Megvan az első győzelem!
| Kategória: Híreink

Az első pontok megszerzéséért zajlott a csata a fővárosi Lőrinci Sportcsarnokban, ahol a szintén pont néküli PLER Budapest vendégeként lépett pályára a B. Braun Gyöngyös csapata. Kiélezett mérkőzésre, nagy csatára lehetett számítani, és ez be is igazolódott, a kiegyenlített első félidő második felében tudtuk magunkhoz ragadni a vezetést, és Hudák remek védéseinek, valamint a hatékony védekezésünknek köszönhetően nem is engedtük ki a kezünkből a végéig. Megvannak az első pontok, készülhetünk a szombati, Mezőkövesd elleni szomszédvári rangadóra.

01 pler bbgy 01

Férfi kézilabda NB I., 4. forduló

PLER Budapest – B. Braun Gyöngyös 19-24 (8-12)

V.: Horváth P., Marton B.

PLER: Tóth N., Kránitz (kapusok) Bakos Gy. 3, Kocsi 1, Bujdosó, Tóth P. 5 (4), Lókodi 2, Oláh T. 2, Leimeter 2, Laurencz Sz. 2 (1), Benmiloud, Radjenovic 1, Fiar, Bohács, Nagy Sz. 1, Farkas.
Vezetőedző: Hutvágner István

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási, Holló M. Sándor Á., Kovacsics P., Varsandán M. 2, Catalina, Rédai, Nagy B. 4 (1), Debreczeni 2, Marczinkó 4, Semikov 4, Mester 1, Bali 4, Szalafai 1, Koller 1, Juhász K. 1.
Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 8 ill. 12 perc.

Büntetőből: 9/4 ill. 3/1.

Értékelés:

Debre Viktor: – A kezdeti nehézségek után a játék minden elemében sikerült ellenfelünk fölé kerekedni, ennek köszönhető ez a magabiztos győzelem. Van még hova javulnunk, de nem vagyok elégedetlen, a kritikus pillanatokban mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni a játékunkhoz. Örülök, hogy megvan az első győzelem, különösen azért, mert olyan ellenfelet sikerült legyőznünk, akit nekünk meg kell vernünk, nincs mese.

Következik: B. Braun Gyöngyös – Mezőkövesdi KC

2015. 09. 12. 18:00 Városi Sportcsarnok

01 pler bbgy 03

A vendégek kezdték a találkozót, a mieink a Catalina, Juhász, Debreczeni, Koller, Bali, Varsandán kezdősorral álltak fel. A kapuban Hudák Henrik kezdett, az első gólt pedig mi szereztük a második perc végén, amikor Bali remek átlövésgóllal vette be Tóth Normann kapuját. Az ötödik perc elején Leimeter válaszolt ugyancsak távoli lövéssel (1-1). Leimeter szerezte a házigazdák második találatát is, így az ötödik perc végén 2-1-re vezetett a PLER. Lókodi révén hétpercnyi játék után már 3-1 volt oda, amikor Tóth Normann Catalina lövését hárította, de Hudák is védett, így Bali betörésből saját maga és csapatunk második gólját szerezhette meg (3-2). Tízpercnyi játék után sem változott sokat a játék képe, kevés gól esett, támadásban voltunk kevésbé hatékonyak. 4-2-nél büntetőből zárkózhattunk volna fel egy gólra, de Tóth Normann megfogta Semikov lövését, így a vendégek előtt nyílt újabb lehetőség, amit ki is használtak (5-2). Semikov góljával 5-3-ra zárkóztunk, Leimeternek pedig sérülés miatt kellett leülnie a kispadra. Orosz idegenlégiósunknak megjött a kedve a gólgyártáshoz, újabb találatával 5-4-re jöttünk fel, azonban röviddel később Bali kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk, ráadásul a fővárosiak büntetőhöz jutottak. Hudák remekül hárított, így az első negyed óra végén csak egy gól volt a különbség. Egy perccel később már egyenlő volt az állás, Nagy Bence büntetőből egalizált, Hudák pedig remek védést mutatott be. Semikov találatával átvettük a vezetést, ez volt a negyedik gólunk zsinórban. Juhász indításban kapta a labdát, amikor Oláh szabálytalankodott vele szemben, hétmétereshez jutottunk, és két percig emberelőnyben játszhattunk. Nagy Bence lövése a kapufán csattant, így maradt a 6-5-ös gyöngyösi vezetés. A hazaiak ellépték, így Debreczeni kétgólosra növelhette a fórunkat (5-7). Hutvágner István időt kért. Hudák továbbra is remek formában védett, így lehetőségünk lett volna elhúzni hárommal, ehelyett azonban a budapestiek lőttek gólt a 22. perc elején (6-7). Juhász Károly révén tudtuk tartani az előnyünket (6-8), majd Hudák újabb védése segített hozzá bennünket egy újabb lehetőséghez. Varsandán kapta a labdát indításból, és nem hibázta el (6-9). Hudák ihletett formában védett, újabb büntetőt hárított, így Savo góljával először vezettünk hárommal (7-10), majd Semikov bombagólja után néggyel (7-11). A hazaiak harmadik hétméteresüket is kihagyták, Hudáknak ezúttal a kapufa segített be, majd Debreczeni ötre növelte a különbséget (7-12). Újabb heteshez jutottak a hazaiak, és bár Hudák ebbe is beleért, hárítani nem tudott (8-12). Ez az első félidő végeredménye.

01 pler bbgy 02

Támadással, de Savo kiállítása miatt emberhátrányban kezdtük a második félidőt, Bali góljával pedig sikerült visszaállítanunk az addigi legnagyobb különbséget (8-13). Hudák ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, védéseire továbbra is számíthattunk, és a támadásvezetésünk is eredményesebb volt, mint az első félidő első felében. Oláh Tamás második kétpercesét kapta, így emberelőnyben játszhattunk. Sajnos így is gólt kaptunk (9-13), majd Marczinkó kiállításával megfogyatkoztunk. Ennek ellenére Koller szerezte a következő gólt indításból, újra öt volt közte (9-14), sőt Bali révén hatra tudtuk növelni a különbséget. Az addigi legnagyobb különbség hatására Hutvágner István, a hazaiak mestere időt kért. A 8. perc végére feljöttek a vendéglátók mínusz ötre, de Szalafai visszaállította a hatgólos különbséget (10-16). Újabb góllal sikerült növelni az előnyünket, Hudák pedig az ötödik hetest hárította. Juhász Károlyt küldték ki a játékvezetők, a hazaiak pedig heteshez jutottak. Ezúttal bement, bár Hudák ebbe is beleért (11-17). Szerencsés találattal tettünk közé még egyet, a 44. percben már héttel vezettünk (11-18). Itt is, ott is potyogtak a gólok, de a biztos vezetésünk megmaradt, bő tíz perccel a vége előtt Varsandán a hatgólos előnyt állította vissza (14-20). Marczinkó negyedik góljával 21-14-re vezettünk, Kocsi Andrást pedig kiállították a játékvezetők, amikor pontosan tíz perc volt hátra a meccsből. Hudák Henrik újabb védést mutatott be, eredményességi mutatója az impozáns ötven százalék fölött volt. Nagy Bence tett közé még egyet, már nyolc gól volt a különbség (14-22). Az 55. percben 16-23-as állásnál kezdtük a hajrát, és az utolsó öt percben már semmi nem veszélyeztette győzelmünket, csak a különbség volt a kérdés. Végül öt gólt őriztünk meg az előnyünkből, 24-19-re nyertük az első, igazán fontos meccsünket. Szombaton a Mezőkövesd következik.