PLER-Budapest – B. Braun Gyöngyös 21-22

Óriási csatában, nagyot küzdve kerekedett felül a B. Braun Gyöngyös a PLER Budapest gárdáján a férfi kézilabda NB I. 4. fordulójában. A találkozó csak az utolsó pillanatokban dőlt el, a győzelemhez pedig egy kis szerencsére is szükségük volt a mieinknek.

Nincsenek jó emlékeink a Lőrinci Sportcsarnokról, ahol a gyöngyösi közönség még csak kiélezett, egy gólon múló csatákat láthatott. Ez a sorozat most sem szakadt meg, azonban a tavalyi ötödik helyért vívott párharccal ellentétben, ezúttal mi kerültünk ki győztesen az összecsapásból.

A találkozót az első pontjaikért küzdő fővárosiak kezdték, az első gólnak azonban a közel ötven gyöngyösi drukker örülhetett, a találatot Frey indításból szerezte. A harmadik perc derekán jött a válasz a fővárosiaktól, Rév Mátyás szélről vette be Liszkai kapuját. Marczinkó aztán a vezetést is megszerezte a házigazdának, amely tízpercnyi játék után 4-3-ra vezetett. Gulyás István időkérését követően sokáig nem esett gól, de a 14. percben Varsandán ziccerből harmadik találatát is megszerezte, és egyenlített (4-4). Az első játékrész utolsó tíz percére is egyenlő állásnál fordultak a csapatok, amikor a Sándor Ákos által kiharcolt büntetőt Frey értékesítette, és ezzel átvettük a vezetést (6-7). A játékrész hajrájában aztán beindult a gólgyártás, a félidő végégig a PLER hármat dobott, a B. Braun Gyöngyös pedig Mekaru, Debreczeni és Sándor Roland találataival még úgyis négygólos előnyt tudott kidolgozni, hogy Frey büntetőjét hárította a remekül védő Szabó Tamás.

214

Sándor Ákos hat góljával a legeredményesebb gyöngyösi játékos volt. Fotó: Magyari Máté

Liszkai is jó napot fogott ki, remek formában védett, a második félidő első néhány percét a két kapus határozta meg. Sándor Ákos azonban tovább növelte az előnyünket, a négygólos különbséget egészen a 35. percig meg is tudtuk őrizni (10-14). A második félidő első hazai találatára öt percet kellett várni, ezt követően azonban a PLER uralta a játékot, és a 40. perc végén ismét döntetlent mutatott az eredményjelző (14-14). A hátralévő húsz percben azonban szinte végig vezettünk az összesen hat gólig jutó Sándor Ákos vezérletével. Az előny megtartásában fontos szerep jutott Hudák Henriknek is, aki két büntető erejéig helyettesítette Liszkait a kapuban, méghozzá száz százalékos teljesítménnyel, mindkét hetest kivédte. Három perccel a vége előtt, kétgólos vezetésnél vezethettünk támadást, gólt lőni azonban nem tudtunk, a PLER pedig megkapta az esélyt az egyenlítésre. Éltek is vele a fővárosiak, akik másfél perccel a vége előtt egy gólra jöttek fel, majd az utolsó percben kiharcolták az egyenlítést (21-21). Fél percünk maradt arra, hogy megfordítsuk a mérkőzést, Gulyás István pedig időt kért a taktika megbeszélésére. Mekarut kifogták, Debreczeni Dávid pedig megkülönböztető szerelésben jött fel a támadáshoz Liszkai helyett. Kuzman szabálytalankodott ellene, aki piros lapot kapott, így emberelőnybe kerültünk, de vészesen fogyott az idő. Mindössze nyolc másodperc volt hátra, amikor Mekaru kilenc méterről eresztett el egy lövést a kapu felé, ami meg is találta az utat a hálóba, a gyöngyösi szurkolók pedig egy emberként ugrottak fel ünnepelni.

353

Nagy csatát nyertünk meg, volt ok az örömre. Fotó: Magyari Máté

Egyetlen góllal megnyertük a mérkőzést, ami hasonlóan a Lőrinci Sportcsarnokban játszott összes eddigi találkozónkhoz, most is a végletekig kiélezett volt. Nagy győzelmet arattunk egy fontos találkozón, így jó hangulatban készülhetünk az egy hét múlva esedékes hazai meccsre. Akkor a Cegléd lesz az ellenfelünk.

Gulyás István: – Talán az dönthette el javunkra a találkozót, hogy védekezésben egy kicsit stabilabbak voltunk ellenfelünknél. A lerohanások során azonban sokat hibáztunk, és számolatlanul hagytuk ki a ziccereket. Ez bizonytalanságot szült a csapatban, hektikusak lettünk, és nem tudtunk koncentrálni. A küzdeni akarás vitt előre bennünket, amiért dicséret illeti a fiúkat. A végjátékban nem a tudásunk vagy az ügyességünk miatt nyertünk, hanem szerencsénk volt.
Zsiga Gyula: – Amit szívből meg lehetett tenni, úgy érzem, a fiatal csapatom meg is tett a pályán. Ragyogóan védekeztünk, jó kapusteljesítményünk volt, a támadójátékunkba azonban rengeteg hiba csúszott, és sajnos megint nem volt szerencsénk.

Férfi kézilabda NB I., 4. forduló, 2013. 09. 21.
PLER-Budapest – B. Braun Gyöngyös 21-22 (9-12)