Már bajnokként lépett pályára a férfi kézilabda NB II. Északi csoportjának 21. fordulójában a B. Braun Gyöngyös U23-as csapata. Fiataljaink egy héttel ezelőtt a második helyezett Csömör vendégeként aratott győzelemmel behozhatatlan előnyre tettek szert, így az utolsó előtti fordulóban már tét nélkül fogadhatták a Budakalász együttesét. Doros Ákos vezetőedző legénysége eddigi teljesítményéhez méltón most is magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott, így már csak egy siker kell ahhoz, hogy makulátlan mérleggel fejezze be a bajnokságot.

Nehezen indult a péntek esti találkozó a Városi Sport- és Rendezvénycsarnokban, ahol az első tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, sőt a vendég budakalásziak a hetedik percben a vezetést is meg tudták szerezni (3-4). A mieink a tizenötödik percben rázták meg magukat, és egy 9-0-ás sorozattal tizenegy gólos előnyre tettek szert (18-7). Bár a folytatásban a vendégcsapat közelebb tudott zárkózni, a tízgólos különbséget a félidő végén is őrizték a gyöngyösi fiatalok, akik 22-12-es vezetésnél vonulhattak pihenőre.

0419 junior csapat

Doros Ákos és bajnok legénysége. Fotó: Magyari Máté

A második félidőt mi kezdtük jobban, és bár a játékrész nagyobb részében tartani tudták magukat a mindössze tíz játékossal érkezett budakalásziak, a mieink folyamatosan tudták növelni előnyüket. Bár a végén a vendégek még egy nagy rohamot indítottak, felzárkózni esélyük sem volt, a B. Braun Gyöngyös csapata 41-28-ra megnyerte a találkozót, ezzel sorozatban huszonegyedik győzelmét aratta az NB II. Északi csoportjában. Ha a juniorok egy hét múlva a Gyömrő csapatát is legyőzik, pontveszteség nélkül zárják majd a bajnokságot.

Férfi kézilabda NB II., Északi csoport, 21. forduló

B. Braun Gyöngyös U23 – Budakalászi SC 41-28 (22-12)

2015. 05. 08. 18:00, Városi Sport- és Rendezvénycsarnok
V.: Kiss J., Polgár A.

B. Braun Gyöngyös U23: Istvanovszki, Reviczki – Tóth G. 3, Ménfői 3, Koller 1, Munkácsi, Tóth Á. 8 (2), Koncz 2, Rutka 3, Nagy Bence 2, Csuka 3, Völker B. 7, Völker K. 3, Nagy Brúnó 2, Divéki 4.
Vezetőedző: Doros Ákos

Budakalászi SC: Kerekes, Kárlik – Széles 13 (3), Fritz 4, Mágó 2, Módi 3, Lakatos Z., Ridinger 3, Böjte 2, Kuhn 1.
Vezetőedző: Gábor Zsolt

Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-3, 12. p.: 8-6, 18. p.: 14-7, 24. p.: 18-8, 36. p.: 25-13, 42. p.: 30-16, 48. p.: 33-20, 54. p.: 39-23.