PLER Budapest – B. Braun Gyöngyös 27-30

Szoros, küzdelmes mérkőzést játszott egymással a fővárosi Lőrinci Sportcsarnokban a PLER Budapest és a B. Braun Gyöngyös csapata a férfi kézilabda NB I. 4. fordulójában. Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a második félidőben a vendég mieink elsősorban feljavuló védekezésüknek köszönhetően ötgólos előnyhöz jutottak. Ebből hármat meg is tudtunk őrizni a végéig, így megszereztük a szezon első győzelmét. A találkozóról élő, szöveges tudósítással jelentkeztünk, cikkünk folyamatosan frissül.

pler 0917 m1

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I., 4. forduló
PLER Budapest – B. Braun Gyöngyös 27-30 (16-15)
2014. 09. 17. 18:00
Lőrinci Sportcsarnok, 400 néző
V.: Andorka M., Hucker R.

PLER Budapest: Tóth M., Kránitz – Bak 1, Kemény, Gyene 5, Kocsi 2, Tóth P., Leimeter 4, Vadkerti G. 7 (2), Laurencz Sz. 1, Stranigg, Rédai, Auth 1, Bohács, Sinkovits, Mikita 6.

Vezetőedző: Hutvágner István

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Iváncsik Á. 3, Czina, Bakos Gy. 9 (5), Varsandán 2, Tóth Á., Munkácsi, Hajdu 6, Nagy B. 3, Debreczeni 1, Marczinkó, Szalafai 3, Simon 3, Koncz A.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 8, ill. 10 perc

Büntetőből: 4/2, ill. 5/5

Gulyás István: – Boldog vagyok, hogy sikerült áttörnünk a gátat az első győzelmünkkel. Nagyon örülök, hogy a második félidő nagy részében jól működött a védekezésünk.

0-5. perc: Mi kezdjük a mérkőzést, a jobbszélen Tóth Ádám, a jobblövőnk Szalafai, Bakos irányít, Hajdu a ballövő, a balszélen pedig Iváncsik. Beállóban Debreczeni kezd, a kapuban pedig Tamási Zsolt. Bakos büntetőből szerzi első gólunkat (0-1). Mikita részéről jön a válasz (1-1). A második perc végén emberhátrányba kerülünk: Sándor Ákos áll ki. Kivédekezzük, de nem tudunk gólt szerezni. Leimeter lő Tamási kapujába, ott az előny (2-1). Hajdu egyenlít, de Mikita rögtön visszaszerzi a vezetést a hazaiaknak (3-2). Hajdu jó labdát ad Debreczeninek, aki azonban belül áll, így jöhetnek a házigazdák, Vadkerti pedig belövi (4-2). Bakos lő gólt, és kiharcol egy kiállítást (4-3). Emberhátrányban is belövi Vadkerti (5-3).

6-10. perc: Szalafai góljával zárkózunk (5-4). Vadkerti hetesgóljával 6-4 az állás. Kimaradt lehetőség után Kocsi talál a kapuba, majd Gulyás István időt kér (7-4). Szalafai talpról enged el egy remek lövést (7-5). Leimeter válaszol, majd Iváncsik szerez gólt (8-6). Most labdaszerzés után ismét Iváncsik (8-7).

11-15. perc: Czina kap kétperces büntetést, majd Vadkerti értékesíti a büntetőt (9-7). Debreczeni, majd rögtön utána Auth szerez gólt (10-8). Bakos György hetesből eredményes (10-9). Jól védekezünk, és az egyenlítésért támadhatunk. Sándor Ákos második kétpercesét kapja.

16-20. perc: Mikita harcol ki büntetőt, majd Vadkerti áll a hetesvonalra, Hudák pedig kivédi. Rég nem volt gól. Mikita megtöri a gólcsendet (11-9). Bakos lövése a kapufáról kifelé pattan. Marczinkó is a pályán, ezek szerint felépült sérüléséből, és újra hadra fogható. A hazaiak kértek időt. Kivédekezzük, de az indítás nem jó Sándor Ákosnak. Nagy rohanás kezdődik, de rendezzük a sorokat, és újra nálunk a labda.

pler 0917 3

21-25. perc: Simon az irányítónk, aki Hajdunak ad labdát (11-10). Egyenlítünk (11-11). Iváncsik Ádám kap jó indítást Hudáktól, de a helyzet kimarad. Hudák véd, és ismét indítja Iváncsikot, aki ezúttal nem hibázza el (11-12). Kivédekezzük, de nem vagyunk eredményesek támadásban. Gyene jöhet, és szerezhet gólt, ismét egyenlő (12-12). Marczinkó kapufát lő, a hazaiaknál pedig belemenést fújnak a játékvezetők.

