MOL-Pick Szeged – B. Braun Gyöngyös 36-23

Az első félidőben tartotta a lépést a Szegeddel a B. Braun Gyöngyös a férfi kézilabda NB I. 9. fordulójában, a második játékrészben azonban a hazaiak felőrölték a mienket, és végül sima győzelmet arattak, ezzel pedig őrzi százszázalékos mérlegüket a bajnokság alapszakaszában. A szerda esti találkozón sok ziccert hagytunk ki, a félidőben mégis csak egygólos volt a szegedi előny, a második játékrészben azonban a hazaiak tempót váltottak, amit már nem tudtunk tartani. Ennek ellenére jó színvonalú mérkőzésen, egy félidőn át partiban tudtunk lenni a BL-ben is érdekelt Szegeddel, ami önmagában is nagy eredmény.

Férfi kézilabda NB I., 9. forduló

MOL-Pick Szeged – B. Braun Gyöngyös 36-23 (13-12)

Szegedi Városi Sportcsarnok

V.: Andorka M., Hucker R.

MOL-Pick Szeged: Sierra, Wyszomirsky – Parrondo 1, Balogh Zs. 3, Bombac 4, Zubai 6, Ilyés 2, Kallman 2, Blazevic, Vranjes 3, Prodanovics 7, Mindegia 1, Ancsin 5, Vadkerti A. 1, Velky 1, Fekete B.

Vezetőedző: Juan Carlos Pastor

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 1, Frey 2 (1), Iváncsik Á. 1, Czina, Tóth Á., Varsandán 4, Szalafai 1, Debreczeni, Bakos Gy., Marczinkó 5, Hajdu 4, Simon 2, Koller 3.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Büntetőből: 1/0, ill 3/1.

Gulyás István: – Az első félidőben sok ziccert hagytunk ki, nyugodtan vezethettünk volna akár 3-4 góllal is, de igazán nagy hibákat a második félidőben követtünk el, amikor a Szeged tempót váltott. Ez megpecsételte a sorsunkat, de nagy tragédia nem történt, azt mondtam a fiúknak, hogy nyílt sisakkal küzdjünk, bátran, fegyelmezetten kézilabdázzunk, az sem baj, ha kikapunk. A hibák mellett voltak jó dolgaink is, ezeket kell tovább erősítenünk.

1015 szeged bbgy1

Fotó: Magyari Máté

Mi vezethetettük az első támadást, a találkozó első gólja azonban Ancsin nevéhez fűződik. Egy gyönyörű blokkolás után jöhhetünk újabb támadással, Sándor Ákos lövését azonban Wyszomirsky hárította, így a hazaiak beállósa, Zubai Szabolcs lőhetett. Sándor Ákos második kísérlete sikerrel járt, ez volt az első találatunk, amelyre azonban gyorsan érkezett a szegedi válasz, majd Mindegia is betalált, így az első öt perc végére 4-1-es hazai vezetés alakult ki. A hatodik percben Frey büntetőből szerezte meg második gólunkat (4-2). Hudák védéseinek is köszönhetően Hajdu révén egy gólra zárkóztunk fel (4-3). Az egyenlítés azonban nem jött össze, annak ellenére sem, hogy a Szeged hét percig nem tudott gólt lőni. Többször is gólhelyzetbe kerültek a mieink, de Wyszomirsky bravúros mozdulatokkal hárított, így 4-4 helyett 5-3-ra módosult az eredmény. Varsandán góljával ismét felzárkóztunk egyre, de Prodanovic nem hagyott esélyt az egyenlítésre, a góljával 6-4 volt az állás. Hajdu talált be, majd Bombac lőtt gólt, így az első negyedóra végén 7-5 volt az állás, amikor Gulyás István időt kért. Az időkérés után előbb Marczinkó, majd Varsandán szerzett gólt, amivel összejött az egyenlítés (7-7). Gyorsan jött a szegedi válasz, a 18. percben azonban Ilyés kiállítása nyomán emberelőnybe kerültünk. A következő percekben szerencsénk is volt, gyakran a visszapattanó labdákat sikerült belőnünk, de a lényeg, hogy tartottuk magunkat, a 22. percben 10-9 volt az állás. Egy kimaradt ziccernek köszönhetően tudott ellépni ismét kettővel a házigazda, de folyamatosan tapadtunk a szegediekre (11-10). Újabb lehetőségünk is lett volna az egyenlítésre, a ziccer azonban kimaradt. Juan Carlos Pastor ekkor látta jónak, hogy időt kérjen. Egy szegedi találat után két büntető is kimaradt, Frey, majd Iváncsik hagyta ki, de Varsandán egy gyönyörű átlövésgóllal zárkóztatta a mieinket (12-11). A félidő vége előtt az egyenlítésre is nyílt volna lehetőségünk, de újabb ziccer maradt ki, sőt a félidő utolsó másodperceiben Varsandán lövését is védte Wyszomirsky, Kollert perdig kiállították a játékvezetők. Újabb gólt legalább nem kaptunk, így 13-12-ről folytatjuk.

1015 szeged bbgy2

A második félidőben Varsandán negyedik gólja volt az első találatunk, amely azonban szegedi gól után esett, az állás így 14-12 volt. A folytatásban a házigazdáknak ment jobban, újabb három gyors találattal 17-13-ra léptek el, de Marczinkó találatával 17-14-re szépítettünk. A 35. perc végére azonban már 19-14 volt az állás, amikor Gulyás István időt kért. Előbb Marczinkó, majd a kapuban Hudákot váltó Tamási indítása után Szalafai szerzett gólt, ezzel visszakapaszkodtunk 19-16-ra. A következő két percet Marczinkó kénytelen volt a kispadon tölteni, Prodanovic pedig büntetőt lőhetett. A lövés a kapufáról jött ki, de a követlező támadásban labdát szerzett a Szeged, így Prodanovic indításból lőhetett gólt Tamásinak (20-16). Hajdu, majd Balogh Zsolt talált be, 21-17- nél azonban Zubai szerzett gólt (22-17). A 41. perc elejére Prodanovic góljával a legnagyobb különbség alakult ki a találkozón, a Szeged ekkor 23-17-re vezetett, majd Bombac góljával 24-17-re módosult az állás, Gulyás István pedig a mérkőzésen harmadszor is időt kért. Visszajött Hudák a kapuba, de továbbra is Wyszomirsky tudott több védést bemutatni, így a 45. percben már 28-18 volt az állás, a hazai drukkerek pedig rászámoltak a mieinkre. Apró öröm is vegyült a játékba, a hosszú sérüléssel töltött időszak után a csapatba egy hete visszatért Koller első gólját szerezte visszatérése óta, ezzel 28-19 volt az eredmény. Iváncsik Ádám egy megszerzett labdával robogott végig a pályán, és szerezte meg huszadik gólunkat. A tízgólos különbség azonban gyorsan visszaállt, a 18. percben 30-20 volt az állás, amikor Debreczeni korábbi kiállítása után kiegészültünk. A folytatásban egészen más célokért küzdöttünk, mint az első félidőben, az egyenlítés helyett a különbség tíz gól alá tornászásáért mentünk, de de öt perccel a meccs vége előtt 33-22 volt a szegedi előny, amikor – a találkozón negyedszer – emberhátrányba kerültünk. Az utolsó percekben emberlőnyös helyzetben is játszhattunk, azonban nem sikerült tíz gól alá szorítanunk a különbséget. 36-23 lett a vége.