Ezer néző előtt, fantasztikus hangulatban, extázisban játszva győzte le a Balatonfüred együttesét a HE-DO B. Braun Gyöngyös a Dr. Fejes András Sportcsarnokban. A bajnokság kilencedik fordulójában rendezett rangadón farkasaink szinte végig vezettek, hatgólos előnyben is voltak, végül kétgólos győzelmet arattak, és nagyon fontos két pontot szereztek.

Zsúfolásig telt a Dr. Fejes András Sportcsarnok a Balatonfüred elleni rangadóra, amelyre szurkolók és játékosok egyaránt nagy lelkesedéssel készültek. Jól is indult a meccs, Ubornyák révén a kezdő sípszó után egy perccel szereztük az első gólunkat, és a két kapus, Tomic és a balatonfüredi kaput őrző Andó is meg-megvillant. Felváltva potyogtak a gólok, a 10. percben 4-3 volt ide, amikor a mérkőzésen először emberelőnybe kerültünk. Ezt kihasználva sikerült kettővel meglépnünk (5-3), amit a 13. percig tudtunk őrizni. Ekkor 7-5-ös vezetésnél néhány hiba elég volt a vendégeknek ahhoz, hogy egyenlítsenek (7-7). Nagy küzdelem indult, de a szurkolók által űzött-hajtott farkasok remek védekezéseket mutattak be, és nem engedték a füredieknek, hogy átvegyék a vezetést. A 23. percben 10-10-es állásnál Bíró Balázs kért időt, utána azonban majd két percig nem szereztünk gólt, igaz, ellenfelünk sem. Négy percre emberelőnybe kerültünk, a gólcsendet mégis a vendégek törték meg a 27. percben, ekkor vezettek először a találkozón (10-11). Varsandán büntetőből egalizált, majd az emberhátrányban játszó balatonfürediek üresen hagyták a kapujukat, amit Hegedüs és Varsandán is megbüntetett, így gyorsan visszaállítottuk a kétgólos hazai vezetést (13-11), sőt öt másodperccel a játékrész vége előtt még egyet sikerült közétenni: 15-12-es vezetésnél vonulhattak pihenőre farkasaink.

Remekül kezdtük a második félidőt is, Ubornyák köszönt be másfél perccel a sípszó után, amivel négyre növeltük a gyöngyösi vezetést (16-12), majd Bura góljával ötgólos előnyt dolgoztunk ki (17-12). Ennyi volt közte a 35. percben is (19-14), amikor Burát állították ki a játékvezetők. Az emberelőnyt kihasználva a fürediek közelebb férkőztek, és a 38. percben már „csak” három gól volt az előnyünk (20-17). A remek labdákat kapó, és azokat magabiztosan értékesítő Hegedüs vette a vállára a csapatot, és előbb a négy-, majd Podoba védésének köszönhetően az ötgólos előnyt is visszaállítottuk (23-18), az utolsó negyedóra pedig 25-20-as hazai vezetésnél indult. A 48. percben Pietruszko kiállítása miatt kerültünk emberhátrányba, de így is meg tudtunk őrizni négy gólt a vezetésünkből, időkérésünk után pedig Hegedüs hetedik találatával az ötöt is visszaállítottuk: 27-22. Öt perccel a vége előtt, 28-23-as állásnál egy emberként ugrott talpra a csarnok, amikor Podoba bravúrral védte Bóka ziccerét, fantasztikus volt a hangulat a lelátón, a pályán és a kispadon egyaránt. A hajrában jól sáfárkodtunk az előnyünkkel, hiába kért időt a Balatonfüred bő két perccel a vége előtt, a győzelmünket már nem tudták elvenni: farkasaink óriásit küzdve, 29-27-re nyerték meg a rangadót.

K&H férfi kézilabda liga, 9. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – Balatonfüredi KSE 29-27 (15-12)
Gyöngyös, 1000 néző
V.: Andorka Miklós, Hucker Róbert

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Ubornyák 5, Jaros, Varsandán 5 (1), Bura 3, Hegedüs 7, Lakosy 1, Bodor, Schmid 3, Nagy, Edwrads, Schäffer 3, Gráf, Jóga 1, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs

Balatonfüred: Bősz, Andó (kapusok), Kemény, Sretenovic 1, Varga 4, Bóka 4, Szmetán 1, Németh 3, Gostovic 1, Szöllősi, Sikosek 3, Kljun 1, Malinovic, Hornyák 6 (2), Szűcs 3. Edző: György László

Kiállítások: 4, ill 10 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.