26-30. perc: Hajdu talpról lő, és szerzi vissza a vezetést (12-13). Négy perccel a félidő vége előtt Leimeter egyenlít a házigazdáknak (13-13). Büntetőt lőhetünk, Bakos vágja a jobbfelsőbe (13-14). Vadkerti elenged egyet talpról, nagy gól, de Sándor Ákos fejét is eltalája a labda. Szerencsére a beállónk nem sérült meg (14-14). Simon Bence is talpról engedi el, és lő a léc alá (14-15), majd Gyene egyenlít (15-15). Iváncsikot, majd Authot is kiállítják. Másfél perc van hátra. Leimeter szerez újabb gólt, megint a hazaiaknál az előny (16-15). Marczinkó fölé lő, a hátralévő tíz másodperc azonban nem elég a hazaiaknak, marad az egygólos fővárosi előny a félidő végén.

31-35. perc: A budapestiek kezdik a második félidőt. Hudák véd, majd Varsandánt indítja, aki első gólját szerzi (16-16). Kivédekezzük, majd Bakos révén átvesszük a vezetést (16-17). Újabb kivédekezett támadás után Hudák Varsandán felé szálló labdáját a hazaiak kapusa levadássza. Megint labdát szerzünk, Szalafai lőhet a lerohanás végén, de Kránitz véd. A mi kapunkban Hudák hárít ziccert, Szalafai azonban fájdalmas arccal sántikál le a pályáról. Reméljük, semmi komoly. Bakos lő hatalmasat, de a kapufa hárít. Az ellentámadás sem jó, megint mi jövünk. Hajdu növeli kétgólosra az előnyünket (16-18).

pler 0917 m2

36-40. perc: Nagy Bence is betalál, eddig 4-0 a félidő ide, az állás pedig 16-19. Hutvágner István, a hazaiak edzője kér időt. Jönnek a házigazdák, de jól védekezünk. Kínaival próbálkoznak a fővárosiak, de nem jön össze, ehelyett Hajdu talál ismét a kapuba (16-20). Vadkerti lő, Hudák azonban véd, nincs gól. A hazaiak hét perc alatt nem tudtak a kapunkba találni. Megint kivédekezzük, és emberlőnybe kerülünk. Leimeter áll ki. Bakos György egy betörés végén lő gólt (16-21).

41-45. perc: Tizenegy percnyi játék után születik a második félidő első hazai találata Laurencz révén (17-21). Hajdu talpról elengedett lövését hárítja a hazaiak kapusa, így Bak lőhet gólt (18-21). Kránitz Bakos ziccerét is védi. Kocsi András gólja után Gulyás István időt kért (19-21). Időkérés után nem vagyunk eredményesek támadásból, Gyene Norbert indulhat, és lőhet gólt (20-21). Simon Bence gyorsan válaszol (20-22). Varsandán indításból lő gólt (20-23).

46-50. perc: Bak hetest lőhet Hudáknak, és fölé ejti. Percekig nincs gól, majd Mikita talál be (21-23). Megint kivédekezik a hazaiak, így Gyene indulhat és lőhet gólt (22-23). Hajdu válaszol (22-24). Újra Mikita, ezúttal hat méterről (23-24). Bakos György tör be és lő gólt (23-25).

51-55. perc: Vadkerti lövése mellé száll, mi jöhetünk. Kránitz védése után jönnek a házigazdák, de kivédekezzük. Nagy Bence lő szép átlövésgólt (23-26). Mikita válaszol (24-26). Passzívnál Nagy Bence vállalja el. Jól teszi (24-27). Amott kimarad, hat és fél perc van hátra. Debreczeni büntetőt harcol ki, amit Bakos éretékesít (24-28). Bakos nyolc gólnál jár.

56-60. perc: Hudák-barvúr! Öt perc van hátra, négy gól az előnyünk. Debreczeni révén újabb hétmétereshez jutunk. Bakos most sem hibázza el (24-29). Vadkerti lő szép gólt (25-29). Kránitz védése után Gyene indul (26-29). Gulyás István három perccel a vége előtt időt kér. Mikita két percre kiáll, emberelőnyben vagyunk. Simon Bence góljával reméljük, nagy izgalmak már nem jöhetnek. Két perccel a vége előtt 26-30 az állás. A hazaiak időt kérnek. Tóth Ádámot két percre kiküldik a játékvezetők, de egy perccel a vége előtt még tart négygólos előnyünk. Nem jön be a kínai, most már talán végigtámadhatjuk. Nem, a játékvezetők 20 másodperccel a vége előtt elveszik, így Vadkerti megszerezheti hetedik gólját. A végeredmény 27-30. Szép volt, fiúk!