Csak a második félidő döntött Szegeden

Szegeden lépett pályára a férfi kézilabda NB I. 15. fordulójában a B. Braun Gyöngyös csapata. A továbbra is öt sérültet nélkülözni kénytelen keretünk az első félidőben jól tartotta a lépést a bajnokság alapszakaszának legnagyobb esélyesével szemben. A második félidő első felében is bírtuk a tempót, az utolsó negyedórában azonban a házigazdák eldöntötték a találkozót, és végül esélyeshez méltón magabiztos győzelmet arattak. Ennek ellenére nincs okunk szégyenkezni, tisztességesen helytálltunk.

01 szeged bbgy 1121 2

Férfi kézilabda NB I., 15. forduló

MOL-Pick Szeged-B. Braun Gyöngyös 33-24 (13-13)

Szeged, 600 néző
V.: Babicz, Haskó.

MOL-Pick Szeged: Wyszomirski – Prodanovics, Ancsin 6, Mindegía 6, Hegedüs 5, Ilyés 1, Csuruvija 3. Csere: Bombac 5/5, Blazevic, Robledo 2, Parrondo 3, Zubai 2, Velky, Fekete. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

B. Braun Gyöngyös: Tamási – Ménfői, Debreczeni 2, Oliveira 1, Nagy B. 2/1, Bali 9, Kovacsics 1. Csere: Holló, Hudák (kapusok), Koller 2, Rédai 5, Jovetic 1, Nigrinyi 1. Vezetőedző: Debre Viktor.

Kiállítás: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1.

Debre Viktor:

– Az első félidő kifejezetten jól sikerült, döntetlen volt az állás, ami fantasztikusan jó eredmény a Szeged ellen. Az ötvenedik percig jól tartottuk magunkat, akkor a Szeged védekezést váltott, aminek nem találtuk az ellenszerét. Kihasználták a hibáinkat, és bedaráltak bennünket. Sok játékosunk egy percet sem játszott ma, ők félsérültek, és nem akartunk kockáztatni egy újabb sérülést. Mindent összevetve a hibáink mellett rengeteg pozitív dolgot láttam, ami bizakodásra adhat okot.

Jól kezdett a B. Braun Gyöngyös csapata Szegeden, a bajnoki alapszakasz legnagyobb esélyese ellen. Az első tíz perc végén 6-4-re vezettünk a szerdán BL-találkozót vívott szegediek otthonában, majd a második tíz perc is szorosan alakult: tíz perccel a félidő vége előtt 8-8 volt az állás. A következő percekben a házigazdák vették magukhoz az irányítást, és Debreczeni kiállítását is kihasználva hat perc alatt háromgólos előnyt dolgoztak ki (12-9). Azonban mi sem hagytuk magunkat, Bali Richárd vezérletével egy gólra felzárkóztunk (12-11), majd újabb szegedi találat született. Debreczeni zárkóztatta a mieinket, majd Zubai kiállítása után emberelőnybe kerültünk, amit Bali használt ki: 13-13. Az első félidőben több gól nem esett, döntetlennel vonulhattunk pihenőre.

Mi kezdtük a második félidőt, ennek ellenére a házigazdák szereztek előnyt az első három percben (15-13). Elhúzni azonban nem engedtük a szegedieket, Nigrinyi, majd Rédai talált be, és csak eggyel voltunk lemaradva a 37. percben (16-15). A második félidő első felében Rédai vette át a gólgyártó szerepét az első játékrészben hét találatig jutott Balitól, és továbbra is tapadtunk a vendéglátókra (17-16). Ismét Rédai, majd Bali talált be, de közben potyogtak a szegedi gólok is, a 40. percben 20-18 volt az állás. A túloldalon Ancsin kapta el a fonalat, támadásban pedig Wyszomirski nehezítette a dolgunkat (21-18). A 43. percben már négy gól volt a hazaiak előnye (22-18), de Nagy Bence szépíteni tudott. Debreczeni, majd Bali talált be, közte pedig Ancsin szerzett gólt, így a találkozó háromnegyedénél 23-21 volt az állás. A 49. percre a Szeged visszaállította a négygólos vezetést (26-22), amikor Debre Viktor időt kért. A harmadik kapusunk is beállt védeni, Tamási és Holló után Hudák állt a kapuba, és Robledo lövését hárította. Ennek ellenére tovább nőtt a különbség, 28-22-nél ismét időt kértünk. A következő percekben végleg eldőlt a mérkőzés, a házigazdák folyamatosan növelni tudták az előnyüket, az 55. percben már 30-22-re vezettek. Nagy Bence büntetőből szépített, Jovetic pedig még egyet lőtt, de így sem volt veszélyben a szegedi siker: 33-24 lett a vége, a kilencgólos különbség ellenére azonban nincs okunk szégyenkezni, tisztességesen helytálltunk.