A magyar válogatott a Szlovénia elleni világbajnoki selejtező párharc visszavágóján 32-26-ra alulmaradt a házigazdákkal szemben Velenjében. A 25-22-es veszprémi magyar siker tehát kevésnek bizonyult, így a szlovénok harcolták ki a továbbjutást a jövő januári, katari világbajnokságra. A találkozón a B. Braun Gyöngyös jobbszélsője, Szalafai Gábor is pályára lépett, és egy gólt szerzett.

A világbajnoki selejtező párharc első, 25-22-es magyar győzelemmel zárult első mérkőzésén a mieink több játékosa is kisebb-nagyobb sérülést szenvedett. Gulyás Péteré bizonyult a legsúlyosabbnak, ő nem is tudta vállalni a játékot a visszavágón, helyette Szalafai Gábort, a B. Braun Gyöngyös jobbszélsőjét hívta be a válogatott tizenhatos keretébe Mocsai Lajos szövetségi kapitány. A szűk keretbe ugyan nem került be, de elutazott a válogatottal Szlovéniába Varsandán Milán, a B. Braun Gyöngyös balszélsője is, aki a lelátóról szorított társainak.

A második összecsapást az elsőhöz hasonlóan nagyszerűen kezdte a magyar válogatott. Nyitásként rögtön Nagy László köszönt be, majd Gajic kapufára lőtt hetese után Császár, Mikler védéséből indulva pedig Zubai volt eredményes. Tíz perc elteltével mégis egyenlő lett az állás (4-4), a hazaiak szélsői, Gajic és Zvizej révén. A vezetést azonban nem engedtük át a szlovénoknak, nem utolsó sorban az ismét remeklő Harsányi jóvoltából, aki két-két, büntetőből, illetve akcióból lőtt góllal vette ki a részét a 10-6-os magyar vezetésből. Harsányi a 23. percben megsérült, helyére Szalafai állt be. Jobbszélsőnk azonban csak néhány percet töltött a pályán, mikor a játékvezető két percre leküldte, a válogatott pedig ebben a periódusban többször is emberhátrányba került. A nehéz szakaszt azonban sikerült az előnyünk megőrzésével zárnunk, így háromgólos magyar vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

Sas valogatott

Szalafai egy korábbi válogatott-meccsen.

A fordulás után igencsak bekezdtek a szlovénok, de góljaikra szerencsére rendre válaszolni tudtunk. A hazaiak fő fegyverüknek, a gyors lerohanásoknak köszönhetően nyolc perc alatt egalizáltak, és 4-4 után először lett döntetlen az állás (20-20). A következő percekben a csapatok fej-fej mellett haladtak, a góltermésből pedig Szalafai is kivette a részét. Jobbszélsőnk a 47. percben kapott labdát a szélen, és be is lőtte Skof mellett. Ezzel 23-23-ra módosult az állás, ekkor vált biztossá, hogy több gólt lövünk Velenjében, mint kaptunk Veszprémben, vagyis háromgólos vereségnél még mi vagyunk a jobbak. Egy perccel később Szalafai ismét helyzetbe került, ekkor azonban a kapus hárítani tudott, a folytatásban pedig a korábban Gyöngyösön is kézilabdázó Balogh Zsolt vette át Szalafai helyét a szélső pozícióban. Az utolsó tíz perc rendkívül izgalmasan alakult, a hazaiak az 55. percben először vezettek kettővel, kisvártatva pedig Bombac már háromra növelte a különbséget. A mieink sajnos képtelenek voltak a kapuba találni, a hazaiak pedig sorozatban öt gólt lőttek, ráadásul hármat emberhátrányból (31-26). Az utolsó két percben már nem maradt esély, a szlovénok lőttek még egyet, így a legutóbbi világbajnokság negyedik helyezettjeként ők jutottak ki a jövő januári katari vb-re. A magyar férfi válogatott viszont ezzel, sorozatban hét sikeres kvalifikációt követően, a 2008-as pekingi olimpia után először nem lesz ott az aktuális világversenyen.

Férfi világbajnoki selejtező, visszavágó mérkőzés:
SZLOVÉNIA‒MAGYARORSZÁG 32-26 (13-16)
Velenje, játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (svédek)

SZLOVÉNIA: Prost, Skof (kapusok), Bezjak 1, Bombac 2, Bundalo, Dolenec 3, Gaber 3, Gajic 9 (4), Marguc, Miklavcic 1, Natek 4, Nosan, Pucelj, Skube 5, Spiler 1, L. Zvizej 3. Szövetségi kapitány: Boris Denic.

MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin, Balogh Zs., Császár 3 (1), Harsányi 4 (2), Ilyés, Iváncsik G. 4, Lékai 3, Nagy L. 6, Putics 1, Schuch, Szalafai 1, Szöllősi Sz. 2, Vadkerti, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Továbbjutott: Szlovénia, 54-51-es összesítéssel