Ismét szoros meccsen szenvedtünk vereséget
| Kategória: Híreink

Újabb végletekig kiélezett mérkőzést játszott a B. Braun Gyöngyös a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásában, de ahogy az első két mérkőzésen, úgy ezúttal sem sikerült pontot szereznünk.

A kiesés elkerüléséért küzdő PLER Budapest csapata fogadta a B. Braun Gyöngyös alakulatát szerdán a Lőrinci Sportcsarnokban. A férfi kézilabda NB I. alsóházi rájátszásának harmadik találkozója volt ez a mieink számára, akik – csakúgy, mint az első két mérkőzésen – most is nagyot küzdöttek, ám végül alulmaradtak a csatában.

A házigazdák kezdték jobban a találkozót, tízpercnyi játék után három góllal vezettek, de nyolc perc alatt egyenlíteni tudtunk (8-8), és a szünetben is csak egygólos volt a hátrányunk. A második játékrész eleje ismét a hazaiaké volt, akik 14-11-re elhúztak, de innen is talpra tudtunk állni, és bő tíz perccel a meccs vége előtt ismét egyenlő volt az állás (17-17). A végjátékban a PLER játszott összeszedettebben, így szoros, kiegyenlített csatában két góllal megnyerte a mérkőzést. Vasárnap újabb fontos mérkőzés vár a mieinkre, akik az Eger együttesét fogadják.

01 pler bbgy net 2

PLER Budapest – B. Braun Gyöngyös 22–20 (12–11)

Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző.
V.: Tomecskó-Hunyadi T., Unyatinszki T.

PLER: Tóth N. – Sinkovits, Leimeter 1, Benmiloud, Kocsi 1, Lókodi 3, Radjenovic 5 (1). Csere: Kránitz (kapus), Bakos 4, Oláh 2, Bujdosó 3, M. Mikita 2, Nagy Sz., Tóth P. 1. Edző: Hutvágner István.

B. Braun Gyöngyös: Hudák – Ménfői 1, Oliveira, Nagy B. 3 (3), Debreczeni 2, Bali 3, Kovacsics P. 2. Csere: Tamási (kapus), Koller 3, Nigrinyi 1, Juhász 2, Becirovic 1, Sándor Á. 2, Marczinkó, Rédai, Jovetic. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3

Értékelés:
Debre Viktor: – Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, amelynek a végén a kevesebbet hibázó PLER fölénk tudott nőni.