Munkás edzőmérkőzés
| Kategória: Egyéb

Az Eger ellen játszotta a felkészülési időszak harmadik edzőmérkőzését a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata.

A felkészülési időszak legnehezebb hetéhez érkezett a farkasfalka, fizikálisan ezen a héten kapják a maximális terhelést játékosaink. Ezen a héten az SBS-Eger csapatát láttuk vendégül, amely csaknem két héttel később kezdte mega felkészülést a következő szezonra, és ez a különbség a fáradtságban jelentkezett. A meccset ennek ellenére óriási rohanással kezdték a csapatok, mindössze 10 perc játék után már 12 gólt láthatott a mérkőzésre kilátogató szép számú közönség, 6-6 arányban osztozkodtunk a gólokon. A rohanás és a sorok rendezése a félidő második részében a vendégeknek sikerült jobban, 3 gólos előnnyel ők vonultak pihenőre.

A második félidőre sikerült a fejeket rendezni a hazai oldalon, végre megjött az a tűz és küzdeni akarás, ami jellemzi a farkasokat, helyenként szép játékkal, de mindenképpen harcosan próbáltuk ledolgozni az első félidei hátrányunkat. Ez arra volt elég, hogy a második 30 percet 1 góllal megnyerve, de végeredményben 2 góllal maradtunk alul az Eger csapata ellen.

Konkoly Csaba vezetőedző: – Végre sikerült felvennünk azt az üzemi hőmérsékletet, ami ezekhez a mérkőzésekhez szükséges, de sajnos nagyon lassan, ezen mindenképpen javítanunk kell. Tomic becserélésvel tudtunk visszajönni az 5 gólos hátrányból, támadásban látok még potenciált. Dolgozunk tovább, és megpróbáljuk elsősorban a védekezés hibáit rendbe tenni az előttünk álló időszakban.

Tóth Edmond vezetőedző, SBS Eger: – Nekünk ez a harmadik hetünk, eddig mindössze két hetet edzettünk, azt gondolom, hogy ez a különbség mutatkozott meg, látszott, hogy melyik csapat a frissebb. Nem az eredmény a lényeg, hanem az, hogy szerintem ez a mérkőzés nagyon jól szolgálta mindkét csapat felkészülését, fel tudtuk mérni, hogy ki hol tart. Nehéz ebben az időszakban következtetéseket levonni. Az jó volt, hogy mindkét csapat sokat futott, ez volt ennek a meccsnek a célja. Látszik, hogy egyik oldalon sincs rendben a védekezés, sok benne a hiba, ezért volt ennyi könnyű gól. Azt gondolom, hogy a bajnoki mérkőzés teljesen más képet fog majd mutatni.