Mezőkövesd – B. Braun Gyöngyös 26-25

Bár a félidőben négy góllal is vezetett, a B. Braun Gyöngyös csapata szoros, a végeletekig kiélezett mérkőzésen 26-25-ös vereséget szenvedett a férfi kézilabda NB I. 11. fordulójának szomszédvári rangadóján Mezőkövesden. Az első félidő hajrájában kidolgozott előnyünk a második félidő első felében elolvadt, így a végjáték szorosan alakult, amiből a hazaiak jöttek ki jobban. A találkozó tudósítása alább olvasható.

1105mkc 1

Fotó: Magyari Máté

Férfi kézilabda NB I. 11. forduló

Mezőkövesdi KC – B. Braun Gyöngyös 26-25 (12-16)
2014. 11. 05. 18:00
Városi Sportcsarnok, Mezőkövesd
V.: Dobrovits Cs., Tájok P.

Mezőkövesdi KC: Liszkai, Volarevic, Sipos P. – Molnár, Vasic 11 (5), Szepesi 2, Cuzic 4, Terenyi, Lókodi 2, Radnic 3, Grünfelder, Pálos, Pavlovics, Trivkovic 3, Nakhayenka, Dzono 1.

Vezetőedző: Skaliczki László

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Tamási – Sándor Á. 1, Iváncsik Á. 4 (1), Czina, Bakos Gy., Varsandán M. 1, Tóth Á., Hajdu 4, Nagy Bence 4, Debreczeni 5, Marczinkó 2, Szalafai 1, Koller, Simon B. 3, Koncz A.

Vezetőedző: Gulyás István

Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Büntetőből: 6/5, ill. 5/3.

Gulyás István: – Csalódott vagyok, mert tisztességesen felkészültünk erre a mérkőzésre, és az első félidőben működött is, amit megbeszéltünk. A második félidőben aztán rengeteg egyéni hibával játszottunk, és nagyon kidomborodott a kapusok közötti különbség. A hazaiak kapusának húsz fölötti védése és a sok kihagyott ziccer eldöntötte a találkozót.

1-5. perc: Ifjúsági csapatunk 28-18-as vereséget szenvedett, bízunk benne, hogy a felnőtt alakulat megszerzi a győzelmet.  Mi kezdtük a találkozót, Debreczeni pedig az első támadásból büntetőt harcol ki. Iváncsik lövését védi Liszkai, de a kipattanó már bent van (0-1). Liszkai megsérült a védésnél, lesántikál a pályáról, Volarevic jött be helyette. A harmadik perc elején jön a hazai válasz (1-1). Bakos bejátszása nem jut el Debreczenihez, a megszerzett labdával a kövesdiek jönnek és szerzik meg a vezetést (2-1). Hajdu távoli próbálkozását hárítja a hazaiak kapusa. Czinát két percre kiküldik a játékvezetők.

6-10. perc: Átlövésből megvan a harmadik kövesdi gól (3-1). Szalafai szépít (3-2). Kivédekezzük, és kiegészülünk, hat a hat ellen támadhatunk. Debreczeni kap jó labdát, és beverekszi magát a kapussal szembe, majd be is lövi, és egyenlít. Gyorsan jön a válasz (4-3). Bakos lövése mellé száll, de egy megszerzett labdával Marczinkó indul, és ismét egyenlő az állás (4-4). Két gyors hazai gól következik, az állás 6-4.

11-15. perc: Büntetőhöz jutunk, ráadásul emberelőnybe kerülünk. A hetest Iváncsik értékesíti (6-5). Jön a válasz átlövésből (7-5). Marczinkó révén sikerül gólra váltanunk az emberelőnyt (7-6). Tamási véd, a megszerzett labda pedig Debreczeni kezébe, majd onnan a hálóba kerül (7-7). Debreczeni védekezésben is jó, labdát szerez, majd vezetést (7-8). A hazaiak időt kérnek. Újabb Tamási-védés után Hajdu lövi a kilencedik gólunkat (7-9).

16-20. perc: Megvan a nyolcadik hazai gól, az állás 8-9. Debreczeni lövése a kapufáról pattan be (8-10). Szélről esik a következő hazai találat (9-10).  10-10-es állásnál, 12 perccel a félidő vége előtt emberelőnybe kerülünk. Büntetőt harcolunk ki, de Iváncsik elhibázza, marad a döntetlen. Kiegészülnek a hazaiak, és át is veszik a vezetést. Röviddel később Simon egyenlít (11-11).

1105mkc 2

21-25. perc: A kapunkban Tamásit váltó Hudák szépet véd, így Varsandán góljával átvehettük a vezetést (11-12). Gyors gólváltás után – a miénket Sándor Ákos szerezte – Simon biceg le a pályáról. Reméljük, nem súlyos. Az állás hét perccel a félidő vége előtt 12-13. Szerencsére Simon visszajöhetett, a következő gólunkat ő lövi (12-14). Szövegelésért kiállítás a hazaiaknál, majd Skaliczki László időt kért. A hazaiak kapusának percei következnek, egymás után két lövést is hárít.

