A balmazújvárosi vendégszereplés után Mezőkövesden folytatta felkészülési sorozatát a B. Braun Gyöngyös csapata. Tizenhárom új játékossal felálló együttesünk a múlt pénteki, 26-22-es vereség után a szomszédvári rivális pályáján 23-23-as döntetlent ért el.

01 mkc 0810 3

Második edzőmérkőzését játszotta szerdán a B. Braun Gyöngyös élvonalbeli férfi kézilabdacsapata Mezőkövesden. Az első felkészülési találkozón, Balmazújvárosban 26-22-es vereséget szenvedett jelentősen átalakult csapatunk, amely végig kiélezett mérkőzést játszott a szomszédvári rivális matyók pályáján. Az első félidő szorosan alakult, az utolsó percekben azonban a házigazdák háromgólos előnyt dolgoztak ki, így 13-10-es hazai vezetésnél jött a szünet. A második játékrész elején felzárkóztunk, a 36. percben már csak egy gól volt a hátrányunk. A félidő derekán sikerült egyenlítenünk, majd a vezetést is átvettük, a 19. percben pedig kétgólosra növeltük előnyünket (17-19). Hosszú ideig egy-két gól volt a különbség a két csapat között, azonban három perccel a vége előtt már három volt ide (20-23). A hátralévő néhány perc elég volt a kövesdieknek arra, hogy kiegyenlítsenek, így 23-23-as döntetlennel zárult a találkozó.

Debre Viktor vezetőedző a mérkőzés után azt mondta: megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből a saját hibáink miatt, de a felkészülésnek ebben a szakaszában még előfordulhatnak hiányosságok.

01 mkc 0810 2

– Hiába végzünk sokkal több taktikai munkát, mint egy évvel korábban, a fiúk nagyon komoly fizikai terhelést kaptak az első három héten, ez meglátszik a játékukon is. Azt látom, hogy a védekezésünk egyelőre nem kellőképpen hatékony, még találnunk kell egy középső védőt. A többi poszton rendben vagyunk, a kapusok teljesítményére sem lehet panaszom. A támadójátékunkban még több a hiányosság, ez egy új csapat, ilyenkor mindig az a legnagyobb feladat, hogy összeszokjanak a játékosok. Éppen ezért ma mindenkinek lehetőséget adtam. Időre van még szükségünk, de szépen lépdelünk előre, és mire elindul a bajnokság, remélem, teljesen összeállunk.

A jövő héttől a felkészülésben még nagyobb szerepet kap a taktikai, technikai munka. Következő mérkőzésünket szombaton, a MOL-Pick Szeged csapata ellen játsszuk.