler Roland lábai között. Larholm hétméteresből növelte hatgólosra a szegedi előnyt, amikor Zubai Szabolcs, a hazaiak beállója kétperces büntetést kapott. Hudák Henrik védéseinek is köszönhetően sikerül két gólt lefaragni a hátrányból, és 12:8-ra módosítottuk az állást. A félidő végéig a Pick Szeged 3:1-es sorozatot produkált, így 15:9-es állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.
A második játékrészt a fekete vendégmezben játszó B. Braun Gyöngyös kezdte, a vezetőedzők mindkét oldalon kapust cseréltek, a mienk kauját Tamási Zsolt, míg a házigazdákét Tatai Péter védte. A belső hármasunkat a Bakos-Frey-Szabó trió alkotta, később az irányító poszton Sándor Roland is megjelent, aki ugyan még nem épült fel száz százalékosan sérüléséből, de hadra fogható volt a találkozó előtt. A beálló poszton Debreczenit Sándor Ákos váltotta, a széleken Gúnya és Varsandán játszott. A félidő első három percét sikerült döntetlenre hoznunk, azonban a Szeged gyorsan elhúzott 19:11-re, majd a 47. percre kialakította a tízgólos különbséget. Nagy Károly újabb időkérését követően sem sikerült közelebb kerülnünk az esélyesebb Szegedhez, amely folyamatosan növelte az előnyét. A fáradó gyöngyösiek játékába egyre több pontatlanság csúszott, így a végén igazolódott a papírforma, és a Pick 32:18-ra megnyerte a találkozót, így az első mérkőzés után gyakorlatilag továbbjutónak tekintheti magát. A mi oldalunkon a mérkőzés legeredményesebb játékosa a hét gólig jutó Szabó Péter volt, Oláh Tamás és Gazdag Tibor három-három, Frey Tamás kettő, míg Varsandán Milán, Debreczeni Dávid és Szalafai Gábor egy-egy találattal vette ki a részét a gólgyártásból.
A nagy különbség ellenére a találkozó jól szolgálta a felkészülést a bajnoki rajtra, megúsztuk újabb sérülések nélkül, így jöhet a szombati, Vác elleni hazai mérkőzés, amely nagyon fontos lesz bajnoki céljaink elérése szempontjából.

A végeredmény: Pick Szeged – B. Braun Gyöngyös 32:18