Két győzelemnek is örülhettek a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokba kilátogató gyöngyösi kézilabdabarátok csütörtökön délután. A B. Braun Gyöngyös utánpótláscsapatai maximálisan kiszolgálták közönségüket, és fontos győzelmeket arattak. A két pontra különösen az előző fordulóban a Vác ellen megbotló serdülőknek volt szükségük, akik a kiegyenlített mezőnyben a továbbjutást érő helyekért vannak versenyben. A serdülők a Budapest Honvéd ellen magabiztos, hétgólos győzelmet könyvelhettek el. U23-as csapatunk győzelme egyetlen percig sem volt kérdéses a Dunaharaszti ellen, a juniorok újabb fölényes sikerrel őrizték meg hibátlan mérlegüket az NB II-es bajnokságban.

A B. Braun Gyöngyös serdülői melegítették be a pályát a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban csütörtökön délután. Serdülőink végig vezetve, magabiztos, 27-20-as győzelmet arattak a Budapest Honvéd ellen, ami a serdülő bajnokság rájátszásában nagyon sokat ér, hiszen itt már nagyjából azonos erősségű csapatok küzdenek egymással. Serdülőink március 19-én játszanak legközelebb, akkor szintén hazai pályán fogadjuk a Gödöllő alakulatát.

0305 serd bphonv

Serdülőink fontos győzelmet harcoltak ki a Honvéd ellen.

A serdülők után a junioroké volt a pálya a gyöngyösi sportcsranokban, U23-as csapatunk az NB II. Északi csoportjában a Dunaharaszti együttesét fogadta. Esélyeshez méltó magabiztossággal kezdtek a juniorok, akik hét percen át gólt sem kaptak a 14. forduló mérkőzésén. Addig azonban hatot is tudtak lőni Doros Ákos tanítványai, akik már a mérkőzés első szakaszában magabiztos előnyre tettek szert. Az egymás után két büntetőt is kifogó Holló Márk kiválóan védete a kapunkat, így gyors indításokat tudtunk vezetni, ennek köszönhetően pedig a 10. perc elején már 9-1-re vezettünk a termetes játékosokkal felálló Dunaharaszti ellen. Negyed óra elteltével már érett a megsemmisítő vereség, kiváló védekezésünknek és a gyors indításgóloknak köszönhetően hamar kialakítottuk a tízgólos előnyt, és a 15. percben már 15-3-ra vezettünk. Az ellenfél vezéregyénisége az első félidőben José Savon volt, a mieink oldalán pedig Bodnár Bence és Ménfői Attila járt elöl a gólgyártásban, de mindenki kivette a részét a munkából védekezésben és támadásban egyaránt. Mindennek köszönhetően a félidőben megnyugtató, 11 gólos előnnyel vonulhattunk pihenőre (22-11).

0305 jun dmtk

A Dunaharaszti nem volt egy súlycsoportban juniorjainkkal.

A második féldiőben csapatunk ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta. A gólgyártó szerepét Divéki Péter vállalta magára, aki a játékrész elején felállt fal ellen és indításból is többször eredményes tudott lenni. Vendégoldalon továbba is Savon volt a húzóember, de a Dunaharaszti nem tudott közelebb férkőzni, a 35. perc végén is megvolt még 11 gólos előnyünk (25-24). A folytatásban ezt növelni is tudtuk, és a 10. percben már 29-16-ra vezettünk. Előnyünket folyamatosan növelni tudtuk a fáradó vendégekkel szemben, és a 45. percben már jóval 30 gól fölött jártunk, és 5 góllal vezettünk (33-18). Bodnár Bence percei következtek, jobbszélsőnk szinte minden lövéséből gól lett, és az előnyünket is tudtuk növelni, tíz perccel a találkozó vége előtt 28-20 arányban vezettünk. Komolyabb izgalmakat a végjáték sem hozott, csak a számszerű eredmény volt kérdéses. A válasz: 39-25, U23-as csapatunk újabb magabiztos győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét a bajnokságban.

Férfi Kézilabda NB II., Északi csoport, 14. forduló
B. Braun Gyöngyös U23 – Dunaharaszti MTK 39-25 (22-11)
Városi Sport- és Rendezvénycsarnok, Gyöngyös, 50 néző
V.: Sándor Gy., Szabó B.
B. Braun Gyöngyös U23: Holló M., Istvanovszki – Munkácsi 2, Ménfői 4, Koller 2, Nagy Bence 2, Koncz 3, Rutka 3, Divéki 4, Csuka 3, Zsákovits, Völker K., Völker B. 3, Temesvári, Bodnár 11, Nagy Brúnó 2.
Vezetőedző: Doros Ákos

Dunaharaszti MTK: Csengeri Á, Varga – Farkas, Savon 10, Veres, Gödöny 2 (1), Szemes 1, Termány 3, Kovács M. 3, Félegyházi 1, Csengeri F. 3, Csorbai, Piroth 2 (1).
Vezetőedző: Márczy Gábor

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Büntetőből: 1/0, ill. 4/2.

Doros Ákos: – A legfontosabb, hogy magabiztosan győztünk, de ezt is helyén kell kezelnünk, hiszen öt játékosa nem volt az ellenfélnek. Szintén pozitív, hogy hatvan percen át komolyan vettük a meccset, és a közel negyven lőtt góllal sincs baj, de a 25 kapott gól sok, egy ilyen csapattól nem szabad ennyi gólt kapnunk. A védekezés mindig sarkalatos pont nálam, ezen javítanunk kell.

Országos Serdülő Bajnokság, B-C rájátszás 1-8. helyért

B. Braun Gyöngyös – Budapest Honvéd 27-20 (15-9)

Nigrinyi Tibor: – Nagyon motiváltan, nagy akaraterővel és koncentráltan játszva megcsinálták a fiúk, amit a héten gyakoroltunk, szinte mindent viszontláttam a pályán, amit vártam. Elégedett vagyok, a srácok odatették magukat mind védekezésben, mind támadásban. A következő meccsen a Gödöllő ellen hasonló teljesítményre lesz szükségünk, hogy akkor is itthon tudjuk tartani a két pontot.