Pont nélkül tértünk haza Egerből
| Kategória: Egyéb

A házigazda Eger győzelmét hozta a bajnoki szezon első szomszédvári rangadója: farkasaink nagyot küzdöttek, de sok hibájukat az újonc megbosszulta, és otthon tartotta a két pontot.

Egy év szünet után ismét megyei rangadót játszott az élvonalba visszatért Eger együttesével a HE-DO B. Braun Gyöngyös. Az egriek a szezon első öt fordulójában bebizonyították, hogy komolyan kell számolni velük, ezért a mieink sem úgy készültek, hogy egy újonchoz utaznak, hanem egy olyan mérkőzésre hangoltak, amelyen csak a legjobbjukat nyújtva nyerhetnek.

A találkozó a várakozásoknak megfelelő feszültséggel indult, az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban azonban nem csak a hazai csapat biztatását lehetett hallani, a lelkes és népes gyöngyösi különítmény is nagy elánnal buzdította csapatát. Bár az egriek kezdték a meccset, az első gólt Hegedüs neve mellé jegyezhettük fel, de a hazai egyenlítés sem váratott sokáig magára, másfél perccel a meccs kezdete után 1-1 volt az állás. 3-3-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, akkor azonban a házigazda két góllal meglépett (5-3). Emberelőnybe kerültünk, és a hetedik perc végére kiegyenlítettünk, a 10. percben pedig már nálunk volt az előny (6-7), és hiába játszottunk két percig emberhátrányban, sikerült kétgólosra növelnünk a vezetést (7-9). Az egriek az első negyedóra végére egalizáltak, majd átvették a vezetést (10-9), s mindkét csapatot egy-egy kiállítással büntették a játékvezetők. A 20. percben már az Eger vezetett kettővel, amikor időt kértünk, majd ismét emberhátrányba kerültünk. A kiállítást kihasználva a hazaiak elhúztak hárommal (16-13), ahonnan hiába jöttünk fel mínusz egyre, az utolsó fél perc a mieinknek nagyon rosszul sikerült, így a szünetre visszaállt a háromgólos hazai vezetés (19-16).

A második félidőt határozott, kemény védekezéssel kezdtünk, aminek köszönhetően három perc alatt sikerült egyenlítenünk, öt perccel a játékrész kezdete után pedig már mi vezettünk (20-21). A házigazdák időt kértek, majd friss igazolásuk, az angolai Hebo mutatkozott be egy góllal, amire Bura válaszolt, így a 37. percben is őriztük a vendégelőnyt (21-22). Büntetőből egyenlített a házigazda, amely a 39. percben visszavette a vezetést, a 40. percben pedig már kétgólos előnyben volt (24-22). Óriási küzdelem zajlott a pályán, minden labdáért meg kellett harcolni, amiből a meccsnek ezen szakaszában ismét az egriek jöttek ki jobban, a 47. percben újra hárommal vezettek (27-24), amikor Bíró Balázs időt kért. Emberelőnybe kerültünk, ám a hazai kapuban kiváló teljesítményt nyújtó Ágoston megakadályozta, hogy azt gólra is váltsuk, csak egy perccel később, egy eredménytelen egri támadás után tudtunk eredményesek lenni (27-25), csaknem ötperces gólcsendünket megtörve. Az utolsó tíz perc gyöngyösi góllal indult, de így is kétgólos hátrányban voltunk, amit az 52. percben tudtunk egyre csökkenteni (28-27). Büntetőt kaptunk, de az egyenlítési lehetőségi kimaradt, és a kipattanót sem tudtuk a kapuba juttatni, így csak az 56. percben, emberelőnyös szituációba jött az egalizáló találat. Az 57. percben Hegedüst állították ki a játékvezetők, akik hétméterest is ítéltek, az Eger pedig élt a lehetőséggel, és újra magához ragadta a vezetést. A következő támadást elhibáztuk, így Tomic dupla védése nagyon fontos volt ugyan, de sajnos a fordulat most sem jött el, az eredménytelen vendégtámadás után a hazaiak büntetőből növelték kétgólosra az előnyüket, amikor már csak egy perc volt hátra. Bíró Balázs időt kért, de a következő támadásban és az azt követőben is eladtuk a labdát, amivel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Az Eger nagy csatában, de megérdemelten tartotta otthon a két pontot: 31-28.

K&H férfi kézilabda liga, 6. forduló
QHB Eger – HE-DO B. Braun Gyöngyös 31-28 (19-16)
Eger, 875 néző
V.: Nagy Ferenc, Túróczy József

Eger: Marczinka, Ágoston (kapusok), Kiss, Hebo 2, Tóvizi 3, Kavin, Lezák 4 (2), Döme 1, Boros 1, Nastaj 2, Száva, Bajus, Tóth 1, Oliveira 9 (2), Maracskó 2, Zennadi 6. Edző: Tóth Edmond.

Gyöngyös: Tomic, Podoba (kapusok), Ubornyák 1, Potisk 2, Jaros 1, Varsandán 5 (2), Bura 2, Hegedüs 4, Lakosy 1, Bodor 2, Schmid 2, Edwards 5, Schäffer 3, Gráf, Jóga, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 16. ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.