A Mezőkövesd ellen kezdjük a rájátszást
| Kategória: Híreink

A Mezőkövesd ellen kezdi a rájátszást a K&H férfi kézilabda ligában a B. Braun Gyöngyös csapata. Csapatunk az alsóházi tabella harmadik helyéről várja a folytatást, és nyolc bónuszponttal kezdi a küzdelmeket.

01 gykk logo web

Vasárnap este, a Balatonfüred – PLER mérkőzéssel ért véget az alapszakasz a férfi kézilabda NB I-ben. A B. Braun Gyöngyös csapata szombaton játszotta utolsó mérkőzését, a mieink derekasan küzdöttek az esélyesebb Tatabánya otthonában, de két góllal alulmaradtak, ezzel pedig eldőlt, hogy az alsóházi rájátszásban leszünk érdekeltek. A végső helyezésünket a miénkkel párhuzamosan zajló Balmazújváros – Komló találkozó is befolyásolta, és sajnos a legkedvezőtlenebb forgatókönyv valósult meg. A két rivális együttes döntetlent játszott egymással, így egy-egy pontot szerzett, és hármas holtverseny alakult ki a húszpontos csapatok között. Ilyenkor az egymás elleni eredmények alapján felállított minitabella dönt, ami esetünkben így fest:

Sport36-Komló 7 pont
König-Trade Balmazújváros 3 p.
B. Braun Gyöngyös 2 p.

A hármas összevetésben tehát a mieink állnak a harmadik helyen, így a Komló az első, a Balmazújváros a második, a mieink pedig a harmadik helyről kezdik a rájátszást. Ez azt is jelenti, hogy a legtöbb, 11 bónuszpontot a Komló kapja, míg a mieink 8 bónuszponttal kezdik a küzdelmeket. A bónuszpontok a következő képpen oszlanak el az alapszakaszbeli helyezések alapján: a 6. 11, a 7. 10, a 8. 8, a 9. 7, a 10. 5, a 11. 4, a 12. 2 és a 13. 1 bónuszpontot kap.

A rájátszás során összesen 14 mérkőzés vár a mieinkre, a küzdelemsorozatot a Mezőkövesd ellen kezdjük hazai környezetben. A találkozót pénteken 18:00 órától játsszuk a Dr. Fejes András Sportcsarnokban, a többi mérkőzés pontos időpontja később dől el. A teljes sorsolás ide kattintva megtekinthető, a lista egyelőre azokat a napokat tartalmazza, amíg a forduló mérkőzéseit legkésőbb le kell játszani. Az alsóházi tabella itt található.