Egy pontot szereztünk Orosházán

Orosházán kezdte a K&H férfi kézilabda liga alapszakaszának hajráját a B. Braun Gyöngyös csapata. Remek tavaszi formánknak köszönhetően a hétközi forduló előtt ismét elérhető közelségbe került a felsőházi rájátszásban való részvétel, ehhez azonban minden pontra szükségünk van. Ugyanígy fontos volt a mérkőzés a házigazdáknak is, vagyis nagy csata volt várható. Az első félidőben a vendéglátók domináltak, és ötgólos előnyt dolgoztak ki, amit azonban a második játékrészben sikerült ledolgoznunk, és a 22-22-es döntetlennel egy pontot szereztünk.

A találkozó első félidejében a vendéglátók akarata érvényesült, tízpercnyi játék után már 5-2-re vezettek, a második tízperces periódus végén pedig már négygólos volt az előnyük (8-4). A félidő végére az orosháziak még egyet közé tudtak tenni, így ötgólos hazai előnnyel, 13-8-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőt mi kezdtük jobban, tíz perc alatt kétgólosra csökkentettük a hátrányunkat (15-13), és az ötvenedik percben is csak két gól volt a két csapat között (19-17). A hajrá rendkívül nagy csatát hozott, de a legvégén, az utolsó támadásból kiegyenlítettünk, ezzel egy pontot megszereztünk. A 22-22-es döntetlennek köszönhetően előreléptünk a tabella ötödik helyére. Egy hét múlva a Balatonfüred ellen folytatjuk hazai pályán.

Debre Viktor így értékelt a mérkőzés után:  Két ellentétes félidőt játszottunk. Az első félidőben túlságosan akartunk, emiatt sok hibát vétettünk, és hiába küzdöttünk, az Orosháza kihasználta a hibáinkat. A második félidőben aztán feljavultunk, és a hajrában az utolsó támadással sikerült kiegyenlítenünk. Értékes pontot szereztünk, amit nagyon meg kell becsülnünk.