Továbbjutottunk a Magyar Kupában

Négygólos győzelemmel jutott tovább a férfi kézilabda Magyar Kupában a B. Braun Gyöngyös csapata, amely a második fordulóban a Nyíregyháza együttesét múlta felül.

2060910 bbgy bfured cs

A második fordulóban kapcsolódott be a Magyar Kupa küzdelmeibe a B. Braun Gyöngyös csapata. Ellenfelünk, az NB I/B-s bajnokságban szereplő Nyíregyháza egy körrel korábban kezdte a sorozatot, és az Ózdot búcsúztatva jutott tovább.
A keddi találkozót Nyíregyházán rendezték, a továbbjutás ezen az egy mérkőzésen dőlt el. A találkozó szorosan indult, és még az első negyedóra végén is fej-fej mellett álltak a csapatok, mindössze egyetlen gól volt az előnyünk (6-7). A következő percekben azonban sikerült megnyugtató előnyre szert tennünk, és a vezetést már nem is engedtük ki a kezünkből. Az első félidő végén ötgólos gyöngyösi előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a következő harminc percben eggyel csökkent a különbség, a 26-22-es győzelem magabiztosnak nevezhető, és ami a legfontosabb: továbbjutást ért a Magyar Kupában.

A B. Braun Gyöngyös csapatának csupán néhány napja maradt felkészülni a következő erőpróbára, október 8-án, szombaton ugyanis már a bajnokságban vár feladat a mieinkre, akik az eddig pont nélkül álló Orosháza vendégeként lépnek pályára a következő fordulóban.