Remek főpróba
| Kategória: Híreink

A szlovák élvonalban szereplő Érsekújvár volt a HE-DO B. Braun Gyöngyös utolsó edzőpartnere a felkészülési időszakban. A szoros első félidő után farkasaink a játék minden elemében felülmúlták elfáradó ellenfelüket, és nagy arányú, 14 gólos győzelemmel hangoltak az egy hét múlva esedékes bajnoki rajtra.

Mi kezdtük a találkozót, és rögtön sikerült magunkhoz ragadni az előnyt, amit aztán a hatodik perc derekán egy megszerzett labdából kétgólosra hizlaltunk (4-2). A vendégek a 9. perc elején egyenlítettek (4-4), majd támadásban elkövetett hibáinkat kihasználva a 10. percben a vezetést is megszerezték (4-5). Egy perccel később, 5-6-os állásnál Bíró Balázs kért időt, majd egy szépen kidolgozott támadás végén sikerült egyenlítenünk. Ellenfelünk a 13. percben kétgólos előnyhöz jutott (6-8), de sikerült ismét felzárkóznunk, az első negyedóra végén 8-8-as állást mutatott az eredményjelző. A következő percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon inkább a védekezés dominált, előnyt azonban a hajráig egyik alakulatnak sem sikerült kidolgoznia, a félidő utolsó tíz percének kezdetén 11-11 volt az állás. A gólok továbbra is felváltva potyogtak, a 27. percben épp ellenfelünknél volt az előny (14-15), amikor mesterük magához hívta tanítványait. Tomic nem az első fontos védését mutatta be, ezzel pedig lehetőséget kaptunk az egyenlítésre, amivel sikerült is élnünk (15-15). A játékrész vége előtt egy perccel már mi vezettünk, és az első harminc perc végét jelszó dudaszó pillanatában is nálunk volt az előny (17-16).

Vendégtalálattal indult a második félidő, amire két gyors hazai válasz érkezett, így kétpercnyi játék után kettővel vezettünk (19-17). A 36. percben először alakult ki háromgólos különbség a csapatok között, amit ráadásul tovább is tudtunk növelni, a 37. percben 23-18-ra vezettünk, amikor a vendégek mestere másodszor is időt kért. A játék képén a taktikai szünet sem változtatott, Bartucz remek védéseinek köszönhetően előbb hat-, majd a 40. percre hétgólos vezetést dolgoztunk ki (26-19). Az Érsekújvár nem találta a védekezésünk ellenszerét, támadásainkat pedig gyorsan fejeztük be, indításgóljainknak köszönhetően gyorsan növeltük az előnyünket, a 44. perc végén már tízzel vezettünk (29-19). A folytatásban sem adtunk alább a tempóból, támadójátékunk magabiztosabbá, a befejezéseink pontosabbá váltak, és a védekezésünk is jól működött, így az utolsó öt perc 35-23-as vezetéssel indult. A végére mindenkinek lehetőséget tudott adni Bíró Balázs, és ezzel éltek is játékosaink. Végül 39-25-ös győzelemmel zártuk a bajnoksági főpróbáját, egészséges önbizalmat gyűjtve az első bajnokira.

Farkasaink szeptember 3-án, szombaton, hazai pályán kezdik a pontvadászatot, 18 órától a Cegléd együttese lesz az ellenfelük a Dr. Fejes András Sportcsarnokban.

Felkészülési mérkőzés

HE-DO B. Braun Gyöngyös – MHC Štart Nové Zámky 39-25 (17-16)
V.: Bíró Ádám, Kiss Olivér

A gyöngyösi góllövők: Bura 5, Schaffer 5, Lakosy 4, Gyallai 4, Potisk 4, Hegedüs 4, Jóga 3, Jaros 3, Menyhárt 2, Nkousa 2, Hamidovic 1, Halász 1, Schmid 1. Kapusok: Tomic, Bartucz. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 6, ill 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.