A kilencedik helyért játszhat a magyar válogatott a Bosznia-Hercegovinában zajló junior férfi kézilabda-világbajnokságon. A mieink tíz góllal alulmaradtak az Európa-bajnok Spanyolországgal szemben a hétfői nyolcaddöntőben, így nem jutottak a legjobb nyolc együttes közé.
Bravúrra lett volna szüksége a magyar csapatnak a nyolc közé jutáshoz, a csoport harmadik helyén végzett mieink ugyanis az Eb-címvédő spanyolokkal kerültek szembe a nyolcaddöntőben. A spanyolok már a mérkőzés elején világossá tették, hogy ők a párharc esélyesei, és tíz perc elteltével három góllal vezettek, a szünetre pedig hétgólosra növelték előnyüket (20-13).
A fordulás után tíz fölé nőtt a különbség, azonban a mieink továbbra is lelkesen kézilabdáztak, és igyekekztek felzárkózni, így végül nem lett nagyobb a differencia tíz gólnál. Debreczeni Dávid sajnos nem tudta megismételni az utolsó csoportmeccsen nyújtott remek teljesítményét: a B. Braun Gyöngyös beállója a dél-koreaiak ellen szerzett kilenc góllal szemben most csak egy találatot jegyzett. Oláh Tamás kétszer volt eredményes, míg Koller Tamásnak ezúttal nem ment a gólszerzés. A magyar csapat a 9-16. helyért folytatja a küzdelmet, a mieinkkedden Dánia ellen lépnek pályára.