Sikerült helytállnunk Szegeden
| Kategória: Híreink

Derekasan helytállt Szegeden a B. Braun Gyöngyös a K&H liga tavaszi idényének második mérkőzésén. A házigazdák erőfölénye ugyan hamar kirajzolódott, de a mieinknek is több látványos megmozdulása akadt, ami jó kapusteljesítménnyel párosult, így több alkalommal is sikerült megközelítenünk a hazaiakat. A második félidő elején egészen egy gólig zárkóztunk, s bár a végére kilencgólos különbség alakult ki a csapatok között, szégyenkezni nincs okunk. Pénteken a másik nagyágyú, a Veszprém ellen folytatjuk hazai pályán.

01 bbgy szeged 0920 22

MOL-PICK SZEGED – B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–27 (18–13)
Szeged, 1000 néző
V.: Bán, Szloska

SZEGED: Sierra – Sostaric 4, Balogh Zs. 5 (5), Skube 1, Bánhidi 5, Gorbok 6, Källmann 1. Csere: Sego (kapus), Zubai Sz., P. Rodríguez 2, Szunajko, Buntic 5, Obranovic, Bodó 4, Gaber 2, Blazevic 1. Edző: Juan Carlos Pastor

GYÖNGYÖS: Rózsavölgyi – Országh 1, Reznicek 6 (1), Hegedűs 5, Becirovic, Juhász K. 2, Kovacsics P. 2. Csere: Holló (kapus), Lele 1, Duris 3, Mikita 3, Németh T. 2, Urbán 1, Loncar 1, Jóga. Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1

Értékelés:
Debre Viktor: – Elégedett vagyok, mert megpróbáltuk kiadnunk magunkból a maximumot, és jó meccset tudtunk játszani. A végére bedaráltak bennünket, ennek ellenére sem vagyok elégedetlen. A második félidő elején felszabadultan, csupa szívvel játszottunk, ezt a formát kellene átmenteni a kiélezettebb meccsekre, mindenki ellen ugyanígy kellene játszanunk.

Gorbok lövésével szerezte meg a mérkőzés első gólját, és ezzel a vezetést a házigazda alakulat, ám Duris révén gyorsan egyenlítettünk, majd egy újabb hazai találat után Reznicek is egalizálni tudott egy büntető révén a harmadik percben (2-2). Az ötödik perc elején nőtt először kétgólosra a különbség a csapatok között (4-2), majd 6-2-re lépett el a Szeged, amikor Hegedűs megszerezte harmadik gólunkat. A nyolcadik perc derekán Lele révén módosult 7-4-re az állás, majd Balogh talált be hétméteresből. Hegedűs gondoskodott róla, hogy maradjon a háromgólos különbség (8-5), de a hazaiak ismét büntetőt harcoltak ki, amit újra Balogh értékesített. A 12. percben Reznicek engedett el talpról egy lövést, ezzel volt 9-6, ám védekezésben ismét csak szabálytalanul tudtuk megfogni Bánhidit, Balogh így a harmadik büntetőjét lőhette, majd a negyediket is bevágta (11-6). Debre Viktor időkérése után két szegedi találattal folytatódott a mérkőzés, majd Juhász Károly talált be (13-7). Urbán Egon góljával 14-8 volt az állás tíz perccel a félidő vége előtt, később Reznicek gólja kellett ahhoz, hogy mínusz haton maradjunk (15-9). Mikita góljával ötre csökkentettük a különbséget, majd Németh Tamás tartott mínusz ötön bennünket (16-11). Mikita találatával négy gólra jöttünk fel, Holló pedig remek védésekkel járult hozzá, hogy tartani tudjuk magunkat. Reznicek góljával 16-13 volt az állás két perccel a félidő vége előtt, majd a szegediek 18-13-ra léptek meg, szépítenünk pedig már nem sikerült, ez maradt a félidő végeredménye.

Hegedűs találatával kezdődött a második játékrész, majd Mikita szerzett labdát, és robogott vele végig (18-15). Reznicek újabb gólja után már csak kettő volt a különbség, ám ekkor – a 33. perc derekán – a házigazdák megszerezték első találatukat a második félidőben. Emberelőnybe kerültünk, Hegedűs pedig mínusz egyre zárkóztatta a mieinket (19-18). Holló bravúros védése után az egyenlítésért támadhattunk, de nem sikerült egalizálnunk, helyette a hazaiak növelték kétgólosra az előnyüket (20-18). 23-18-ig csak szegedi találatok estek, majd Hegedűs talált be. A hazaiak gólja után Reznicek lőtt gólt talpról, majd Duris és Németh vette be a szegedi kaput, ezzel 26-22-re módosítva az állást. Két szegedi találat után Loncar volt eredményes (28-23), majd újabb két hazai gól következett, ami után Debre Viktor időt kért. Duris talált be, Holló pedig továbbra is remek formában védett. Balogh büntetője után alakult ki az addigi legnagyobb különbség a csapatok között (32-24), majd egy újabb hazai találat után Kovacsics szépített. Hat perccel a vége előtt már kilenc góllal vezetett a Szeged, majd négy perccel a vége előtt tíz volt közte (35-25). Kovacsics góljával kerültünk vissza tízen belülre, majd Országh zárkóztatta tovább csapatunkat (35-27). A végén Keresztes Péter és Jóga Norbert is játéklehetőséghez jutott, gólt azonban már csak Gorbok tudott szerezni, aki ezzel keretbe foglalta a mérkőzést, és kialakította a 36-27-es végeredményt.