Hiába állt fel hatgólos hátrányból a HE-DO B. Braun Gyöngyös a bajnoki szezonzárón, nem tudott fordítani a Budakalász ellen. A kétgólos vereséggel farkasaink sorsa kikerült a saját kezükből a végső helyezést illetően.

A Budakalász elleni szezonzáról aratott győzelem esetén biztosan a hatodik helyen zárt volna a HE-DO B. Braun Gyöngyös a bajnokság végén, azonban előre sejthető volt, hogy ez nem lesz könnyű feladat. A vendégek szerezték a mérkőzés első gólját, majd a 4. perc közepére kétgólos előnyt dolgoztak ki (1-3), ahonnan a 7. percre tudtunk felzárkózni (3-3). Felváltva potyogtak a gólok, a vendégek eggyel elléptek, a mieink pedig rendre egyenlítettek, így volt 5-6 az állás a 12. percben, amikor kétszer kétperces büntetést kapott Dino Hamidovic, a négyperces emberhátrányt pedig 2-1-re elveszítettük, így az első negyedóra végén kétgólos volt budakalászi előny (6-8). Bíró Balázs a 19. perc végén, 7-9-es állásnál kért időt, és Bura két góljával sikerült is egy gólra zárkózunk (9-10). Egy vendégtalálat után belehibáztunk, így a Budakalász időt kért, majd ellépett ismét hárommal (9-12), ahonnan akár mínusz egyre is feljöhettünk volna a szünetre, de a hajrában kimaradt egy büntető, így kétgólos vendégvezetésnél következett a szünet (11-13).

Ahogy az első, úgy a második félidő is vendégtalálattal indult, amit egy újabb kapott gólt követett, így a 32. percre az addigi legnagyobb, négygólos különbség alakult ki a csapatok között (11-15). Három kimaradt helyzet után Hamidovic volt eredményes, a 35. percre visszahozva csapatunkat mínusz háromra (14-17). Újabb két eredménytelen gyöngyösi támadás után öt góllal húztak el a vendégek, ami újabb időkérésre késztette Bíró Balázst a 39. percben (14-19). Újabb hétméterest rontottunk, amit a Budakalász megbüntetett, és hat góllal meglépett, de a mieink egy pillanatra sem adták fel, folyamatosan igyekeztek közelebb és közelebb férkőzni a vendégekhez, és Tomic védése után sikerült visszajönni mínusz háromra (20-23). Csoknyai István időkérését követően labdát szereztünk, amivel Gráf talált a kapuba, és két percre emberelőnybe is kerültünk. Tomic védett nagyot, amit kihasználva Menyhárt zárkóztatta egy gólra farkasainkat (22-23), majd Bura révén tartottuk a különbséget, 24-25-nél pedig több lehetőségünk is volt az egyenlítésre, de a helyzetek kimaradtak, így az utolsó öt percre is vendégvezetéssel fordultak a csapatok (25-26). Négy perccel a vége előtt 25-27-es állásnál támadtak a vendégek, amikor Bíró Balázs és Tyiskov kettős kiállítása miatt mindkét együttes megfogyatkozott. Tyiskovnak ez volt a harmadik kétpercese, így piros lappal végleg kiállt, de a vendégek a távollétében is eredményesek tudtak lenni, így hárommal elléptek, és az utolsó két percre is háromgólos budakalászi vezetésnél fordultak a csapatok (26-29). Újabb helyzet maradt ki, a vendégek pedig időt kértek, de gólt szerezni már nem tudtak. Sajnos azonban hiába volt lehetőségünk a pontszerzésre, nem nem sikerült élni vele, így kétgólos vereséggel búcsúztunk a bajnokságtól (27-29), és megszakadt a hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatunk. A végső helyezés tekintetében a sorsunk már nem a saját kezünkben van, a szombati Csurgó – Fejér-B.Á.L. Veszprém meccs eredményétől függ, hogy végül a hatodik vagy a hetedik helyen zárjuk a szezont.

Az utolsó bajnoki végén a klub és szurkolók elbúcsúztak a nyáron távozó játékosainktól, elsőként a fiatal Gulyás Mátétól, Karnok Donáttól és Mátyás Balázstól, majd sorban a többiektől: Bartucz Lászlótól, Menyhárt Mátétól, Dino Hamidovictól, Halász Leventétől, Gerdán Tibortól és Gábori Mátétól. Köszönjük a gyöngyösi mezben töltött éveket, további sok sikert kívánunk!

A bajnokság ugyan farkasaink számára lezárult, de a Ligakupa döntője még hátravan: jövő héten kedden hazai pályán, majd pénteken idegenben ugyancsak a Budakalász lesz az ellenfelünk.

K&H férfi kézilabda liga, 26. forduló
HE-DO B. Braun Gyöngyös – CYEB Budakalász 27-29 (11-13)
Gyöngyös, 800 néző
V.: Altmár Kristóf, Horváth Márton

Gyöngyös: Tomic, Gyánti (kapusok), Nkousa, Potisk, Halász 1, Bura 6, Hegedüs 1, Gábori 2, Lakosy, Schmid 3, Gerdán, Schäffer 1, Hamidovic 6, Gráf 1, Jóga 2, Menyhárt 4 (2). Edző: Bíró Balázs.

Budakalász: Váczi, Gjorgjeski (kapusok), Kovács 6, Tyiskov 1, Tóth, Koncz 1, Fórizs, Mikhalin 3, Vrhovina, Kiss 5, Varjú 2, Juric-Grgic 10 (4), Sinkovits 1, Berényi, Maracskó, Dávid. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill 7/4.