Megvolt az első erőpróba

Szoros csatában szenvedett egygólos vereséget a Budakalásztól a HE-DO B. Braun Gyöngyös csapata az új év első felkészülési mérkőzésén.

A Budakalászt fogadta az új év első felkészülési mérkőzésén a HE-DO B. Braun Gyöngyös. Farkasaink január 3-án kezdték a felkészülést, amelyhez válogatottbéli kötelezettségei miatt Martin Potisk és Edwards Olivér később csatlakozott. A munka állapotfelmérésekkel indult, amelyek pozitív eredménnyel zárultak, minden játékosunk jó fizikális állapotban érkezett vissza a téli pihenőről. Schäffer Zsolt és Lucian Bura sérülés miatt nem tudott csatlakozni a kerethez, Bura keresztszalag-szakadása után leghamarabb várhatóan szeptemberben tud majd munkába állni, míg Schäffer bokatöréséből előreláthatóan fél év alatt épül fel, így a tavaszi szezonban jó eséllyel mindkettejüket nélkülözni lesz kénytelen Bíró Balázs vezetőedző.

Az új év első tétmérkőzése január 30-án vár a csapatra, akkor a Ferencváros ellen lépünk pályára a Magyar Kupa IV. fordulójában. Addig három felkészülési mérkőzést játszunk, először a Budakalász ellen, hazai pályán gyakoroltak a farkasok. A találkozó szoros játékot hozott, a vendégek az első félidő 10. percétől tudtak nagyobb előnyt kidolgozni, és a 22. percben már öt góllal is vezettek, a mieink azonban az utolsó öt percben négy gólt ledolgoztak hátrányukból, és egygólos budakalászi vezetésnél jött a szünet (14-15). Térfélcsere után ismét a vendégek kerültek előnybe, és a 33. percre visszaállították az ötgólos előnyüket (14-19), ahonnan azonban a hajrára ismét visszajöttünk mínusz kettőre (23-25), és bár a különbség ismét négyre hízott, az utolsó öt percben újra négy góllal tudtunk zárkózni, és az utolsó találat is a miénk volt, így csupán egygólos vereséget kellett elkönyvelnünk az év első felkészülési mérkőzésén (30-31).

Felkészülési mérkőzés:
HE-DO B. Braun Gyöngyös – CYEB Budakalász 30-31 (14-15)
Gyöngyös, 300 néző
V.: Altmár Kristóf, Horváth Márton

Gyöngyös: Tomic, Podoba, Gyánti (kapusok), Varsandán 3, Gyallai 4, Bodor 4, Kovács G. 2, Gráf 2, Potisk 2, Nkousa, Jaros 3, Zakhar, Hegedüs, Pietruszko, Jóga 3, Schmid, Ubornyák 6. Edző: Bíró Balázs.

Budakalász: Váczi, Tóth 1 (kapusok), Kovács D. 4, Tyiskov 1, Maxim 6, Ranisaljevic 1, Kiss 3, Halász 1, Varjú 3, Szakács, Josipjuric 4, Siklós-Szondi, Sinkovits 3, Berényi 4, Dávid, Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

Bíró Balázs:
– Az elmúlt másfél hétben kizárólag a védekezés újjáépítésén dolgoztunk, és ezt a mérkőzést is arra használtuk, hogy az eddig begyakorolt elemeket viszontlássam. Bár a kapott gólok száma nem ezt mutatja, de a mérkőzésnek több olyan szakasza volt, ahol nem működött rosszul a védekezésünk, és más okból kifolyólag kaptunk gólokat. A támadójátékunkra eddig kevesebb időt fordítottunk, ennek ellenére a 30 lőtt gólunk biztató a jövőre nézve. Ez a mérkőzés csak az alapozás egyik állomása volt, hétfőtől folytatjuk a munkát.