26-30. perc: Sikerül kivédekeznünk, de a mezőkövesdiek kiegészülnek, ismét hat a hat ellen megy a játék. Gulyás István kért időt. Nagy Bence jött be játszani, és rögtön góllal köszönt be (12-15). Labdaszerzés után ismét Nagy Bence eredményes (12-16). Kollert két percre kiállítják a játékvezetők, a félidőből hatvan másodperc van hátra. Hudák véd, így még egy támadás belefér. Időn túli szabaddobással ér véget a játékrész, Varsandán lövése a felső lécről jön ki (12-16).

31-35. perc: A hazaiak támadásával indul a második félidő, az emberhátrányunkból még egy perc van hátra. A kövesdiek gólra váltják emberlőnyüket (13-16), mi pedig kiegészülünk. Gólt nem sikerült szereznünk, a hazaiak azonban betalálnak szélről (14-16). Gyors válaszgól érkezik Hajdutól (14-17). Debreczenit kiállítják a játékvezetők, és a büntető is bent van (15-17). Kétszer indulásért veszik el a labdát tőlünk, de az indítást Hajdu levadássza, így ismét mi támadhatunk.

36-40. perc: Kiegészültünk. Eljut a labda Szalafaiig, lövését azonban hárítja a hazaiak kapusa. Egy gólra zárkóznak fel a házigazdák (16-17). Debreczeni révén megint kettő ide (16-18). Újabb kövesdi találtat után az eredmény 17-18. Varsandán lő mellé a fal fölött, majd Debreczeni második kétpercesét is megkapja. Büntető következik. A hetesre beálló Tamási nem tud hárítani, így ismét egyenlő (18-18). Gulyás István időt kért.

1105mkc 3

40-45. perc: Sándor Ákos remek labdát kap, de ejtése nem jut át a gólvonalon, hazaiak kapusa az utolsó pillanatban kanalazta ki. A mi oldalunkon Hudák véd, majd ismét a hazai kapus következik. Gól nincs, Marczinkó azonban megsérül, úgy biceg le a pályáról. Hosszú idő után újra vezetnek a hazaiak (19-18). Simon átlövését védi a kapus, de az indítást sikerül megakadályoznunk. Sándor Ákos büntetőt harcol ki, amit Nagy Bence értékesít (19-19). Egy kivédekezett támadás után belemenés miatt veszik el a labdát a játékvezetők tőlünk.

46-50. perc: Egy-egy gól után 20-20 az eredmény, ismét szoros a találkozó. Kivédekezzük és indulni is tudunk, Varsandán ziccere azonban kimarad. Hétméteresből szerzik vissza a vezetést a házigazdák (21-20). Hosszú támadás után sem sikerül egyenlítenünk. A hazaiak lövése a blokkról Tamásihoz pattan, aki Iváncsikot indítja, ő pedig belövi (21-21). Tamási ismét nagyokat véd, de büntetőhöz jutnak a hazaiak. Hudák jön be védeni, de nem jár sikerrel. Tíz perccel a vége előtt 22-21 oda.

51-55. perc: Marczinkó lövése nem talál utat a kapuba, húsz perc alatt öt gólt sikerült szereznünk. Iváncsik sem javít a statisztikán, ziccerét védi a hazaiak kapusa. Időt kér a Mezőkövesd. Kivédekezzük, és Hajdu kiegyenlít (22-22). Hét perc van hátra. Gól a hazai oldalon (23-22). Debreczeni hetest harcol ki, Nagy Bence pedig belövi (23-23).

56-60. perc: Ikszről indul a hajrá, de Tamási védésének és Iváncsik indulásgóljának köszönhetően mi szerzünk vezetést (23-24). Tamási megint véd, mi támadhatunk. Sándor Ákos és Debreczeni egyszerre van bent támadásban. A gólt Hajdu szerzi, de gyorsan jön a hazaiak válasza (24-25). Iváncsik lövése kijön a kapusról. Két perc van hátra, a házigazdák támadnak. Sikerül egy büntetőt kiharcolniuk, és egyenlíteni (25-25). Másfél perc van hátra. Hajdu lövése kijön a kapusról, jöhetnek a hazaiak. Fél perccel a vége előtt ismét büntetőt lőhetnek. A lövés kijön a kapufáról, de az ismétlés jó, 26-25 az állás. Gulyás István időt kért. 25 másodpercünk van, hogy megmentsünk egy pontot. Lehozzuk a kapust. Sajnos így sem sikerül gólt szereznünk, 26-25-re kikaptunk.