Kemény csata várt a B. Braun Gyöngyös csapatára a K&H férfi kézilabda liga alsóházi rájátszásának nyolcadik fordulójában. A playoff első fele után még mindig nem dőlt el semmi, a szoros mezőnyben pedig minden pontnak különös jelentősége van. Hát még azoknak, amelyeket a szomszédvári rivális, Mezőkövesd ellen lehet megszerezni! A találkozó a várakozásoknak megfelelően feszült hangulatban indult, és szorosan alakult. Mi kezdtünk jobban, de az első félidő derekára a hazaiak magukhoz ragadták a vezetést, és meg is tartották a szünetet jelző sípszóig. A második félidő elején egyenlítettünk, majd jó játékkal háromgólos előnyt is sikerült kidolgoznunk, a játékrész derekán azonban a hazaiak ismét egyenlítettek, és a kiélezett végjátékban megszerezték a győzelmet.

001 mkc bbraun web

K&H férfi kézilabda liga, rájátszás 7-14., 8. forduló

Mezőkövesdi KC – B. Braun Gyöngyös 23-21 (13-12)

Mezőkövesd: Balogh T., Holló B. – Kovács B., Szepesi 1 (1), Kovács P., Kiss R. 4, Füstös, Grünfelder, Radnic 3, Mekaru 5 (2), Hajdu G., Antal Sz. 1, Trivkovic 3, Benis, Grigoriev 4, Bozoljac 2. Edző: Skaliczki László.

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á., Ménfői, Kovacsics P. 1, Jovetic, Nagy B. 2 (2), Debreczeni 2, Marczinkó, Savo, Bali 6, Szalafai 4, Koller, Oliveira 4, Juhász K. 2, Becirovic. Edző: Debre Viktor.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

Debre Viktor: – Kiélezett meccsen, megint a végjátékban vesztettünk. Sorsdöntő pillanatokban hibákat vétettünk, és ez megbosszulta magát.

Jól kezdtük a mérkőzést, Juhász Károly rögtön az első támadásból betalált, majd a negyedik perc elején Debreczeni góljával alakítottunk ki kétgólos különbséget. Kovacsics indításból lőtte a harmadik gyöngyösi gólt, Skaliczki László pedig rögtön a mérkőzés elején időt kért. Az ötödik percben esett az első hazai találat, majd egy megszerzett labdával rögtön egy góllal zárkóztak a kövesdiek (2-3). A hazaiak egyenlítése után Oliveira révén tudtuk őrizni egygólos előnyünket, de rögtön jött a válasz a vendéglátóktól. Bali góljával megint nálunk volt az előny, de a Mezőkövesd ismét egyenlített, majd egy büntetőből szerzett találattal a vezetést is magához ragadta a 12. perc derekán (6-5). Juhász Károly góljával egyenlítettünk, majd Koller kiállításával emberhátrányba kerültünk. A hazaiak ismét hetest lőhettek, de Tamási hárított, így a 14. percben a vezetésért támadhattunk. Oliveira szélről tört be és elpörgette a kapus lába mellett, így újra nálunk volt az előny (6-7). Még tizenöt másodperc hátra volt Koller kiállításából, amikor Kovacsics Pétert is kiküldték a játékvezetők, így négyen maradtunk védekezni. Ki is használta a kettős emberelőny adta lehetőséget a hazai gárda, és kiegyenlített, nekünk pedig öt emberrel nem sikerült a gólszerzés. A játékrész feléhez érkezve így ismét a hazaiaknál volt az előny, majd kétgólos hátrányba kerültünk (9-7). Szalafai szépített, majd Oliveira talált be, de csak egy gólra tudták zárkóztatni a mieinket, a hazaiak rendre visszaállították a kétgólos különbséget. A 22. percben Mester Savo is beszállt a játékba, beállóban pedig Sándor Ákos váltotta Debreczenit. Szalafai góljával 11-10 volt az állás, de újabb hazai találat következett, ami után Debre Viktor időt kért. Ismét Szalafai zárkóztatta a csapatunkat, de tartósan nem sikerült két gólon belülre kerülnünk. Két és fél perccel a félidő vége előtt emberelőnybe kerültünk, Nagy Bence pedig büntetőből szerzett gólt (13-12), ami a félidő utolsó találata volt.

Bár a hazaiak támadtak először a második félidőben, a játékrész első találatát Bali szerezte, ezzel pedig egyenlített (13-13). A kapuban Hudák egymás után két védést is bemutatott, de a harmincötödik perc végén a hazaiak csak betaláltak, és így újra vezettek egészen Bali egyenlítő góljáig (14-14). A 37. percben Debreczeni lógott meg egy megszerzett labdával, és visszavette a vezetést, Hudák pedig ismét védett. Bali szerzett szép átlövésgólt a 39. percben, kettőre növelve az előnyünket (14-16). Bali lőtte a 17. gólunkat is, Mekaru pedig jó hatperces hazai gólcsendet tört meg büntetőből szerzett találatával (15-17). Hudák újabb védésének és Szalafai góljának köszönhetően visszaállítottuk a háromgólos különbséget, a hazaiak azonban szűk két perc alatt egy gólra zárkóztak (17-18). Egy perccel később a kövesdiek egyenlítettek, majd ismét átvették a vezetés, 19-18 volt az állás a 49. perc elején. Bali hatodik gólja egyenlítést ért, majd Nagy Bence hetesével újra mi vezettünk (19-20). Nyolc perccel a meccs vége előtt Oliveira növelte kétgólosra az előnyünket, majd Hudák védett nagyot ismét. Négy perccel a vége előtt büntetőből egyenlítettek a hazaiak, majd másfél perccel a vége előtt újra vezettek (22-21). Volt ugyan lehetőségünk az egyenlítésre, de nem sikerült élni vele, a hazaiak pedig Grigoriev góljával bebiztosították győzelmüket: 23-21.