Győzelem Orosházán
| Kategória: Híreink

Ötéves nyeretlenségi sorozatot tört meg a B. Braun Gyöngyös csapata orosházi győzelmével a K&H liga alsóházi rájátszásának hetedik fordulójában. 2011 óta összesen hat alkalommal játszottunk döntetlent a Békés megyeieknél, hetedikre azonban sikerült elhoznunk mind a két pontot. Ezzel egy helyet javítottunk a tabellán, és a negyedik helyről várjuk a május 7-i folytatást a Mezőkövesd ellen.

001 oros bbgy net

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 7. forduló

Orosházi FKSE-LINAMAR — B. Braun Gyöngyös 25-28 (16-14)

Orosháza, 350 néző.
V.: Herczeg, Südi.

Orosházi FKSE: Herjeczki — Pásztor M. 1, Németh G. 2, Zabic 4, Milas 4, Radojevic 3, Németh L. Cs.: Miklós (kapus), Buday 1, Szeitl, Stranigg 4, Knezevic 2 (2), Suhonjic 1, Varsandán Á., Mazic 2, Tárkányi 1. Vezetőedző: Vladan Jordovic.

B. Braun Gyöngyös: Tamási — Ménfői, Becirovic, Koller, Oliveira 3, Bali 4, Kovacsics 3. Cs.: Hudák (kapus), Sándor Á. 4, Jovetic, Nagy B. 5 (5), Debreczeni 1, Marczinkó 6, Savo 1, Szalafai, Juhász K. 1. Vezetőedző: Debre Viktor.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5.

Debre Viktor: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre. A csapat a taktikai utasításokat maximálisan betartotta.

A találkozó első félideje szorosan alakult, a tizedik percben 5-5 volt az állás, de húszpercnyi játék után is csak egy góllal vezettek a hazaiak (11-10). A játékrész második felében azonban a vendéglátók akarata érvényesült, így a szünetre kétgólos hazai vezetésnél vonultak a csapatok (16-14).

A második félidőben aztán fordult a kocka, a játékrész első tíz percében nem csak sikerült ledolgozni a hátrányunkat, hanem meg is fordítottuk az állást, így a negyvenedik percben 20-18-ra már mi vezettünk, és feljavuló védekezésünknek, valamint eredményes támadójátékunknak köszönhetően az előnyünket sikerült is megőrizni a végéig, és 28-25-re megnyertük a találkozót.

Sikerünkkel előre léptünk a tabella negyedik helyére, de továbbra is szoros a mezőny, nagy szükségünk van a pontokra. Legközelebb május 7-én, Mezőkövesden lesz lehetőségünk rá, hogy gyarapítsunk pontjaink számát.