Mezőkövesdi KC – B. Braun Gyöngyös 31-24

Az alapszakasz két elveszített bajnokija után a Magyar Kupa elődöntőjében vághatott volna vissza a Mezőkövesdnek a B. Braun Gyöngyös csapata. A négyes döntőért zajló párharc első meccsére Mezőkövesden került sor, a hazaiak pedig már az első félidő első harmadában megszerezték a vezetést, amit a végéig nem is engedtek ki a kezükből. Sőt, végül jelentős, hétgólos előnnyel várhatják a visszavágót 31-24-es győzelmüknek köszönhetően. A mérkőzést élő, szöveges tudosításban közvetítettük.

mkc bbraun web

Férfi kézilabda Magyar Kupa, elődöntő, első mérkőzés

Mezőkövesdi KC – B. Braun Gyöngyös 31-24 (18-13)

2015. 03. 11. 18:00, Mezőkövesd, 650 néző
V.: Bán T., Szloska E. K.

Mezőkövesdi KC: Holló B., Liszkai, Volarevic – Vasic 3, Szepesi 2, Cuzic 2, Terenyi 2, Lókodi 4 (1), Radnic 1, Grünfelder 1, Ilic S. 6 (2), Pálos 2, Molnár, Trivkovic 5, Nakhayenka, Ciric 3.
Vezetőedző: Skaliczki László

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 1, Frey 1 (1), Iváncsik Á. 3 (3), Czina, Bakos Gy. 1, Varsandán M. 5, Hajdu G., Nagy B. 1, Debreczeni, Marczinkó 5, Szalafai 2, Koller 5, Simon B.
Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 10 ill., 14 perc.

Büntetőből: 4/3, ill. 5/4.

Gulyás István: – A játékosaim nagy része mindent megtett ezért az eredményért, abból, amit megbeszéltünk semmi sem valósult meg a pályán. Az első félidőben egy meccsre való gólt kaptunk, amivel aláírtuk a halálos ítéletünket, ráadásul kapuban sem volt teljesítmény. A második féldiőben rengeteg volt a fegyelmezetlenség, azt gondolom, szövegért kiállítást kapni nem megengedhető, erre nincs mentség.

1-5. perc: Vadonatúj, zöld mezükben futottak ki a pályára a gyöngyösi játékosok, reméljük, szerencsét hoz majd a szerelés. A hazaiak kezdték a találkozót, a mi oldalunkon Szalafai, Hajdu, Debreczeni, Koller, Varsdandán és Simon Bence védekezik, a kapuban Tamási Zsolt, aki véd, így Debreczeni és Varsandán viheti fel a labdát. Varsandán fejezi be (0-1). Jön a válasz, majd ismét megrezzen Liszkai Szilveszter kapujának hálója. Ezúttal Koller talált be (1-2). Újabb kivédekezett támadás után jöhetünk, Varsandán pedig újabb gólt lő (1-3). Hazai gól után jöhetünk ismét, de Koller bejátszása nem jut el Debreczeniig. A kövesdiek egyenlítenek (3-3). Koller óriási bombát ereszt el a léc alá (3-4). Öt perc játék után egy újabb hazai góllal 4-4 az állás.

6-10. perc: Szalafai első gólját szerzi a meccsen, jó újra a pályán látni (4-5). Koller újabb próbálkozását védi Liszkai, így jöhetnek a hazaiak, és egyenlítenek (5-5). Sajnos megint nem tudjuk góllal befejezni a támadást, a megszerzett labdával pedig a kövesdiek átveszik a vezetést (6-5). Megint a hazaiak támadnak, büntetőt harcolnak ki, amit Stefan Ilic lő be Tamásinak (7-5). Újabb eladott labda után 8-5 az állás, Gulyás István időt kért. Koller átlövésből szépít (8-6).

11-15. perc: Egy újabb hazai találat után Debreczeni harcol ki büntetőt, amit Frey lő be magabiztosan (9-7). Megint gólt lőnek a hazaiak, ismét hárommal vezet a Mezőkövesd (10-7). Varsandán szélről szépít (10-8). Most sem tudjuk kivédekezni (11-8). Marczinkó kapufát lő, a hazaiak azonban pontosan céloznak az indítás után (12-8).

16-20. perc: Marczinkó most betalál (12-9). Marczinkó talpról lő újabb gólt, már csak kettő van közte (12-10). Kivédekezzük, a játékvezetők azonban belemenésért elveszik a labdát. Sajnos a támadásból Ilic betalál, de Koller tud válaszolni (13-11). A hazaiak időt kérnek. Góllal tudják folytatni a vendéglátók, akik ismét hárommal vezetnek (14-11). Ilic és Darko együtt 9 gólt dobtak. Koller újabb góljához kis szerencse is kelett (14-12).

