Megérdemelt győzelem Mezőkövesden

A szezon egyik legfontosabb mérkőzése várt a B. Braun Gyöngyös csapatára a férfi kézilabda NB I. 18. fordulójában. A Mezőkövesd elleni rangadók mindig parázs hangulatú csatát hoznak, a jelenlegi helyzetünkben azonban a találkozó még inkább felértékelődött, így egyértelmű győzelmi kényszerrel léptünk pályára a két új igazolású játékossal felálló Mezőkövesd otthonában. Az első félidő szorosan alakult, de kiváló védekezésünknek és az ismét jól védő Hudáknak köszönhetően végig mi vezettünk, és a szünetre az addigi legnagyobb, négygólos előnnyel vonulhattunk. A második félidőben is képesek voltunk tartani előnyünket, és még Becirovic kiállítása sem törte meg a lendületünket. Fegyelmezett, jól szervezett védekezéssel és remek kapusteljesítménnyel megérdemelten nyertük meg a találkozót. Vasárnap Egerbe utazunk, ahová szurkolóink a Gyöngyösi Kézilabda Klub által indított ingyenes szurkolói busszal követhetik a csapatot.

mkc bbraun web

Férfi kézilabda NB I., 18. forduló

Mezőkövesdi KC – B. Braun Gyöngyös 18-21 (7-11)

Mezőkövesd, 800 néző.

V.: Herczeg P., Südi P.

Mezőkövesd: Holló – Benis 5, Antal Sz. 3, Hajdu G. 1, Bozoljac 2, Radnic 4, Szepesi 3 (1). Cserék: Balogh T. (kapus), Füstös, Grünfelder, Molnár F., Trivkovics, Csirics, Kozina. Vezetőedző: Skaliczki László.

B. Braun Gyöngyös: Hudák – Ménfői 1, Oliveira, Nagy B. 9 (5), Debreczeni, Bali 6, Kovacsics 2 (1). Cserék: Sándor Á., Nigrinyi, Jovetic, Rédai, Koller 2, Becirovic 1. Vezetőedző: Debre Viktor.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/6

Debre Viktor értékelése: – Sikerült összeszedetten játszanunk, szenzációsan védekeztünk, amihez remek kapusteljesítmény társult, és ma huszonegy gól is elég volt a győzelemhez.

Bali Richárd szerezte a találkozó első és második gólját is, remek védekezésünknek köszönhetően így rögtön a találkozó elején kétgólos előnyt tudtunk kidolgozni. Az ötödik perc végéig gólképtelen házigazdák Koller Tamás kiállítása után emberelőnyből szerezték első találatukat, majd egy gyors támadás végén egyenlíteni tudtak (2-2). Több helyzetünk is kimaradt, így a kövesdiek lehetőséget kaptak a fordításra, és ezt ki is használták, 0-2-ről fordítva 3-2-re módosították az állást. Nagy Bence egyenlített, majd Bali harmadik góljával visszavettük a vezetést (3-4). Nagy Bence révén a 13. percben ismét két góllal vezettünk, de Hajdu emberhátrányból is betalált Hudák kapujába (4-5). Nagy Bence büntetőből szerezte harmadik találatát, majd Becirovic indításból lőte első gólját gyöngyösi színekben (4-7). Egy mezőkövesdi gól után a kapufa állt lövéseink útjába, a mi oldalunkon pedig Hudák akadályozta meg a gólokat. Védekezésünk továbbra is jól működött, támadásban azonban több hibát is vétettünk, így az eredményjelző befagyott, a 20. percben is 5-7 volt az állás. Egy elveszített labda után Hudák órisái ziccert védett, azonban másodszor is eladtuk a labdát, ezúttal pedig kapusunk már nem tudott hárítani, a kövesdiek egy gólra feljöttek (6-7). Nagy Bence büntetővel avatta fel a hazaiak újonc kapusát (6-8), Radnic azonban újból zárkóztatta a vendéglátókat. Koller hatalmas bombát eresztett el Holló Balázs kapujába, öt perccel a félidő vége előtt ismét két góllal vezettünk (7-9), majd háromgólos előnyt alakítottunk ki, amit a végéig meg tudtunk őrizni, sőt a végén Nagy Bence hatalmas góllal még egyet közé tudott tenni, így 7-11-es állásnál vonulhattunk pihenőre.

Hazai támadással, de gyöngyösi góllal indult a második félidő, Koller indításból szerezte tizenkettedik találatunkat. A gyors válasz után Hudák büntetőt hárított, így maradt a négygólos előny, amit Ménfői növelt ötgólosra (8-13). 9-13-nál a 40. percben Holló Balázs is bemutatott néhány remek védést, Antal góljával pedig 10-13-ra zárkóztak a hazaiak. Nagy Bence újabb hétméterest értékesített, majd Kovacsics ejtette át Hollót (10-15). A 47. percben érzékeny veszteséget szenvedtünk, Becirovicot ugyanis piros lappal kiállították a játékvezetők,  a védekezésünk legfontosabb embere kiszállt a játékból. Hudák szerencsére gondoskodott róla, hogy emberhátrányban se kapjunk gólt, így az utolsó tíz percet négygólos vezetéssel kezdhettük. Nagy Bence negyedik hetesét sem hibázta el, és bár emberelőnybe kerültünk, a játékvezetők kiegyenlítették a létszámot. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt három gólra zárkóztak fel a vendéglátók (13-16), mi pedig kettős emberhátrányba kényszerültünk, amit a Mezőkövesd ki is használt, és két gólra közelítettek meg bennünket (14-16). A következő büntetőnket Kovacsics lőtte, és nem is hibázta el, ezzel ismét hárommal vezettünk, Sokáig azonban nem örülhettünk, a játékvezetők újabb kiállítással sújtották a mieinket. Ezúttal Debreczeninek kellett kiállnia, Hudák azonban kétszer egymás után is bravúrral védett, így őrizni tudtuk a vezetést. Debre Viktor időt kért, amivel sikerült rendeznie a sorokat. Öt perc volt hátra, amikor Nagy Bence hatalmas kapufa után ismételt, és szerezte meg a 18. találatunkat. Három perc volt hátra 15-18-as állásnál, amikor Bali vállalkozott, és talán el is döntötte a meccset egy betörésből szerzett góllal. A nyitottat védekező kövesdiek igyekeztek megzavarni a mieinket, de Debre Viktor ezt egy időkéréssel megakadályozta, Nagy Bence pedig páros lábról ugrott fel, csakúgy, mint az első félidő végén, és ezúttal is nagy gólt szerzett. Bali tette fel a pontot az i-re, Hudák pedig még védett egy büntetőt. Bár az ismétlés már nem volt meg, így is magabiztos, 18-21-es győzelmet arattunk, egy kicsivel ma is nyugodtabbak lehetünk. Jön az Eger elleni derbi vasárnap, ahová ingyenes szurkolói busz indul majd.