21-25. perc: A védekezésünk nem működik ma úgy, ahogy kellene. Megint gólt dobnak a hazaiak (15-12). Frey büntetőjét Volarevic védi. A túloldalon is hétméterest ítélnek a játékvezetők, ezt Ilic lövi be Tamásinak (16-12). Sajnos nem találjuk el a kaput, jöhetnek a hazaiak. Sándor Ákost kiállítják a játékvezetők.

26-30. perc: Nincs gól, mi jöhetünk. Elveszítjük a labdát, amivel Vasic robog végig, és kialakítja az ötgólos kövesdi előnyt (17-12). Egy megszerzett labdával Varsandán indul (17-13). Sajnos újabb hazai góllal folytatdóik a meccs, aminek az első félidejéből két perc maradt hátra. Debreczeni kerül helyzetbe, de Holló véd, majd Bakos egy bődületes kapufát lő. Labdát szerzünk, gyors gólt azonban nem tudunk. Debrecezni mellé ejti, a félidő vége 18-13.

0311 mkc 2

31-35. perc: Mi kezdtük a második félidőt, ráadásul Nagy Bence góljával (18-14). A hazaiak kapufára, majd Hudák kapuja mellé lövik, mi jöhetünk, de mi se találunk be a kapuba. Hudák Tóth Ádámot indítja, de a lövést Holló védi. Sajnos újra eladjuk a labdát, amivel jönnek a hazaiak (19-14). Iváncsik Ádám büntetőjével 19-15 az állás. Újabb gólt kapunk, megint öt van közte (20-15). Szép góllal szépít Varsandán (20-16). Most sem tudjuk kivédekezni a hazaiak támadását (21-16).

36-40. perc: Marczinkó nagy lövést ereszt el, 21-17 az állás. Hudák véd, a lehetőséggel azonban sokáig nem tudunk élni. Emberelőnybe kerülünk. Még mindig nálunk a labda. Nagy Bence végül elvállalja, de Holló véd. Nincs gól a vendéglátók oldalán sem, mi jövünk, Marczinkó pedig belövi (21-18). Újabb hazai találat után Bakos lő gólt (22-19). Sajnos gyorsan jön a válasz (23-19).

41-45. perc: Marczinkó ötödik góljával 23-20 az állás. Labdát szerzünk, Varsandán végig viszi, ziccerét azonban Holló védi. A hazaiak időt kérnek. Megint labdát szerzünk, Szalafai indul, ziccerét Holló védi, aki egy perccel később jól jön ki a kapujából, és megakadályozza az újabb indításunkat. Hudák is hárít, Szalafai ezúttal pedig belövi (23-21). Gólt kapunk (24-21). Lőnünk nem sikerült, a hazaiak támadnak, a játékvezetők pedig kettős kiállítást ítélnek.

46-50. perc: Marad a labda a kövesdieknél, akik büntetőt harcolnak ki. …És kétpercet, Koller ül le. Ilic büntetőjét Hudák kitolja. Nem vagyunk eredményesek, ellenben a hazaiak betalálnak (25-21). A kettős kiállítás letelt, Holló azonban ismét véd. Sokáig támadnak a kövesdiek, végül eredményesen (26-21). Gulyás István időt kért. Debreczeni harcol ki büntetőt és kiállítást. A hetest Iváncsik belövi, és két percig emberelőnyben játszhatunk (26-22).

51-55. perc: Éppen tíz perccel a vége előtt szerezték 27. góljukat a mezőkövesdiek (27-22). Iváncsik ismét hétméteresből eredményes (27-23). Újabb kettős kiállítás, a mi oldalunkon Czina a kiállított. Jól védekezünk, megvan a labda. Nagy Bence lövése a blokkról Holló kezébe pattan. A kövesdi támadás közben a játékvezetők büntetőt ítélnek, Czina a kapufára csap, amiért kétpercet kap. Nem hagyja szó nélkül, a bíró felmutatja a piros lapot. A büntetőből gólt szerez a Kövesd (28-23).

56-60. perc: Sajnos újabb támadás marad eredmény nélkül, jöhetnek a hazaiak, és lőhetnek gólt (29-23). Gulyás István harmadszor is időt kér. Bő négy perc van hátra. Eladjuk a labdát. Skaliczki László is időt kér. Három perc van hátra, másfél percig még emberhátrányban vagyunk. Tamási kap gólt (30-23). Sándor Ákos góljával 30-24. Már majdnem kiegészültünk, amikor Varsandánt is kiküldik a játékvezetők. Már nem jöhet vissza. Újabb hazai gól (31-24). Nem tudunk gólt lőni, az utolsó fél percben a hazaiak támadhatnak. Tamási véd, a bírók kiosztanak hazai oldalon egy kétpercet. Nincs több gól, 31-24 a vége, visszavágó jövő kedden, Gyöngyösön.